• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Патъра - специалист
[/quote]
Аз вече не рискувам с домашни вакси макар че и онези дето струват по няколко шишета парцуца видя пак не са на 100 процента. Само мога да ти кажа че домашната вакса по мое наблюдение само в началото има тази непоносимост към вода. Не съм се задълбочавал на тази тема но застарее ли покритието става по-резистентност на вода.
[/quote]

Звучи логично ваксата като застарява и да втвърдява с времето, и да става хидрофобна. Мен ме грабна идеята, че ваксирания под може винаги да се пооправи с полирмашина с кече и нов слой вакса за 2-3 часа работа. Докато полеуретана ако се нащърби не знам как ще се оправи без ново циклене на пода. Ако знаех че тия двукомпонентни масла също импрегнират сравнително добре дървото, щях да ползвам такива. Ама един познат ме убеди, че само вакса или лак пазели от вода и петна, маслото било само за красота. Е човек се учи в практиката. Благодаря за отделеното време и успехи.
Патъра - специалист
чет дек 14, 2023 10:35 pmn_a написа:
Ваксите и политурите искат много работа при полагането им
Да, това го разбрах малко късно и първоначално малко претупах нещата. Сега чакам полирмашината да пристигне и правя втори опит с ваксата.
Lisko - майстор
То след като Маврутчо е дал такова подробно описание не върви аматьори да се изказваме, но аз от четене съм запомнил едно:
Нито съхнещите масла, нито ваксите могат да се считат за защита от влага. Да, по-добре е от нищо, но не е истинска защита.
Ваксите трябва да се подновяват редовно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет дек 15, 2023 10:35 amLisko написа:
То след като Маврутчо е дал такова подробно описание не върви аматьори да се изказваме, но аз от четене съм запомнил едно:
Нито съхнещите масла, нито ваксите могат да се считат за защита от влага. Да, по-добре е от нищо, но не е истинска защита.
Ваксите трябва да се подновяват редовно.
Не знам кой го е омагьосал, но помните ли старите прекрасни матови паркети и пищящите бабички "ВНИМАВАЙ ДА НЕ КАПНЕШ НА ПАРКЕТА!!!!!" :-) :-)
  • 1
  • 2

Тема "Дървен под на петна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: