• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
Нормално да не се събира - на Милуокито (210 мм) посмъртно не мога да вкарам 216 диск. Между върха на зъбите и една метална джаджа в основата на разклинващия нож има около 1.5-2 мм ... На Ексела беше същата работа. Не, изобщо не е умишлено...
пишман_майстор - майстор
Благодаря, ще го имам на предвид това за размера.
Ал_ - специалист
Да питам. Почти съм избрал dwe7492. Загледах обаче и макита mlt100(на места mlt100n) - блазни ме по-големият нож, 16 мм отгоре са си 16 мм. Притесняват ме обаче прекалено многото негативни коментари из нета, макар и да са за неща, които търпят модификации и корекции. Та всяко мнение би ми било от полза
Chefo77 - майстор
Бягай от Макитата.
Предупредиха ме хора, които са платили и патили от такава.
Девалта е много добър избор, също можеш да обърнеш внимание на GTS 10 J на Bosch, в момента е на 1399 в Практикер. Много добра машина, няколко години ползвах такава. Той е с 254 мм диск.
nikolson - майстор
Ако говорим за работилница, тези машини ми изглеждат "аланкат". За мен са "преносими" машини, със съответните +/-.
Ал_ - специалист
Чефо, благодаря! Че въпреки масово негативните коментари и ревюта, и с ясното съзнание, че ще са нужни доста преработки, бях започнал да се замислям. От циркулярите на бош, съдейки по един pcm 8s, на който взимам тока от доста време, впечатленията ми са добри, но в случая ще е dewalt-а.
nikolson, изцяло за лични нужди
Ал_ - специалист
Не ми се рови из сайтовете от чужбина, така че от тук ще е. Пък ако ми предложат добра пакетна цена може и количката да взема, макар и да не мисля, че ми е нужна.
Chefo77 - майстор
Не е аланкат Боша, добре си е. Разбира се, XC е по-стабилен за работилницата, има си и каретка, но и J-ката си е добре.
dbelev - специалист
Аз взех Деволта от тук

https://www.baumarkteu.de/dewalt-tisch ... 492-54990

дори и с доставката е по-евтино от БГ. Сега му правя маса, и малко съм рязал с него. Четох коментари, че му тр плавен старт. Вярно си е, но нз кога ще стигна до това.

Успех :)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: