Всичко за дърводелството
Здравейте! Преди около две седмици чувах странен шум идваш от към балкона на вилата ми. Първоначално реших, че си въобразявам, но преди 3 дни като отидох пак там, видях много сериозно нагризан прага под вратата на балкона. От там се почна един ужас, че има мишка, но след заложените снощи лепящи капани и разни отрови, днес сутринта нямаше нищо залепено, но пък намерих умряла буболечка, която прилича на дървояд... Доста изчетох за тези гадинки и начините за унищожение (явно е почти невъзможно), но гледах и много снимки на поражения от дървояд и никъде нямаше така нагризано дърво. Навсякъде срещнах снимки на дупчици и канали, по които се движат ларвите, но не и така стабилно гризано дърво. Направих снимки на дървото и на насекомото, но понеже съм си късметлийка, точно днес лаптопа ми не желае да отвори нищо от телефона и няма как да ги кача... Ако някой е имал подобен проблем или му хрумва някаква идея как точно да разбера мишка (плъх) или дървояд имам ще бъда безкрайно благодарна! #-o #-o #-o
шоп - майстор
Предполагам е гризач, защото дървоядите правят съвсем друг вид поразии.
Все пак снимките доста ще помогнат.
Успях най- накрая.
Прикачен файл:
2016-07-22 19_12_02.jpg
Прикачен файл:
2016-07-22 19_10_49.jpg
2016-07-22 19_10_49.jpg (106.49 KиБ) Видяна 2055 пъти
шоп - майстор
Имате си гризачи. Със сигурност това не е дело на дървояди.
А буболечката, макар и да не се вижда много добре, понеже се е сгърчила, не ви ли прилича на дървояд? Понеже в последствие намерих още 2 същите пак умрели. Другото, което си мисля е, че по шкафовете на балкона има разни подправки, брашно и подобни неща, а нищо не е пипнато..., а също и никъде не намирам екстременти от гризач. Направо се побърках от притеснение, но поне ми се иска да знам какви мерки да предприема...
velsi - Почетен майстор
Дървоядът прави едни мънички дупчици навътре в дървото. Това да не е куче да го наръфа така. Това, което си показал е изгризано със сигурност от някакъв гризач, дори не съм убеден, че е възможно да се направи за една нощ.
Със сигурност не е за една нощ. Явно още преди 2-3 седмици като чух шум е имало нещо. Много благодаря за помощта!
kozl - майстор
Съсела е горски плъх. Има рунтава опашка като на катерица. Сив на цвят.
Подгризва вратите в основата за да си направи вход за преминаване. И после почва да гризе книги, мебели наред. Па ако добара нещо за едене :drinkers:
Трудно се лови с капани.
Да, знам и за съселите, но това което ме наведе на мисълта за дървояди е, че на балкона има лесно достъпна храна, в шкафове има и някои книги и нищо, ама абсолютно нищо не е пипнато... А също и няма никъде изпражнения... :?

Тема "Мишка или дървояд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: