Всичко за дърводелството
Shift - специалист
Здравейте!
С какво да изрежа рафт вътре в шкаф максимално близо до вертикалните плоскости. Разполагам със зеге,малък флекс и циркуляр. Със зегето и циркуляра става,но ми остават около 5см неизрязана площ, а това ми е проблем. С флекса ще стане може би,но не искам да си представям какво ще стане в помещението. Разглобяването на шкафа не е възможно. Имам и мултитуул, както и дрелка естествено. Не знам на нея някакъв диска на 90 градуса дали ще стане... 8-[
Да кажа и случая какъв е - във вертикален шкаф с ширина 48см има малка миялна машина, под нея рафт и чекмедже. Сега идеята е да вкарам там голяма миялна с ширина 45см.
EDI - майстор
С мултикътър, секторен диск за рязане и прав нож за ъглите ще стане, ама не знам какво е твоето мулти.
nikolson - майстор
Каква ли е сглобката? :?
Вариант е да изрежеш със зегето колкото е възможно, а остатъка ще е по-лесно да се премахне.
Shift - специалист
EDI написа:
С мултикътър, секторен диск за рязане и прав нож за ъглите ще стане, ама не знам какво е твоето мулти.

Т.е. секторния диск на флекса? Имам 115мм Скил и 125мм Макита. Мултикътъра е лидълския.
izzyone - напреднал
Що не срежеш рафта по средата? Така ще можеш да дръпнеш и в двете посоки. Най малкото вероятно ще провисне и може да видиш с какво е хванат.А може и направо да излезе ако е само на дибли.
EDI - майстор
Shift написа:
EDI написа:
С мултикътър, секторен диск за рязане и прав нож за ъглите ще стане, ама не знам какво е твоето мулти.

Т.е. секторния диск на флекса? Имам 115мм Скил и 125мм Макита. Мултикътъра е лидълския.
Не, имам предвид такъв кръгъл нож - https://www.masterhaus.bg/bg/products/m ... 7mm-raider като този на снимката, а с правия в ъглите, ако има нещо лепено там.Възможно е само с дибли да е сглобката, тогава и с рязане през средата може да стане.
radius - майстор
Що не вземеш един трион или ножовка и да резнеш последните 5см. Никой няма да ти се смее, ако не ползваш ел. уред.

Тема "Премахване рафт с рязане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: