Всичко за дърводелството
kdobrev - специалист
Здравейте,

Обикновено дървен материал си купувам от фирма Мартина макс, но всеки път оставам недоволен. Дъските не са добре исушени и се изкривяват, а нарязването на шперплатовите плоскости е с точност до 5мм (+ поне една голяма грешка над 5мм). Пък и цената на срез е 1лв, което за това качество е безумно. Купих си хубав циркуляр и ми се иска да мога да си поръчвам от някъде хубаво качество шперплат. Тъй като нямам нито с какво да превозя цял лист, нито къде да си го разкроя искам там от където го купувам да си поръчам и разкрояване и то да бъде с точност до мм.

Също искам да попитам дали това е според вас начина да си правя сам нещата - големите си ги разкроявам с точност до мм, а малките да си ги правя сам?
Или пък друг модел на дърводелство ползвате вие?
шоп - майстор
Мебелите си ги правя от фурнировани ПДЧ плоскости. Реже ми ги фирма в София с точност до 0,1мм Просто по-голяма грешка е невъзможна, защото рязането е на двуглав циркуляр с ЦПУ

От тази фирма си купувам и плоскостите.

Обаче не знам дали продават шперплат. Ако имаш интерес на ЛС ще ти напиша коя е фирмата.
шоп - майстор
kdobrev, имаш ЛС
може да прочетеш темата ми: "пълно обзавеждане на апартамент" може да ти е полезна
Поздрави!
kdobrev - специалист
Шоп, доста си се потрудил и за бързо, евтино и сам - това е удачно. Но точно от този стил и материал мебели се опитвам да избягам :)
шоп - майстор
Разбирам те, и аз не харесвам ПДЧ то, но за обзавеждане на имоти под наем - става:-) Евтино, бързо и ловещо окото.
Ако е за вкъщи и с шперплат не бих работил:-)
kdobrev - специалист
Намерих си - Баухаус. Шперплат бреза 18мм една плоча е 1525х1525мм на цена от 62.68лв.
Цената на сряз е 0.50лв, дебелината на ножа се залага 5мм и също толкова е минималното отстояние от края за почистване.

Тема "Мебелен шперплат + нарязване до мм в София - къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: