• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
toshetozaz - специалист
Здравейте,
Върти ми се в главата етажерка с прозрачен гръб за да влиза светлина.Целта на това е,че самата етажерка ще бъде част от преградна стена и ми трябва светлина.
От плексиглас ли да го направя?
Как да го хвана за ПДЧ -то за да е красиво?
Моля за вашите съвети и мнения.
lyubohar - майстор
Тъй като ще се вижда и от задната страна може да го направиш
като витринка-с две пъзгащи стъкла.Тъкмо ще имаш достъп и от другата страна.
Продават такива канали за плъзгащи стъкла на витрини.
Друг е въпроса колко искаш да са големи и има ли нужда от непрозрачен гръб,който да крепи конструкцията.
zdravcho - специалист
Ахаааааааа, е т`ва е вече нещо друго. Аз бих си направил самата етажерка от ПДЧ, МДФ, голи дЪски - каквото ти харесва от към дизайн. След това ще и сложа гръб от едната страна от стъкло или плексиглас, без да закрепям етажерката към стъклото. От другата страна на стъклото една тънка рамчица закрепена към стената, която да придържа стъклото до етажерката. Съответно стъклото може да е фигурално, издухано с пясъкоструйка или облепено с фолио за да не е прозрачно. Плексигласа също може да се облепи с фолио, за издухване с пясъкоструйка не знам да ли става.
toshetozaz - специалист
zdravcho написа:
Ахаааааааа, е т`ва е вече нещо друго. Аз бих си направил самата етажерка от ПДЧ, МДФ, голи дЪски - каквото ти харесва от към дизайн. След това ще и сложа гръб от едната страна от стъкло или плексиглас, без да закрепям етажерката към стъклото. От другата страна на стъклото една тънка рамчица закрепена към стената, която да придържа стъклото до етажерката. Съответно стъклото може да е фигурално, издухано с пясъкоструйка или облепено с фолио за да не е прозрачно. Плексигласа също може да се облепи с фолио, за издухване с пясъкоструйка не знам да ли става.
Е това е :) .Тази рамка от какво може да се направи? Гледам продават алуминиеви профили на метър с тях дали ще стане?
zdravcho - специалист
И с алуминиев профил става, и със същия материал за етажерката. Може да провериш в магазините за мебелен обков - може и нещо друго да ти предложат. То всъщност може и да не е цяла рамка, а отделни елементи по дължината на стъклото. Само от долната страна на въпросната ниша трябва да подложиш по-солидна равна основа върху която да стъпи стъклото/плексигласа по цялата дължина - на практика тази основа ще поема тежестта му.

П.П. - по разни складове продават алуминиеви профили с по-големи дължини. Не знам с какви размери ще е твоята етажерка, но ако е повече от метър тези за които говориш ще трябва да ги надиш - може да не изглежда толкова добре в сравнение ако е цяло парче.
toshetozaz - специалист
Със сигурност ще трябва да търся по-дълги профили. А дали има вариант да се направят жлебове в ПДЧ-то и там да вгради стъклото/плексиглас? Оберфрезата дали ще нащърби много?
zdravcho - специалист
И така става. Ако са хубави фрезерите няма да се нащърби. Само от към сглобяване става по-сложно.
torbalan - Дървен философ
Защо изобщо трябва да има гръб?
toshetozaz - специалист
torbalan написа:
Защо изобщо трябва да има гръб?
Защото ще са две отделни помещения.Преградна стена с врата и т.н.Искам да го направя така с някакво матово стъкло и плексиглас за да има светлина колкото може.
  • 1
  • 2

Тема "Етажерка с прозрачен гръб как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: