Всичко за дърводелството
Поръчах си block plane от Англия и за съжаление получих ренде с дефект на основата: ръбът на отвора на ножа, зад ножа (съжалявам, не знам терминологията) е доста сериозно наранен в единия край. Дефектът изглежда така:
Прикачен файл:
IMG_8891.jpg
(може да се види и на http://tinypic.com/r/k3swma/9 )

Може би глупав въпрос, но дали това е проблем, който мога да оправя сам като изпиля отвора? Това естествено ще направи отвора зад ножа по-широк.Ако мога да го оправя — дали да изпиля по цялата дължина на ръба, така че да го изправя или да изпиля минималното нужно количество, така че да е равно и да не закача материала?

Отново, ако мога да го оправя и го направя: ще засяга ли рендосването, предвид факта, че проблемът е зад = "след" ножа? Ако ще засяга рендосването, дали ще е критично, тоест да е неизползваемо или все пак ще "работи"?

Мерси за помощта! : )
lovech2001 - специалист
Изпили го колкото да може да се покаже ножа, от там нататък как ще работи?
bimbaeco - майстор
Ако си купил рендето с Пейпал, можеш да го върнеш и Пейпал ще ти покрие пощенските разходи (до 50 лева на връщане). Имаш право на 10 такива връщания за една календарна година.
Продавачът не би трябвало да откаже връщането, защото производственият дефект е очевиден.
Съветвам те друг път да си купуваш стари рендета на производители като Стенли, Рекорд, Удън, Марпълс и т. н., които са произведени във времена, когато потребителите 1) са били достатъчно грамотни, за да знаят какво искат (така че производителите не е могло да ги баламосват с некачествени или полуготови продукти) и 2) са били достатъчно кадърни да направят така, че рендетата да работят.

Обикновено гледам да давам практически съвети за това как хората сами да си решат проблемите, но преди време ми изпадна подобно ренде (клонинг на Стенли 60 1/2) и не можах да го оправя, а имам опит с рендетата. Затова те съветвам да го върнеш.

Тема "Съвет за проблем с block plane (малко метално ренде за дърво)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: