Всичко за дърводелството
brufo - помощник
Здравейте отскоро дърводелството ми е хоби и се чудя как да си зъварша последният проект:

Та си направих една масичка за принтера от бор (останали дъски и ребра от ремонти по двора).
Въпросната искам да я оцветя в тъмно но и да се запази максимално шарката на дървото.
Като търся оптимум между цена и качество а не най евтиното решение.


Относно
DWE7492 - дават най добрият в класа си гледал съм няколко ревюта немски и американски
Като една от силните му страни е че плота му е прав.
nikolson - майстор
ср дек 06, 2023 10:53 pmbrufo написа:
Здравейте отскоро дърводелството ми е хоби и се чудя как да си зъварша последният проект:
Та си направих една масичка за принтера от бор (останали дъски и ребра от ремонти по двора).
Покажи ни снимки, за да ти дадем адекватен съвет.
brufo - помощник
чет дек 07, 2023 1:29 amnikolson написа:
Покажи ни снимки, за да ти дадем адекватен съвет.
Eто я:
Изображение]

А първо направих тази ама я намазах с едно масло Timmer и стана по тъмничка и силно отровна, това нещо 2 седмици миришеше здраво и я оставих на двора
Изображение
nikolson - майстор
Погледни този сайт. Дори да не избереш техните неща, ще добиеш представа за етапите.
Освен тях, погледни Белинка, Осмо, или ако ти се харчат пари, Рубио монокоат.
bulhomes2 - майстор
Байца оцветява дървото без да крие фладера.
Ал_ - специалист
По-назад в темата някой беше споменал старите "механизми" за чекмеджета, представляващи канал, плъзгащ се по дървен профил.
Захванах две малки работни маси, и ми трябват 20 чекмеджета за тях. Не смятам за оправдано да изсипя едни 250 лв за механизми, та мисля да ги направя по споменатия първобитен начин. Въпросът ми е с каква ширина да са канал и профил, за да стане сравнигелно здраво?
Goldenlux - напреднал
Здравейте, преди време си поръчах мек старт за циркуляра dewalt 7485, във ютуб гледах ревюта че слагат xs-16/d3 което е 16 ампера и поръчах уж същия модел от алиекспрес, но ми пристигна 24ампера модул, ще има ли някакви проблеми спрямо таз разлика от 8 ампера, вчера го монтирах и работи, но ме притеснява че не е модела който препоръчват 16А, направих и видео но незнам хостинг за клипове, ако ми кажете някой ще го кача, като цяло има ли за какво да се притеснявам за машината или няма да има проблем?
Изображение
Намерих но е за 2 дена само
Ал_ - специалист
За въпроси по електрическата част предпочитам да не се изказвам. Обаче тръгва супер, от раз. Днес и аз сложих подобен модул, но с два кабела, 16 ампера. Обаче не тръгва с натискане на бутона както при теб, а иска да задържиш, докато развие обороти, идея нямам така ли трябва да е, ще се свикне, но дразни
mavryt4o - майстор
съб дек 23, 2023 2:00 pmАл_ написа:
По-назад в темата някой беше споменал старите "механизми" за чекмеджета, представляващи канал, плъзгащ се по дървен профил.
Захванах две малки работни маси, и ми трябват 20 чекмеджета за тях. Не смятам за оправдано да изсипя едни 250 лв за механизми, та мисля да ги направя по споменатия първобитен начин. Въпросът ми е с каква ширина да са канал и профил, за да стане сравнигелно здраво?
Ширината прави според фрезера, които имаш да ти е по лесно. За дълбочината сантиметър ти стига.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
С подръчни материали и само циркуляр, става и с "летвички" от шперплат...

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: