Всички имаме коли, нали ?
mldm - специалист
Днес ми направи впечетление че колата ми пропушва бял пушек /като пара /на газ и на бензин.Дали е от времето беше доста хладно около 10 гр. и валеше дъжд.Колата беше загряла до около 70 гр.До сега не ми е правило впечетление.Нормално ли е това или на какво може да се дължи?
peshev-ko - специалист
А антифриза губи ли се?
илко илиев - специалист
ако изкарва бял пушек и си с антифриз е гарнитура глава.
Kirilpm - специалист
Не плашете човека,може да е просто конденз,при работа на газ се отеля значително количество вода,което се задържа в гърнетата,на бензин работи за кратко и не може да го изчисти.
Chefo77 - майстор
Kirilpm написа:
Не плашете човека,може да е просто конденз,при работа на газ се отеля значително количество вода,което се задържа в гърнетата,на бензин работи за кратко и не може да го изчисти.
Ама не бе, чакай да набутат човека в сервиза, да сменя докато се замае :)
Изчакайте поне да отговори, не категоризирайте веднага :)
И да губи антифруз, пак не е гаранция че е гарнитура на главата.
Kirilpm - специалист
Tестерите за въглеводороди,т.е. пропан-бутан бензин и т.н. в разширителния съд се продават на смешни цени вече,всеки сервиз трябва да има,ако нямаш технически познания иди ще ти я тестват,за такъв тест даже пари не трябва да ти вземат!А ако имаш дори елементарни познания огледай за надути водни съединения,остави я да загрее на място и виж дали ще подмине работната температура.Но все пак си мисля,че при теб няма нищо по сериозно от конденз...
mldm - специалист
Няколко дена наблюдавах дали отново ще пропуши но нищо не излизаше.Явно е бил някакъв кондез /изпарения/а и тогава само изминах 5-6 км. и явно затова и колата не беше загряла максимално.

Тема "въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: