• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко за дърводелството
Artur Dent - напреднал
А, те точно това е /дето е най-отгоре/. За отговорно рязане е много добро нещо!
Artur Dent - напреднал
а иначе - стандартната врата е дебела 4см, а стандартното ми ножче /Бош/ като се вдигне хваща 3 и нещо ....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Моите врати са 6,8см. Винаги има оправия.
EDI - майстор
Е, този БОШ много малък.Стандартно хода е над 60 мм при прободните триони и стига до 110 мм.
Takezo Sensey - модератор
Artur Dent написа:
Мдааааа.... Ще ти кажа за пасвателя, ако ти първо ми кажеш за зегето... Колко ти е дълго консумативчето и колко ти е дебела вратата? и от къде взе това дълго ножче???
А пасвателя е онова малко правоъгълно трионче, с малки зъбчета, с което навремето се режеше ламперия и паркет. Ако още не си се сетил , ще потърся снимки.
Не е по темата , но рязах с китаиско зеге , което има някакъв супер тъп механизъм за захващане на ножчето .Нещо като квадратана муфа и се стяга с 2 шестограма.Интересното е че влизат всякакви ножчета , без значение опашката .И ако алмпитудата или хода на ножа е 40-50 мм. , какво ще стане ако сложиш ножче 100 мм. пак ще си реже , само дето ще хваща по дебели дъски.В случая врата , обикновенно шперваните врати са ...абе незнам колко са 40-50 мм. С по дълго ножче става....и китаиско зеге :wink: , че бош(не съм запознат с продуктовата им гама ) може и да нямат 100 мм. ножче :roll:
griffin - майстор
Който му трябват дълги ножчета за зеге, в Киров на околовръстното има на макита 152 мм ако се не лъжа за дърво с вътрешен чапраз, и 120 или пак беше 150 пак на макита за метал :-)

Това е само за информация на който му затрябва не коментирам рязането на вратата :-)
Лесоламинат - специалист
Не си играй с пасватела,ще ти отнеме ден.Купи си дълго ножче.
Artur Dent - напреднал
EDI написа:
Е, този БОШ много малък.Стандартно хода е над 60 мм при прободните триони и стига до 110 мм.
Надолу е добре ама нагоре колко се вдига е въпроса ??? :?:

:evil:
masteradmin - майстор
Аз когато режа врата отдолу я облепвам с алуминиево тиксо и режа през него така се нащърбва най малко от чепраза на триона. След това отлепваш тиксото и готово.
Takezo Sensey - модератор
Artur Dent написа:
EDI написа:
Е, този БОШ много малък.Стандартно хода е над 60 мм при прободните триони и стига до 110 мм.
Надолу е добре ама нагоре колко се вдига е въпроса ??? :?:

:evil:
погледни всички мения де ,за тебе ги пишем
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Отрязване на врати - как? ВЕЧЕ И НАГЛЕДНО" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: