• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
izzyone - напреднал
toshetozaz написа:
Със сигурност ще трябва да търся по-дълги профили. А дали има вариант да се направят жлебове в ПДЧ-то и там да вгради стъклото/плексиглас? Оберфрезата дали ще нащърби много?
Може и циркуляр да ги направиш, въпроса е какво имаш подръка.
Lisko - майстор
toshetozaz написа:
torbalan написа:
Защо изобщо трябва да има гръб?
Защото ще са две отделни помещения.Преградна стена с врата и т.н.Искам да го направя така с някакво матово стъкло и плексиглас за да има светлина колкото може.
Аз въпроса го разбрах така: защо ще слагаш стъкло като може нищо да не слагаш, и бих отговорил така - за да има какво да подпира книгите отзад като ги слагаш на рафта. Но този проблем също може да се реши без стъкло или плексиглас, чисто и просто ако в задния, долен край на всяко рафтче се закрепи тънка летвичка - ръбче.
mavryt4o - майстор
Човека иска да не фири.Вземаш 8 мм матов плекситлас и го нахлузваш в етажегката.И да не е хванат никаде няма да е паянта нали е вградена.Ако мямаш с какво ще ти свърша работа :wink:
spokomen - специалист
Това с 8 мм. плексиглас е добро предложение, но тази дебелина е на около 80 лева без ДДС на квадратен метър. Или малко по-малко ако купиш цяла плоскост 2х3 м. Може би с едни Г образни алуминиеви лайснички, които се продават във фирмите за мебелен обков. Правиш рамчица за всеки отвор, или просто ги накрояваш и лепиш( или хващаш с винтчета) за ПДЧ то, след което лепиш от вътрешната страна плексиглас или полистирол 3 мм мисля че ще са достатъчни. Има разбира се и друг вариант. Аз бих го направил с нещо такова http://www.tashev galving.com/032+HDT1681/%D0%9B%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BD%D0%B0+%D0%B0%D0%BB%D1%83%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D0%B0
или подобно подбрано по цвят, като в улея залепа със силикон лед лента и после сложа плексигласа. Така ще стане и с осветление и вечер ще е доста ефектно, освен че ако подбереш правилно лентата, ще можеш да го ползваш и като вид осветление за стаята. Може вместо плексиглас да използваш стъкло , което ще залепиш пак по същия начин, защото плексигласа с времето се драска. Ако не искаш да е прозрачно, помисли за матово, или някакви фолиа .... изобщо - варианти много.
toshetozaz - специалист
spokomen написа:
Това с 8 мм. плексиглас е добро предложение, но тази дебелина е на около 80 лева без ДДС на квадратен метър. Или малко по-малко ако купиш цяла плоскост 2х3 м. Може би с едни Г образни алуминиеви лайснички, които се продават във фирмите за мебелен обков. Правиш рамчица за всеки отвор, или просто ги накрояваш и лепиш( или хващаш с винтчета) за ПДЧ то, след което лепиш от вътрешната страна плексиглас или полистирол 3 мм мисля че ще са достатъчни. Има разбира се и друг вариант. Аз бих го направил с нещо такова http://www.tashev galving.com/032+HDT1681/%D0%9B%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BD%D0%B0+%D0%B0%D0%BB%D1%83%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D0%B0
или подобно подбрано по цвят, като в улея залепа със силикон лед лента и после сложа плексигласа. Така ще стане и с осветление и вечер ще е доста ефектно, освен че ако подбереш правилно лентата, ще можеш да го ползваш и като вид осветление за стаята. Може вместо плексиглас да използваш стъкло , което ще залепиш пак по същия начин, защото плексигласа с времето се драска. Ако не искаш да е прозрачно, помисли за матово, или някакви фолиа .... изобщо - варианти много.
Да и мен все ме тегли към тези лайснички.Със стъкло ще е по-хубаво и определено ще е матово.Плексиглас или стъкло ще го решавам като стигна до там,незнам какво е ценовата разлика между двете но ако не е голяма може би ще е матово стъкло.
Немога да отворя линка за да видя какво имаш предвид.
spokomen - специалист
toshetozaz написа:
Немога да отворя линка за да видя какво имаш предвид.
http://tashev-galving.com/images/items/ ... DT1222.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Етажерка с прозрачен гръб как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: