Всичко за дърводелството
Ал_ - специалист
Благодаря. Явно аз не съм се изразил точно - дъбови ребра търсих, които да слепя.
За мдф-а мислех да е на три пласта, точно заради дупките - не трябва ли да е по-дебел плота за тях? А се чудех дали ще издържи мдф-ът при "заклещването " на стягата, но явно няма такава опасност.
PIP - майстор
аз ги екслоатирам ежедневно и до сега никога здравината не ми е била проблем, ако се наложи да набивам нещо обикновено е над конструкцията.
Последна промяна от PIP на пон яну 22, 2024 6:22 pm, променено общо 1 път.
Ал_ - специалист
О, това е супер, благодаря, че сподели снимките, направо се влюбих.
Няма какво да го мисля, значи. Слагам мдф и това е, само вероятно ще е на два слоя, слепен, за да станат масите на нивото на масата за циркуляра Мога да изравня нивото им и с подложки между колелата и масата, но ще ме дразни. А с какви гъстота и профили да направя оребряването, за което говориш под мдф-а? Масите са миниатюри, 100х65 см.
PIP - майстор
Дупките са център 96мм една от друга, но в краищата не съм слагал, защото там ползвам обикновено F стяги, че е по-лесно/бързо. Подвижните маси са 120х80см по спомени и имат само една царга по средата, за това там няма дупки. Ти можеш да си ги направиш според нуждите.
brufo - помощник
пон яну 22, 2024 1:56 pmАл_ написа:
О, това е супер, благодаря, че сподели снимките, направо се влюбих.
Няма какво да го мисля, значи. Слагам мдф и това е, само вероятно ще е на два слоя, слепен, за да станат масите на нивото на масата за циркуляра Мога да изравня нивото им и с подложки между колелата и масата, но ще ме дразни. А с какви гъстота и профили да направя оребряването, за което говориш под мдф-а? Масите са миниатюри, 100х65 см.
Аз си правих точно преди месец сложих два слоя мдф 22 мм достатъчно здраво е , отворите са ми по 20 мм.

А относно изрявнаването моята маса е е на неравен и понеже е малко помещението искам да я местя и взех ей такива колела с нивелиране още не съм ги слагал че още като сглобих масата почнах да ползвам. Изображение
Ал_ - специалист
Слагай ги, не знам колко са качествени, но са голямо удобство. Аз съм с такива на трите маси, че мобилността си е необходимост, то 25-30 квадрата за къде по-напред
Lisko - майстор
Искам да направя следното нещо:
огледало се закрепя на стената с 4 такива (на снимката)
После изрязвам 4 парчета за рамка на огледалото (под 45 градуса по ъглите), като издълбавам с фрезата от долна страна на "рамката" къде да влязат клипсовете. Самата рамка се залепя за стената примерно със силикон или горещо лепило (тя не носи никаква тежест освен собствената си, даже 4те летвички няма нужда да са хванати една с друга.
Ако (това още се бистри в семейния съвет) рамката ще се боядисва черна, дали няма да е по-добре да е MDF вместо масив? Други идеи? Мерси!

Прикачен файл

mirrorclips.png
mirrorclips.png (29.2 KиБ) Видяна 447 пъти
Ал_ - специалист
Като фен на монохромните цветове мога да ти кажа, че черното стои добре и на двата материала - при дървото става много хубава текстура
Ал_ - специалист
Не станаха съвсем равни, но като за пръв път съм доволен. Обаче тия фрезери на райдер са жива мъка, но като нямаше друго взех такъв. Дори опашката на фрезера беше по широка от 8 мм и едва влезе
Прикачен файл:
IMG_0070.jpeg
IMG_0070.jpeg (116.23 KиБ) Видяна 295 пъти
Егати, нормалните хора пътуват, за да разпускат, аз цял ден бръмча :-D
ZEDYCUS, пазиш ли си чертежите на стягите за тезгях? Търсих ги из темите, но без успех

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: