Всичко за дърводелството
Nikolov1980 - помощник
Здравейте,
Имам идея да си направя груба етажерка и още евентуално бюро. Искам да са много груб стил, без лакиране и.т.н. само заглаждане и толкова. Търсих информация, но никъде не намерих от къде да купя подходящ дървен материал във Варна за целта. Ако някой знае хубаво място с подходящ материал моля да пише.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
"Подходящ"?
https://www.google.bg/search?q=%D0%B2%D ... 0%B0%D0%BB
Практикер си имате или не е достатъчно първично там?
Впрочем, лакирай с мет, инак ще съжаляваш
Nikolov1980 - помощник
Мерси за инфото. И аз мога да търся в Гугъл, идеята ми беше някой да ми препоръча място. Аз нямам понятие къде дават дърво за мебели, къде за огрев. Та някой ако знае хубаво място откъдето зареждат майсторите да каже. Не предполагах, че може да вземам от хипермаркетите и цената е ОК, тоест не знам дали не е супер скъпо там.
Също така не знам какво това покритие което спомена, ако може да разясниш защо ще съжалявам. Аз не искам да предпазвам дървото, искам да си личи употребата, мръсотията и.т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Nikolov1980 написа:
.... искам да си личи употребата, мръсотията и.т.н.
OK
Делян - специалист
Дървен матрял купувам от тук
Сравнително евтино е, коректни пичове са и са директни търговци на производители от Смолян, а не прекупвачи.
Купуваш от там и ако не ти се занимава с обработване на материала (например рендосване), го носиш в дърводелската работилница в двора на Топливо. Там дядото ще ти обясни всичко точно и ясно.
Nikolov1980 - помощник
Ахам ясно. А какъв вид е дървото? Аз какъв вид да взема за бюро и за етажерка. Също дали там може да коригират дължината, защото като гледам тия огромни талпи, едва ли ще мога да ги събера в колата :).

Също така много ме вълнуват следните въпроси:
- С какви крепежни елементи се работи с дърво - пирони ли, винтове ли някакви и.т.н.?
- Има ли естествен оцветител малко да потъмня дървото - например да го намажа с листа от орех или нещо подобно
- Мога ли вместо да го рендосвам да го одялкам за да се получи нещо супер грубовато, и после да го изшкуря за да не закача ( искам ефекта на кована мед )

Иначе мерси за съвета, черпя една бира.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Смени заглавието или пусни нова тема :lol: Въпросът доста се измести от локално за Варна, до всички дърводелци...
Нещо като "как аз, който нищо не знам, нищо не мога, да си направя сам нещо такова: ...." и пускаш снимка на нещото дето го искаш :-D

Тема "От къде да купя дървен материал във Варна?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: