• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за дърводелството
PCL82 - майстор
В началото на тази година си правих 7 шкафа и реших, че диблачката ще ми облекчи много живота. Много е хитра, но достойнствата и се разкриват напълно в комбинация с конусчета и ограничители. Само с конусчета също не става.

Конусите са необходими към диблачката, защото колкото и да е хитра на тесни места и когато вече си сглобил една част без тях не става. Например, когато мерих плота на шкафче за обувки точно конусчетата свършиха работа с един удар с гумения чук. По методиката с диблачката би било дълга и широка. Диблачката, конуси и ограничители ми се вързаха 45лв на фона на 700 за материал и обков.

Важно е като работиш с диблачката много добре да подравняваш двете плоскости и добре да си калибрираш диблачката. Шублера винаги да е до теб. Големи малки плоскости всичко става, ако трябва втори човек да помага.

От инструментите на Волфкрафт си струват дибчката и отделно ограничители за свредла и отделно конусчета. Комплектите от свредло конусчета, ограничител и дибли излизат по-скъпо ако решиш да се запасиш със трите размера 6, 8 и 10мм. Свредла за дърво си купих български и съм доволен.
Харалампи - специалист
Ако ще правиш само един шкаф наистина няма смисъл да си я купуваш. Но ако си фен на принципа "Напарави си сам" и смяташ да работиш повечко няма да сбъркаш ако я вземеш. Точно за "Т" образна сглобка върши чудесна работа. Ако смяташ да добавиш към диблите и мини фикс, с нея може само да маркираш отворите които са ф5. Ако вземеш мини фиксове от новите които са със пластмасова или метална гайка, може направо да пробиваш с ф8. Колегата е прав за ограничителите и конусчетата. Взимай всичко и почвай. В тази тема доста се коментира кое как се прави, така че едва ли може да се добави нещо ново, но ако имаш затруднения питай, може и на лична.
Sandman - специалист
Колеги, тъй като ми предстои да правя легла, гардероб и т.н. съм решил да ги правя с дибли и минификсове. Обаче съм сравнително ограничен откъм финанси, та се замислям да си направя нещо такова : Изображение
Втулката разбрах, че трябва да е 8.1мм. Въпроса ми е, откъде бих могъл да намеря такава тръбичка, ако някой е правил или има идея?
Или някой ако би могъл да ми го направи, срещу някакви пари също е вариант :)
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте!За да не пускам нова тема , а и да се посъживи старата реших да пиша тук.
Днес моята племенничка се завърна от Белгия за празниците,и ми направи голяма изненада.

Изображение

Изображение

Не се стърпях и я изпробвах веднага.В единият край малко се разминава около 0.5 мм,но явно не съм я настроил както трябва.Опитите утре продължават и ще има и снимков материал.Сега ще поливаме подаръка.
EDI - майстор
Да ти е честита и скоро да я вкараш в употреба. :partyman:
Георги Иванов(алцек) - специалист
То сърце юнашко не трае,след третата ракийка и пак в работилницата за проба.

Изображение


Изображение

Като че ли от ракията погледа се позасили малко. :)
EDI утре я пускам в действие,правя на синковеца един уред с който ще го държа прав за се учи да пази равновесие.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Диблачка !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: