• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
Duke_BG - специалист
Аз карам вектра със същия двигател, още не съм си регнал колата в данъчното щото скоро я прехвърлих, но смятам да се направя на цапнат и да напиша 85 hp вместо 85 KW а да видим дали ще се усетят
Не може да ми искат данък за возило което струва 3000 лв колкото за некой мерцедес дето струва 300 000 лв е това наистина е върха на простотията.
Смятам скоро да набия една разпробита тръба в катализатора и ще споделя за резултатите.
правил съм го вече на голф 2 ( там направо го изрязаха и ми сложиха тръба на негово място ) и редултата беше доста добър - върнахме от паша малко коне :)
Osiris - специалист
Duke_BG
Наистина абсурдно данъка на колата трябва да е според пазарната и цена и годините амортизация а не според мошноста на двигатела и еи ти абсурд единия се вози в нов мерцедес с фул екстри а а другия в някой движещ се барутник върнат към живот от някоя морга в европа и хоп понеже били със еднаква мощност един и същ данък :? е как да не ги изчукаш господа данъчните ако ти падне сгода :barb:
ARTU - специалист
Омегата я писах 100 кс ... Използвах факта, че в КАТ тогава нямаха система която да хване каква е мощността на мотора, а и аз не съм длъжен да го знам - трябва да си го пише в документите. :lol:
Иначе е 125 кончета-вихрогончета, а без катализатора казват че се добавяли поне още 2,5 ... Но и така си е фурия :cool:
Duke_BG - специалист
Арту, погледни си в талона - там първите 5 символа от номера на двигателя са типа на двигателя моята е C20NE - C= katalizator, 20= 2000 куб, N - степен на сгъстяване (мисля 9.8) , Е= пълен инжекцион , или цялата боза е 115 коня. може и да греша ама 2000 куб опел има само 115 или 150 (имам пред вид стандартните а не тия с турбините)
SOrry za off topic-a ама от нас с опелите нема спасение - много сме :)
Duke_BG - специалист
ARTU написа:
Омегата я писах 100 кс ... Използвах факта, че в КАТ тогава нямаха система която да хване каква е мощността на мотора, а и аз не съм длъжен да го знам - трябва да си го пише в документите. :lol:
Иначе е 125 кончета-вихрогончета, а без катализатора казват че се добавяли поне още 2,5 ... Но и така си е фурия :cool:
на мен в кат когато минавах за новите номета онзи на канала само погледна мотора и каза : 2000 куб, пълна инжекция 85 кв, 115 кс ( е то може и от номера на мотора да го е разбрал ама .. ) явно ги пишат некаде , а аз му добавих и 4х4 а онзи мегледа и казва : ти са базикаш с мене . След като му отговорих че не съм висял три дена на опашка за да се базикам с него ония взе лампата и слезе в канала . след като поседя наколко минути там гледайки тъпо излезе и задраска на диагностичния лист "нормална проходимост" и подчерта "повишена проходимост" , а освен това и в диагностичния лист и талона пише "газ/бензин" явно не беше само смяна на номерата ами и обновяване на данните за колите в кат. затова аз ще се направя на ударен и ще пиша 85 кс а не 85 кв - все пак съм инженер по електроника а не по ДВГ :)
ARTU - специалист
Знам, че е C20NE ... Ама длъжен ли съм да знам какво означава това като я регистрирам? :cool:
Сори за цифрата "125" - печатна грешка :| Чак сега видях...
emil_v r - майстор
ARTU написа:
Омегата я писах 100 кс ... Използвах факта, че в КАТ тогава нямаха система която да хване каква е мощността на мотора, а и аз не съм длъжен да го знам - трябва да си го пише в документите. :lol:
Иначе е 125 кончета-вихрогончета, а без катализатора казват че се добавяли поне още 2,5 ... Но и така си е фурия :cool:
Да Арту, аксциз и ддс двоино за таквиз кат тебе! А не да ме надминавате на пътя като че съм спрял ! :axe: Шегичка ,еи! :o Пиша ти понеже видях че се интересуваш от моделизми . Авио ? Аз да ти се похваля , преди десетилетия се занимавах с авио . Скоростници ,имах второ място на републиканско. Супер тигър , цаис иена , мк 2,5 , яки спомени. После ,въздушен бои - на полувремето на ф. мачове излизахме на тревата и бои,бои :o ,публиката не искаше след тва футбол ,а само бои. Да нямаш малко гориво ,че имам един двигател дет не съм го палил мин. от 20 години?
ARTU - специалист
Само със СТЕНДОВ моделизъм. Ако те интересува - драсни едно ЛС и ще ти дам нашенския форум за действащи модели, ако не го знаеш.
  • 1
  • 2

Тема "катализатор -за и против" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: