Всичко за дърводелството
Bradley - специалист
Уводни думи - дъровделец не съм, майстор не съм, в ръцете съм бая вързан, инструменти имах намерение да си купя читави (жената ми отряза мераците отрано и пренасочи бюджета в други ремонтни дейности), бива ме в пиенето на бира и май до там :lol: :lol: :lol:

Допълнение - към 130 кила съм, булката и тя не е от дребните - нейде 75 май ги гони :lol: :-D
За 5 години по квартири сме чупили няколко легла и основната поръчка от нейна страна беше семейното ложе в бъдещия ни дом да е здраво, подчертавам здраво... :axe:

Идеята:

- 4 крака 18х18 сантима
- пет носещи греди 8 на 10 сантима
- 4 талпи 4 х20 сантима за страници
- 12-14 ламела /дъски/ (не съм ги смятал още) 3 х 10 сантима

чам - нали съм си дете родопчанче - нямам проблем с народен матрЯл

сглобки дърводелски - няма -> заложих на елемнтарно и бързо решение - стъпки за греди 80х80мм
в снимката по-долу има 220 винта 4.5х40, 4.5х60 и 4.5х80мм

разкрой на краката с най-обикновена бичкия бако
на гредите, ламелите и талпите с най-обикновен трион бако
дупчене и завинтване с евелската ми бормашина скил

първоначално рендосване на грубото с дърводелско евелско номер 4 ренде рекорд
и после виброшлайфче на райдер за 40 лъва с шкурки 60, 120, 240

малко мамата
малко (абе не беше малко) - жена я скочи за една студена бира :drinkers: :-D :finga: :axe:

и го докарах до тук за 6 часа:

Изображение

м/у др. булката каза - сакам да е байцнато в черно видимото дърво - само се почесох по тиквата и си спомних баща ми как ми разправяше че с жена, радио точка и майка ми не се спори, така че казах едно "добре мило" и горе виждате резултата от мацаниците й...


... снимки ще кача още няколко тези дни - вди се че е от елементарно по-елементарно ама да го споделя...

:drinkers: :partyman: :drinkers:
kendal - специалист
Интересно,ще те следя приятелю.
Chefo77 - майстор
Съвет - щом и двамата с булката не сте кльощави (без никакви намеци за обида), сложи и още поне един крак в средата на средната греда. Определено няма да навреди. Там е най-голямото натоварване.
Lisko - майстор
Chefo77 написа:
Съвет - щом и двамата с булката не сте кльощави (без никакви намеци за обида), сложи и още поне един крак в средата на средната греда. Определено няма да навреди. Там е най-голямото натоварване.
Е ти пък?
Нали има още талпи да се слагат отгоре. Натоварването ще се разпредели. Общо 200 кила - нищо не е.
kendal - специалист
И аз без никакъв намек за обида да кажа че колегата ползва материал с размери за покрив,едно попче в средата няма да му е излишно :)
chapara - майстор
kendal написа:
Интересно,ще те следя приятелю.
И аз, интересни идеи :)
Гост - специалист
Определено ще стане здраво. Щом и 4-сантиметрови талпи ще се слагат... Действай по проекта, чакаме снимки!
Chefo77 - майстор
Lisko написа:
Chefo77 написа:
Съвет - щом и двамата с булката не сте кльощави (без никакви намеци за обида), сложи и още поне един крак в средата на средната греда. Определено няма да навреди. Там е най-голямото натоварване.
Е ти пък?
Нали има още талпи да се слагат отгоре. Натоварването ще се разпредели. Общо 200 кила - нищо не е.
Хайде замисли се като се съберат А върху Б и започнат възвратно-постъпателни движения във вертикална посока, какво става натоварването върху центъра на леглото. И дали ще е излишно :wink:
cvettomirr - специалист
Евала за проекта. И аз ще правя нещо подобно ама до година. Не съм 130 кила, 100 съм, но съм и 193 висок и повечето легла са ми къси. Няма да забравя преди години като бях студент, хазайна имаше една спалня на втория етаж, той беше на първия, като вършех работа все скърцаше тая спалня много гадно имах чувството че се е разсъхнала, е счупи се един ден и няма да забравя изражението на мацката и на хазайна... :-D Та тезгяха трЕбва да е як :-D
Lisko - майстор
Chefo77 написа:
Lisko написа:
Chefo77 написа:
Съвет - щом и двамата с булката не сте кльощави (без никакви намеци за обида), сложи и още поне един крак в средата на средната греда. Определено няма да навреди. Там е най-голямото натоварване.
Е ти пък?
Нали има още талпи да се слагат отгоре. Натоварването ще се разпредели. Общо 200 кила - нищо не е.
Хайде замисли се като се съберат А върху Б и започнат възвратно-постъпателни движения във вертикална посока, какво става натоварването върху центъра на леглото. И дали ще е излишно :wink:
Оппа! Вярно. Тоя момент ми беше убегнал.
Не съм казал излишно. Никога не е излишно "да има".
:partyman:

Тема "Здраво и лесно за изработка легло в духа "Направи сам"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: