Всичко за дърводелството
lyubohar - майстор
20 винта на крак!А те масивни и къси.
Биха се разклатили винтовете ако краката са дълги и тънки.
Според мен предостатъчна здравина се е получила.
Е,може би от време на време да се позатягат докато материала улегне.
Интересна тема и забавно представяне.
Успех.
Bradley - специалист
От денс - толкова:

Изображение
Изображение

почнах таблата, но не съм я снимал - надявам се утре да е готова :roll:
bimbaeco - майстор
Брадли, мързелува ли тия дни? Хайде, чакаме следващите снимки :).
Bradley - специалист
свърши отпуската и ме строяват в офиса


финално шлайфано на ръка, милата си е играла да байцва и омаслява не само ламелите, но и страниците и краката...

виде се в ъгъла една етажерка от икеа - тя ще служи за 1/2 част от гардероба -

Изображение

Изображение

дайте идеи откъде да купя здрави планки (знам го на англисйки - french cleat system) за окачване на шкафове и картини, за да мога да направя таблата на леглото сваляема от стената?

Изображение
професионал - специалист
Точно с тази цел правихме скоро една табла, но с друг вид закачалки - клиента беше купил 2-3 вида от Баухаус.
bonevvv - специалист
Ето тук се показани от дърво: https://www.youtube.com/watch?v=KXHNvNshlSE

Не знам колко тежко ще закачаш, но според мен са добър вариянт.
torbalan - Дървен философ
Преди време бях закачил такава табла само с дюбели и винтове.

Оставих главата на винта да стърчи около 1 см. напред от стената, а в дъската пробих дупки, така че като сложа таблата да виси на главите на винтовете.

Ако пробиеш отворите под ъгъл - ще се осигуриш, че няма да има случайно падане...
Bradley - специалист
драги съфорумци - аз още в началото си казах че майстор не съм и съм с две леви ръце - днес се самоубедих във върпосното твърдение...

по повод шините за окачване - по нашите магазини ги водели Z профили/шини - намери си в бриколаж в рингмола - 10 бройки 8 лъва -

и се почна

пробиване на отвори с читаво свредло
дюбели на фишер
крепежите нивелирани и отстоянията премерини по 5 пъти
монтирах

абе седи ми лабаво и леко под наклон талпата - а и като се облегне на нея човек "играе" :butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead:

сигурен съм че може и нещо да не съм направил като хората ама живи здрави - разкачих сите планки и крепежи - дуките в стената ще ги замазвам догодина като дойде време за боядисване - гипс, шпакловане, шиитрок на кнауф - тамън да видя как се работи с тези продукти :? :butthead:


минах на вариант 2 - директно закрепяне на талпите за стената с дюбели фишер с патентни глави (шестограми) 10х100мм

първата стана от раз - ама втората (горната) - нацелих арамтура с пробиването на единия - баш тая стена ми е бетон носеща стълбищна клетка и си викам - абе имам ще резна дюбела и ще ползвам винт 80мм вместо 100 - да ама го изядох големия - ни хвана, че и откъртих малко мазилка - жената щеше да ме закопа в предблоковата градинка :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: - то е ясно - и там ще упражнявам шпакловане догодина :butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead:

втори опит - с по 5 сантима надолу и нещата заспаха -

види се от снимките че се виждат главите винтовете ама може да си поиграя з аконтраст да ги боядисам в черно

- няма да се байцват - на снимките с аомаслени с две ръце тиково масло - сигурно ще попият поне още две до другата седмица...

момци - от мен толкова

вижда се че нито е равно, нито е симетрично, нито е измайсторено подобаващо, ама с моите две леви ръце, ограничено време и никакви инструменти и псевдо познания от youtube - толкова...

... дно темата да е полезна някому - ако ли не - здраве да е - аз съм доволен - не съм особено горд с краиния резултат, но съм доволен...

Айде - наздраве и сполай Ви:

Снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Абе - аз наздраве казах ли - или съм пропуснал - как да е - айде пак:

Изображение
Kasap - специалист
абе седи ми лабаво и леко под наклон талпата - а и като се облегне на нея човек "играе" :butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead:
Брадли, ето това е инструмента, който ти трябва за окачване на талпите. :prost:
Bradley - специалист
:drinkers:

благодаря - слагам го в папката с полезните линкове :drinkers:

Тема "Здраво и лесно за изработка легло в духа "Направи сам"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: