• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
lyubohar - майстор
MamaMy,нещо не си пораснал да разбираш някои неща,или се правиш на неразбрал.
С 42 години трудов стаж аз съм плащал пенсиите на предното поколение 42 години.
Това представлява пенсионната система навсякъде по света!
Колкото до мен нашите заплати в семейството са били винаги ниски,но ръцете ми не са заврени на тъмно място и съм се справял и съм купувал нови коли,изучил съм децата си!
Сега понеже ти трябва да плащаш и ти се струват много 700лв. пенсия за човек учил 20 години.А има хора и на половината.
Както казах по горе-те това е манталитета на бъпгарина от 30 години насам!
вт сеп 12, 2023 12:17 pmlyubohar написа:
Любо, нямаше нужда. Недей!
MamaMy - майстор
Както казах Любо, нито ти правя сметка на парите, нито те обвинявам за нещо. Правителството иска с чужда пита помен да прави. Вместо да насърчава младите да останат и да работят тук, те ходят по чужбина и внасят в техните пенсионни системи. Така в БГ населението става все по-застаряващо. Раждаемоста е супер ниска и се оказва, че няма кой да внася осигуровки. По съвсем езуитски правителството взима заеми за да покрие тази дупка с идеята, че нали няма то да връща тези пари, да му мисли следващото. Да, ама следващото прави същото и заема нараства в геометрична прогресия. Това е принципа на пирамидата.
От цялото това нещо са доволни само настоящите пенсионери. Те не асимилират, че по този начин прецакват собствените си внуци като продължават да преизбират същото правителство. За тях то е много добро. А техните внуци няма да пострадат защото са в чужбина.
Не е виновен лудия изял зелника. Виновен бил който му го дал. И така колективната отговорност се превръща в колективна безотговорност.
При всички тези фактори да твърдите че 1/2 от доходите е нормално да отиват за колата е цинизъм. В провинцията хората все още работят за минимална заплата. В едно семейство се случва и двамата да са без постоянна работа. Повечето млади семейства нямат собствен дом, а при тези цени няма и да имат. При положение, че изпращат децата си на училище гладни с надеждата поне там да ги нахранят на обяд, дали им пука какъв кенеф ще купят ако въобще могат да си го позволят от гледна точка данъци, такси и цена на горивата. За поддръжка се говори чак след всичко останало. Вярно е, че сития на гладния не вярва. Останалото за манталитета е вярно, но то важи за малка част от населението. Примерно под 20%. Останалата част са деца, хора без книжки и масовата част са тези без доходи.
Chefo77 - майстор
МамаМу
Без да се обиждаш - стига с това някой да мисли за другите. Автомобилът винаги е бил и ще бъде лукс. Не е задължително да го имаш, особено ако живееш в града - автобуси много, таксита за спешните случаи също. Младото семейство да си прецени приоритетите и ако това да има и поддържа автомобил е по-напред, да си вземе. Не да реве.

И не можем да се възмущаваме, че някой друг е добре - пенсионерите са си заслужили почивката, поне по-голямата част от тях.
kr1100 - майстор
пон сеп 11, 2023 2:40 pmMamaMy написа:
Купих от Врачанска автокъща колата с която теглеха платформата до КАТ. Собственика на автокъщата държеше на всяка цена да ми продаде нещо за да не ме изтърве.
Трябва е друга, а не сегашната - тя няма секторна кутия.
Последна промяна от kr1100 на ср сеп 13, 2023 4:18 pm, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
Не е сегашната. Доста по-читава, но и много по-лакома. Тази сегашната е компромис.
XpacTa - специалист
Прав е Мамаму да се съмнява, защото колата на лизинг не е само вноската и Любо удобно пропуска да спомене как си плаща например каското или обслужването на колата. Да не говорим за остатъчната стойност. Явно не връща колата след изтичане на лизинга, щом я кара 12 години.
dragozow - майстор
Няма нищо по-скъпо от евтина Q7 или друга кола висок клас. Отделно, че такава кола се кара задължително в сервиз преди покупка. Колата може о да е 20000 сега, но ремонтите са и дебели.
D.Kalchev - специалист
вт сеп 12, 2023 9:27 pmdragozow написа:
Няма нищо по-скъпо от евтина Q7 или друга кола висок клас. Отделно, че такава кола се кара задължително в сервиз преди покупка. Колата може о да е 20000 сега, но ремонтите са и дебели.
Точно. Старата кола висок клас, макар и стара си остава висок клас. Високият клас МПС-та си вървят с големи пари за поддържане и ремонт независимо от това, че са на 10, 15 или повече години. И колкото повече им вървят годините толкова повече пада цената им, защото разходите по тях нарастват прогресивно. И аз преди години съм се чудил, защо читава Е класа Мерцедес върви едва ли не по-скъпо от Ес класа. После разбрах. И винаги съм купувал кола с мисълта, че после идват и други разходи. Емоцията е последното нещо което трябва да ни води при покупка на кола. И не само.
lyubohar - майстор
вт сеп 12, 2023 9:25 pmXpacTa написа:
Прав е Мамаму да се съмнява, защото колата на лизинг не е само вноската и Любо удобно пропуска да спомене как си плаща например каското или обслужването на колата. Да не говорим за остатъчната стойност. Явно не връща колата след изтичане на лизинга, щом я кара 12 години.
Ами естествено,че си плащам каското и обслужването.Та като си купите Q7 za 20000 не я ли застраховате.Не давате ли след покупката още толкова за да я приведете горе долу в ред?Да,има остатъчна стойност,но може да си я договориш.И караш без проблеми десетина години.Освен това си има и някаква гаранция.
А не постоянно да трепериш къде ще те остави.Наоколо е пълно със стари коли и всеки има наблюдения.
Сегашната струваше 35000лв.И вносителя ми дава 30000 да я сменя с друга.Ще си я карам още 5 години и тогава ще видим...
Това да си купиш таралясник на 20г.,за да се покажеш,че караш скъпа марка няма да го разбера.
Би трябвало аз,жена ми и децата да караме скъпи коли предвид образованието ни и ценза ни,но у нас както казах всичко е на обратно.
По горе писах на какво се дължи!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Автокъща Крис2-Враца и Крис1-Враца са измамници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: