• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Здравейте

От доста време се каня да си направя подобна кутия за снимки
Прикачен файл:
54-1.jpg
Хванах се и направих нещо такова от шперплат браза 8мм и 4мм за капака .
Въпросите ми са два ,първият е понеже ми взимат доста пари за каналите по които се плъзга капака /тая кутия наподобява кутия за вино само че размерите и са 20смХ20/за 60 кутии ми взимат 150лв само за каналите .Мога ли да си купя фреза за 200-300 лв и да си ги правя аз канала трябва да е дълбок 4мм и широк 5мм.
Вторият ми въпрос е вместо шперплат мога ли да намеря някъде да ги правя както тези оригиналните от горната снимка са явно от масивно дърво /незнам какъв вид е /.Никъде из нета не видях да продават дърво на листове или плочи .
Поздрави

Прикачен файл

13900473_1221408317881788_529665550_n.jpg
13900473_1221408317881788_529665550_n.jpg (16.41 KиБ) Видяна 1978 пъти
shotik - майстор
Профилите на страниците могат да се направят и на циркуляр , стига да можеш да работиш на него.
Да ама мисля че ако си купя фреза ще е по лол кост :)
EDI - майстор
И с оберка за 50 лева стават каналите без проблем, елементарни са.Дървени плотове има навсякъде, да речем в Практикер, Хоуммакс, и в нета също се продава иглолистна дървесина.От екзотична дървесина стават най-добре, но и цената е по-висока.Много добре става от дъб и орех.
mavryt4o - майстор
Вярвай ми не са толкова тънки колкото си мислиш .Говоря за страниците а капака не е от масив а фурнирован .
ktamen - специалист
Капакът е залепен от три масивни букови парчета (радиални). Цялата кутия предполагам, че не е по-широка от 20см, къде си виждал фурнир с широчина само 6см? Ако беше фурнир, щеше да е цяло парче с тази широчина.
Всъщност цялата кутия е от бук.
Woodpecker, искаш да ги произвеждаш или да си направиш няколко кутии за себе си? Технологията и цената много зависи от количеството :!:
Буковото качество устройва ли те? От орех или дъб ще стане по-красиво, но няколко пъти по-скъпо.
Едит:
Сега видях, че пишеш за количества.
Ако само канала ти е проблема, вече са ти отговорили, че се прави най-лесно и бързо с циркуляр, става и с най-евтините циркуляри, дето са с размери на щайга за домати. Широчината се наглася, като диска се прави пиян. Каналчетата на 200 бройки се правят за около 1 час. 150лв за час........ и аз искам такава надница.
ПП Без да се обиждаш, ама твоята кутия е изключително грозна, само с помощ от форуми, се съмнявам, че ще можеш да постигнеш задоволително качество. Потърси истински дърводелец и му плати колкото е нужно за да ти покаже как се прави такова нещо. И от масив кутията, освен по-красива, става и много по-лесно и евтино. Ама са нужни и истински машини.
Lisko - майстор
Е чак пък грозна - айде сега. Хич не е грозна.
И с "трезвен" диск става, само че с две минавания ;-)
infomar
Ако искаш бройки, отиди в подходящ склад който има исканата от теб дървесина и си купи десетина или колкото ти трябват дъски от нея. Складирай ги на сухо място но и да се проветряват и след година ги разбичи на исканата дебелина и ширина. Така е икономически най-изгодно и ще бъдеш сигурен в материала. Мисля, че се предлагаха някакви приставки към дрелките, ако е за нещо дребно, но апетита идва с яденето, та ако имаш средства и в тази дейност виждаш бъдеще или производствена ниша, си купи добра фрезичка със съответните приспособления.
shotik - майстор
infomar написа:
Ако искаш бройки, отиди в подходящ склад който има исканата от теб дървесина и си купи десетина или колкото ти трябват дъски от нея. Складирай ги на сухо място но и да се проветряват и след година ги разбичи на исканата дебелина и ширина. Така е икономически най-изгодно и ще бъдеш сигурен в материала. Мисля, че се предлагаха някакви приставки към дрелките, ако е за нещо дребно, но апетита идва с яденето, та ако имаш средства и в тази дейност виждаш бъдеще или производствена ниша, си купи добра фрезичка със съответните приспособления.
В Плевен има магазин за дървени кутии и други предмети, от там са ми купували няколко, някъде в Промишлена зона, имах линк за него , но мисля ,че е на друг компютър.Ще потърся и ако намеря ,ще го кача ,за да го видите.
Естествено,че от масив ще е най красиво ще разуча от къде да ги намеря тези дъски така готови .Магазина в Плевен излезе доста несериозен говорих с тях ,инъче нямаше да се хващам да правя каквото и да е .Относно мнението че кутията е грозна пич от шперплат ако направиш по красива кутия ще ти стисна ръката ;)
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за направа на дървена кутия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: