Всичко за дърводелството
borkata3000 - специалист
rendo написа:
Имам един въпрос видях че и ти имаш шаблона който е за правенето на дупки за дибли и център на дъска - това пласмасовото синьото дето е с дръжка- извинявам се за глупавото обянснение ама точно това питам как се нарича и от куде се копува
В една тема някой го нарече диблачка и така си и остана, не му знам наименованието. Купих го от Бриколаж, 32 лв. Голямо улеснение за любител.
Duke_BG - специалист
супер е изпълнението но имам един въпрос : за какво ти трябваше да ползваш тия сглобки
има едни специални винтове за тая цел става лесно и бързо - пускаш едно свредло и след това навиваш
мисля че им казваха "конструмат"
навих толкова от тях ама така и не ми научих името :-D
крум - специалист
:-D
Съвсем в стила на форума!

Честита нова секция.
Със сигурност е излязла по-евтина и с по-добри материали от оригинала.
За здравината съмнения нямам!
maroka - специалист
Duke_BG написа:
супер е изпълнението но имам един въпрос : за какво ти трябваше да ползваш тия сглобки
има едни специални винтове за тая цел става лесно и бързо - пускаш едно свредло и след това навиваш
мисля че им казваха "конструмат"
навих толкова от тях ама така и не ми научих името :-D
КОНФИРМАТ се казват...в интерес на истината само имитират здравина, обикновеният винт не им отстъпва, вземайки предвид междинният слой на ПДЧ-то :)))
Харалампи - специалист
Браво Боре,

Аз като ти казвах че няма нищо страшно ...

Дай пълна рекапитулация на материалите и инструментите ама в табличен вид. Така както си ги дал трудно се чете и колегите няма да могат да се ориентират. Да ме поправи Радуш, ама на съседите им правиха една секция и съотношението материали-труд беше едно към едно. Сиреч 1000 лв материали+1000 лв труд = 2000 лв за готовия продукт. По тази формула можеш горе долу да прецениш колко лв си спестил и като ги разделиш на времето което си загубил ще видиш как се връзва това със надника ти ако си наемен работник. Разбира се няма начин да оцениш удоволствието, гордостта от добре свършената работа и пр. Дано не са само последните две на сметка :)
radush - специалист
ами имали хората пари дали :lol: не е луд който яде баницата а който му я дава :)
yurig - специалист
Браво отлична работа =D> и наистина точно в духа на форума.По-добре такива постове отколкото теми пълни със спам и мерене на "инструментите".
vassques - напреднал
Искам да попитам за пантите на вратичките, с какво направи дупките

Относно твоята изработка, колко ти струваше всичко
maroka - специалист
vassques написа:
Искам да попитам за пантите на вратичките, с какво направи дупките

Относно твоята изработка, колко ти струваше всичко
Фрезер за панти Ф-35 мм.
plamen6311 - напреднал
какво ще кажете за това?

Тема "Пълно ревю на една секция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: