• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 20
Всичко за дърводелството
jiva - помощник
Благодаря за линковете и на всички участващи . Циркуляр не намерих , но пък направих нещо като схема . Потапящ имаме и май първо ще направим леглата ,после ще майсторим другите неща . Обърнах се към ваши колеги и засега цените които ми дават са :shock: . Това сме намислили като искаме на 117см да има сглобка и да позволява леглото да се вдигне до 150см.
Прикачен файл:
WP_20170105_13_30_59_Pro.jpg
Прикачен файл:
WP_20170105_13_30_52_Pro.jpg
Отворени сме към съвети или забележки :)
Честито на всички Ивановци и наздраве !
joroantonov - специалист
За такива легла пендулата ти е достатъчна. Вземаш си готови гредички от местния строителен супермаркет и режеш на размер.
Темата ме вълнува понеже и аз си търся настолен циркуляр с идеята да го използвам за хоби начинания и дърводелска работа която може да възникне по подръжката на една градина на село.
Като цена, мисля да отделя едни 500-600 лева, защото не искам след година-две машинката да ми "умалее".
Разглеждах из разни он-лайн магазини и това циркулярче ми изглежда интересно:

http://www.onlinemashini.bg/stacionaren ... -mm-/29633

https://youtu.be/qbkZx0PVZp8

Заслужава ли си парите или има други, по-добри опции на тази цена?
пишман_майстор - майстор
Според скромният ми опит с циркуляри , ще ти върши работа, стига да не правиш нещо по-прецизно. Този тип циркуляри се ползват предимно за по-груби неща . Вкл. и за кофражни цели. Хубавото е, че е с асинхронен мотор .
Наскоро си купих същата марка циркуляр , но ТС2500 . Двата за жалост нямат база за сравнение . Въпреки, че моят също е един вид "ламаринен" ( плотът му е от ал.профили ) реже учудващо прецизно . Има си и истинска каретка .
Благодаря ти за подробният отговор!
Когато говорим за прецизна работа, какво точно имаш в предвид?
Плотовете от "ламарина" прочетох на няколко пъти са критикувани...огъват ли се или просто самата конструкция не е достатъчно стабилна?
Разгледах моделът който си взел и наистина няма място за сравнение :)
Като гледам, като че ли има три категории циркуляри:
200-400 лв - тип промоция в ЛИДЛ
600-1000лв - подобна на първата категория, но с повече екстри, по-качествени компоненти, може би леко по-прецизни
1700+ лв - за професионалисти

Последната категория не е за мен, дори и да мога да си позволя подобна машина едва ли бих използвал на този етап и 40% от капацитета й. Първата категория ми се струва прекалено окастрена откъм възможности. Остава златната среда и тъкмо измежду всички марки и модели които се предлагат бих искал да избера нещо добро.

Има и алтернативен вариант с машина втора ръка, както по-рано предложиха в темата, но там мисля нещата са доста по-сложни за непрофесионалисти като мен, а и липсва гаранцията.
пишман_майстор - майстор
Зависи за какво ще се ползва , дали се търси лесна преносимост ( на самия циркуляр ), прецизен ли да е и т.н. . Преди време аз имах един флотджет , компактен циркуляр , малък , но пък с чугунен плот и двускоростен мотор, асинхронен. Много гладко, прецизно и тихо работеше . На години сигурно е бил на над 30 , с потапящ диск , но за наклон се накланяше плотът му ( малко неудобство) но пък наклона се ползваше рядко. Проблемът му беше липсата на каретка
Направих една грешка , продадох го и си купих един уж малко по-голям с някакво подобие на каретка , но с шумен "четков" тип двигател . За кратка дейност биваше. При продължителна работа ме уморяваше . ...зарекох се , че пак ще си купя нещо , но да е с асинхронен двигател. В момента имам два , този Шепах Тс 2500 и един Алко ПКС ( Alko PKS ) . Имах намерение нещо с чугунен плот , едно от нещата които бяха важни за мен е да може лесно да се премести при нужда, същевременно да са достатъчно прецизни за работа. Така се спрях на тези. Също и цената наклони везната за избора им. Не съм ги купувал нови, втора ръка са. Правя си пчелни кошери с тях , някоя и друга конструкция от дърво и т.н. Не правя мебели , нямам и желание , нито и достатъчно познания за това :)
Но за кошери примерно , ще стане и с този който си харесал. Просто аз наблягам доста на качеството им и не търпя грам отклонения и минимални забележки при изработката им :)
пишман_майстор - майстор
Колеги, да не отварям специално тема, ще попитам тук.
Напоследък си търся потапящ циркуляр, с изтегляне, но с индукционен двигател. Сякаш няма много такива . В немско намерих предложения за електра бекум КГС 300 . Има ли колеги с такъв ( или с по-късните серии 301 ,331 ) ? Да сподели мнение . как са луфтовете, нагласянето на градусите как е .
Ето една примерна снимка от нета
Прикачен файл:
elektra beckum kgs 300.jpg
elektra beckum kgs 300.jpg (9.26 KиБ) Видяна 2654 пъти
Ако знаете някакви други марки с асинхронен мотор - казвайте, да видя предложения .
М/у другото видях и обяви за радиален циркуляр на девалт, но не съм убеден, че за моите нужди ще е подходящ. Струва ми се тромава операцията по смяна на ъглите .
PIP - майстор
Какво е предимството на индукционния мотор за подобен циркуляр? Метабо имат модели с такива мотори, но за мен освен моторите им (всички мотори) друго нищо не ми допада в тях.
plamen6703 - майстор
PIP написа:
Какво е предимството на индукционния мотор за подобен циркуляр? Метабо имат модели с такива мотори, но за мен освен моторите им (всички мотори) друго нищо не ми допада в тях.
Всъщност знаеш ли какво е това индукционен двигател и предимство спрямо кой вид двигатели те интересуват :)
mavryt4o - майстор
Точно при този тип циркуляр е по-удачния вариант колекторен двигател защото не се работи продължително ,малко тегло голяма мощност ивъпреки това след година отваряш нова тема и питаш ,,що ми искри ротора'' :-D Поуката е ако можеш да избираш вземи индукционен.На практика може да работи вечно а колекторния ако работи постоянно 1 час без да реже ще се самостопи
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 20

Тема "Търся си настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: