Всичко за дърводелството
la_bamz - специалист
Здравейте,

От доста време обмислям покупката на пистолет за компресора или електрически. Голям проблем ми е финиша на "дървенийте които правя. Има неща които успявам да направя както искам, но са много времемки, отнема ми понякога дори и седмица да мина 4-5-6 ръце със прешкурване и т.н. Проблема е че работилничката е на вилата и не съм всяка вечер там, което не ми позволява да лакирам всяка вечер, което увеличава. За това се чудя дали ако си закупя такъв вид инструмент ще успявам да постигна търсеният ефект с по малко ръце лак. Конкретно,ме подтикна да напиша темата промоцията в Рутландс : http://www.rutlands.co.uk/sp+hvlp-spray ... els+DK7083 . Та според вас заслужава ли си тачи машинка. Знам, че вероятността някой да е ползвал е малка, но все пак и като цяло заслужава ли си покупката на инструмент от такъв вид. Благодаря предварително за отделното време !!!
EDI - майстор
Не можах да разбера това дали е с компресор или електрически, ама за електрически забрави, не стават добре нещата.И с компресор да е, като гледам какъв дребосък е, надали дава добро налягане и дебит, за да можеш да лакираш като хората.За огради и други такива неща става, ама за хубав лак по дървени изделия надали.Най-добре се лакира с един хубав компресор и съответно хубав пистолет.
Тони Ст. - специалист
"Supplied with 3 metres of air hose and comfort grip spray gun" Компресорен с налягане около 0,3Бар. и 1л/мин. Слабичко май?
lyubohar - майстор
Ужасно слабо.
За да лакираш качествено с гланц и равномерно ти трябва истински компресор.
С 8-10 атмосфери.Поне 50литра резервоар за въздуха.Мотора поне 2 киловата.
И хубав пистолет.
Цената на такава машина няма да е малка.
Ако работиш професионално ти трябва нещо сериозно.
Ако е за хоби и електрически ще свърши някаква работа.
Но пак трябва да е марков и съответно по скъп.
Има теми във форума.Намери ги.
mavryt4o - майстор
Не ти знам детайлите но си иска сериозна машина пневматичния пистолет. Моя е правен 150 литра в минута е дебита 2 киловата трифазен и едвам смогва продължително пръскане 2-3 кутий.Пръскал съм с тея с 50 литровите бутилки ми той умалее почне да пръска на капки пък го чакаш да нагнети....пък не смогва да се изкл. да почива загреее затегне...
bimbaeco - майстор
HVLP означава висок дебит, ниско налягане. Това е сравнително нова и различна система за боядисване, и не ти трябват 20 атмосфери, за да работи.
https://www.youtube.com/watch?v=p0pqTZ9mP1Q
Аз не бих си купил такова чудо, де.
Имам два електрически пистолета Ферм и работят добре с лакове (и полиуретанови и акрилни) въпреки че са по около 60 лева, но не съм ги ползвал от 7-8 години поне, защото не ми се занимава да ги чистя и смазвам.

Съжалявам, бях пуснал грешен линк
mavryt4o - майстор
Ами целия свят работи с това чудо вярно дебита е голям но атмосферите са макс.4 при хвлп изисква между 1-2 атмосфери и вероятно наполовина дебит не съм много запознат но засега пистолетите са скъпички
la_bamz - специалист
Явно ще продължа с четка и валяк. Пък и взех да се специализирам :)
Благодаря за отговорите !!!

Тема "Инструмент за нанасяне на лак." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: