Всички имаме коли, нали ?
infomar
Ако налягането в гумите спада.... с 0.1-0.2 Атм. на седмица (ориентировъчно) на какво може да се дължи това, или е нормално. Нормално ли е след смяна/поставяне на гумите върху джантите в началото да има някакъв спад на налягането, който после след наместване/навъртане на километри, да спре :?
Предполагам, че има три отговора:
- крива, ръждясала с корозия джанта;
- лоша гума;
- лош вентил;

С колко е нормално да спада налягането с .....времето, ако всичко е нормално?
ivanovbg - майстор
Въобще не трябва да спада.
dimko1 - специалист
infomar написа:
Ако налягането в гумите спада.... с 0.1-0.2 Атм. на седмица (ориентировъчно) на какво може да се дължи това, или е нормално. Нормално ли е след смяна/поставяне на гумите върху джантите в началото да има някакъв спад на налягането, който после след наместване/навъртане на километри, да спре :?
Предполагам, че има три отговора:
- крива, ръждясала с корозия джанта;
- лоша гума;
- лош вентил;

С колко е нормално да спада налягането с .....времето, ако всичко е нормално?
мойте жданти на жигулата не съм ги помпил поне 6 м. и са си напомпени годни за пътуване.
infomar
При смяната на гумите уж ги напомпаха колкото трябва (не съм ги мерил - доверих им се), но след седмица при проверка ги намирам с 3-4 десети по-малко. Може да не са ги напомпали колкото са казали.... ще следя да видя... как се държат. :? Ако имат промяна трябва да ги мисля. Спаднали са всичките - две нови гуми от магазина и две стари еднакво всичките.
inspo - майстор
Манометъра ти може да дава разлика от този на гумаджиите.
Температурата също влияе в някаква степен на налягането на гумите.
Hoвoceлckи - майстор
От къде ни подкара - "Как почиствате автомобилните джанти от вътре ?" за да ни кажеш, че не си сигурен дали ти спадат гумите :-D
infomar
Ами има връзка, щото не ги гледах когато сменяха гумите и ако са били ръждясали, може и от там да има лек пропуск.... а може и да греша :? Ако предварително знаех, че трябва да ги почистя, щях да го направя а не сега да се чудя.
kozl - майстор
Може и да има, но такъв малък пропуск и в казана нема да го видят. Всъщност преди казана надуват на 4 атм пък може и да излезе балонче от нейде :?
radius - майстор
Масово манометрите са неверни - това +- 0,5-1 бара за нищо го нямат. Та можеше още от първото мнение да опишеш ситуацията.
infomar
Защо мислиш, че всички са "печени" и всичко им е ясно. Допускам, че има и други като мен които не знаят как да си почистят джантите безопасно и дали въобще да ги почистват.

Ако всички бяха като теб ЗНАЕЩИ и можещи, нямаше да има нужда от подобен форум.
Мненията които бяха написани са добър източник на информация и аз поне научих много от тях. Така няма да повтарям допуснатите вече грешки.

Тема "Как почиствате автомобилните джанти от вътре ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: