• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за дърводелството
pgt - специалист
floydogi написа:
Аз имам Хикокито - ми тежи си пущината. Иначе си има плавен старт и спирачка. Исках 7492, ма ми отказаха доставка от Германия, и този ме съблазни с количката и същото като на ДеВалт регулиране на водещата шина със зъбчатки.
Колега я дай малко повече отзиви за Хикокито като работа как е, че и аз гледах има подобна шина като Девалта, а цената е по добра даже скоро го гледах на промоция за под 1000 лв.
Goldenlux - напреднал
пет апр 07, 2023 11:57 ampgt написа:
floydogi написа:
Аз имам Хикокито - ми тежи си пущината. Иначе си има плавен старт и спирачка. Исках 7492, ма ми отказаха доставка от Германия, и този ме съблазни с количката и същото като на ДеВалт регулиране на водещата шина със зъбчатки.
Колега я дай малко повече отзиви за Хикокито като работа как е, че и аз гледах има подобна шина като Девалта, а цената е по добра даже скоро го гледах на промоция за под 1000 лв.
Хикокито не е лошо за парите, единственото предимство според мен е плавния старт, видях го наживо и не го взех, въпреки по големи диск на който бях свикнал със стария 10 инчов циркуляр, предпочетох девалт 7485 за 1100лв, разликата в качеството на изработка и материал между двата е голяма, от там идва и ниската цена на хикоки, това което ме отблъсна в хикокито са масовите клипове в ютуб на хора оплакващи се в ниско качествените механизми, проблем със заключващия лост на ограничителя, много лесно се чупи, също така има голям вероятност управлението на бавния старт да изгори дори през гаранцията, зъбните колела са пластмасови, и със времето се получават луфтове и става неприятно, но може би ако се внимава и се действа по леко със него и се чисти редовно ще се задържи за по дълъг период, според мен за нашата страна няма какво да се мисли, девалта е най добрия избор от ниския клас хоби машини, поне за настолен циркуляр.🍀✌️
floydogi - специалист
пет апр 07, 2023 11:57 ampgt написа:
floydogi написа:
Аз имам Хикокито - ми тежи си пущината. Иначе си има плавен старт и спирачка. Исках 7492, ма ми отказаха доставка от Германия, и този ме съблазни с количката и същото като на ДеВалт регулиране на водещата шина със зъбчатки.
Колега я дай малко повече отзиви за Хикокито като работа как е, че и аз гледах има подобна шина като Девалта, а цената е по добра даже скоро го гледах на промоция за под 1000 лв.
Честно да си кажа покрай други занимания лятото нямах много време за работа с него - пускал съм го 2 пъти. Плота е равен, отливка е, не е тенекия. Заключващият лост на ограничителя в началото сам се отключваше, не помня какво му правих, но го позакрепих. Плавният старт и спирачката кефят. Количката е голямо удобство, ако го местиш насам натам като мен. Подаването на ограничителя със системата като на ДеВалт е супер удобство. НО - китайското качество на изработка и сглобка си личи и се усеща. Не е чак зле, но сега ако трябва да купувам, бих взел малкия ДеВалт, въпреки липсата на количка и плавен старт.
Chefo77 - майстор
Банда, една питанка към запознатите.
Могат ли да се очакват някакви проблеми, ако използвам диск с по-малък диаметър? Например на циркуляр с 254 мм диск, да използвам 210 или 216 мм?
Харесах си едно Девалтче, но ме предупредиха, че имало адски много проблеми с мотора и механиката. За по-големия модел обаче няма отрицателни отзиви.

И още една питанка - някой виждал ли е Bluetooth модул, който се включва в контакта на прахосмукачка и се свързва с акумулаторна машина, за да може смукачката да тръгва заедно с машината?
floydogi - специалист
Няма никакъв проблем да се ползва по-малък диск, единствено дълбочината на среза ще пострада. За Bluetooth модул не съм чувал, а ползвам един контакт за тая работа от Щайнбергер:
http://steinberger.bg/product/3579/razk ... 1-5-m.html
Ама това за акумулаторна машина няма да стане.
nikolson - майстор
За пендула, или ръчен циркуляр става дума? При пендулата не съм убеден, че няма значение.
Chefo77 - майстор
съб юли 15, 2023 8:25 amnikolson написа:
За пендула, или ръчен циркуляр става дума? При пендулата не съм убеден, че няма значение.
Е настолният циркуляр е циркуляр с плот, другото е пендула или потапящ, ръчният си е ръчен. :)

Floydogy, имах такова - дори аз качих линка - не върши работа за моята цел. И трите ми прахосмукачки имат контакти, това замества контакта.
Надявам се, че някой се е сетил да направи щепсел с Bluetooth комуникатор вътре, който да имитира консумация ... ама само се надявам :D
nikolson - майстор
Например на циркуляр с 254 мм диск, да използвам 210 или 216 мм?
Кой е моделът настолен с 254мм?
Chefo77 - майстор
съб юли 15, 2023 11:07 amnikolson написа:
Например на циркуляр с 254 мм диск, да използвам 210 или 216 мм?
Кой е моделът настолен с 254мм?
DeWalt DWE 7492.
Искам да е по-тих, с малък диаметър на диска и относително лек, около 20-те кила. Имам (имах, вдругиден го изпращам) Excel 7471, който ли препоръчаха оттук ... може и ти да си бил - разкошна машина, но адски шумен :(
За прецизните обекти си имам Festool Precisio.
Нямам ограничения във финансите, затова гледам и към Milwaukee M18FTS210.
nikolson - майстор
Няма драма. Заблудих се, че става дума за пендула, защото настолните на DeWalt са 250мм (а не 254), а пендулите са с 10"(254мм). На настолен няма проблем да се сложи по-малко острие. :drinkers:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: