• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
ivanovbg - майстор
То във Враца и гарга не каца. :-D Хората и котка не взимат от там, а вие кола. [-X
lyubohar - майстор
Що дай боже всекиму.Всеки може да си купи на изплащане нова кола.Да я кара 10 години и после нова.
Въпрос на манталитет,а не толкова на възможности.Няма да обяснявам какви коли купувам.Не робувам на скъпи марки.
Такива,които обслужват мен и семейството ми.Среден клас.Последната е с 360лв.на месец лизинг.
Остава ми година до края на лизинга.Пенсионер съм и се справям.Значи всеки работещ би могъл да си позволи.
Пак казвам-въпрос на манталитет!Например в Германия всеки се съобразява със социалния си статус
и си купува съответващата на статуса му кола.У нас е малко наобратно.
А иначе за София е така.Пренаселено,защото половината държава се настани тук.И куцо и сакато.
Но това е друга тема!
nork - специалист
Е ти как точно я взе тази Q7?
Отиде, каза ти джамбазина, че всичко е наред и даде 20бона или нещо я закара в някой сервиз, закачи я на диагностика, м?
Щот у Враца един път се излъгах да отида, че имаше 6 коли от модела дето търсих и няма да повторя, то там "автокъщи" няма! Барем бяха морги, ама Цъ..... и това не е :rolleyes: Депа за скраб са :?
Мое мнение :arrow:
Chefo77 - майстор
пон сеп 11, 2023 9:33 pmlyubohar написа:

Въпрос на манталитет,а не толкова на възможности.Няма да обяснявам какви коли купувам.Не робувам на скъпи марки.
Такива,които обслужват мен и семейството ми.Среден клас.Последната е с 360лв.на месец лизинг.
Ето това не можеш да го обясниш на населението на територията, което се юрна да избива комплекси, подтискани с години. Защото при нас, при толкова "равност", трябва да покажем, че не сме равни с другите, а сме по-горе от тях. Може да живеем под наем в мухлясала панелка, нооо колата трябва да е топ - като идем на барче да паркираме до масата, всички да знаят, че това е МОЕ ... видите ли, къде съм аз, къде сте вие ... Същото е и като купуваме жилище - ама как ще се върнеш в село (малък град) и ще кажеш, че си си купил апартамент в Люлин (София), Възраждане/Владиславово (Варна), Тракия (Пловдив). Не може - всички трябва да сме на центъра, или поне в синята зона. Не си отишъл да живееш в големия град, за да се буташ по някакви си квартали. А и (както казваше една покойна позната, родом от свръхсекретно село), в кварталите само наркомани и престъпници, по центъра такива няма.
Преди няколко години в Лондон ми направи впечатление колко малко премиум автомобили има на фона на цялото движение. Много Фордове, Воксхоли, Рена и Дачии. Ама много. Хората ги купуват с оня специалния лизинг, карат ги 3 години и ги сменят с новия модел. Нова, с гаранция и осигурен сервиз и почти никакви странични разходи. Лизингът му е смешен на фона на заплатата. Ама дреме му, че кара Рено - кара НОВА кола и не я мисли. При нас даже и бай Мангау като се види с лев, гледа да изпраска някой Мерц с 20-ки джанти и мнооо яката музика вътре.
Това не е към автора на поста, не го познавам човека. Това е "анализ" на идеята да се надскачаш с показност. Нещо, което съм сигурен, че всички сте забелязали.
Andri01 - майстор
Колата е техника ,която трябва да служи на човека. Но с една "морга" ,ама БМВ или Мерцедес става обратното. Жив пример: приятел с БМВ 10 дена не могат да изкарат дюза! Е,на края-смяна на цялата глава!! Нооо, кара БМВ!? :lol:
пон сеп 11, 2023 9:33 pmlyubohar написа:
Що дай боже всекиму.Всеки може да си купи на изплащане нова кола.Да я кара 10 години и после нова.
...
За да не събираме таралясниците на европата, примерно. Има и още причини.
За жалост, има хора които едва свързват двата края, а за лизинг не могат и да помислят. В същото време имат нужда от автомобил, който да е надежден, не на 30+ години, като моя и редовно в сервиз.
MamaMy - майстор
Продължавам да твърдя, че политиците много разглезиха пенсионерите (бъдещите им гласоподаватели) без да се интересуват кой ще ги връща тия пари. Истината е, че пенсиите се изплащат от бюджета с държавни заеми защото вноските от работещите в момента съвсем не са достатъчни. И проблема не е, че са малки вноските, а , че са малко работещите. Тази система може и да сработи правилно при съотношение работещ/пенсионер 3/1. Сега е обратното. На всичкото отгоре част от пенсионерите работят като заемат работно място за млад човек, а в същото време се съгласяват на по-малка заплата защото имат осигурен доход като подбиват заплатите на останалите работещи млади. Друга част получават пари от чужбина от работещите им там деца.
В провинцията пенсиите подминаха заплатите. Заведенията пълни с пенсионери. Работещите си спират парното защото не могат да си го позволят, а пенсионери се ширят на ТЕЦ в целите жилища, а после реват колко било скъпо.
Аз имам кредити за малко над 400лв и ми се увиждат, но на пенсионера 360лв лизинг не. Че аз за дъртата си кочинка ако отделям половината от тази сума на месец ще изглежда по-добре от болшинството много по-нови коли. Тя и сега изглежда външно добре. Технически не е. Поддържам спирачки, двигател и окачване във възможно най-добро състояние. Интериор и екстериор според каквото хартиса или по-скоро сменя се само като се счупи.
Тая тема е доста по дълбока и не точно както ти се "увижда", но не е по темата.
Естествено, до едно мнение никога няма да се стигне- просто субекта у нас е силно изразен.
Така обекта леко се замазва и накрая едно нищо. Ама нищичко!

пп. Любо, извинявай че попитах! Сега стана една...
"Чуждото канче- патка".
MamaMy - майстор
Не ме разбирайте погрешно. Съвсем не правя сметка на Любо на парите. Жив и здрав да е за да си ги харчи. Става дума за новите коли и политиката на правителството спрямо тях. Едно младо семейство, на квартира и с малко дете или бебе ще си позволи нова кола, ама друг път. Цените е ясно,че няма как да ги намалят. Поне да дават субсидии както е на запад, но не. Защо да сме бяла държава? Дай ще дадем само на едните пък те да се избиват по между си.
Я сметнете за да може да плащате кредит или квартира и отделно вноски по лизинг, колко трябва да са ви доходите за да останат и за сметки и храна?
Така е.
Вероятно затова се купува евтин автомобил, трета-пета ръка, поддръжката на който излиза като да си плащаш новата. Лоша финансова култура, плачевен жинзнен стандарт на голям процент от населението......Жалка е картинката.

Има варианти за върнати от лизинг.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Автокъща Крис2-Враца и Крис1-Враца са измамници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: