• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всички имаме коли, нали ?
вт яну 23, 2024 10:41 pmAvas_co написа:
.....тук говорим за трошки за по 1К. Нали?
Вие си говорете!
Попълват се активно донните за общественото мнение.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт яну 23, 2024 10:47 pm, променено общо 1 път.
Avas_co - майстор
вт яну 23, 2024 10:42 pmhidrazin написа:
вт яну 23, 2024 10:09 pmAvas_co написа:
Пък това, че си дотолкова негоден и не можеш да си купиш кола на лизинг, си е само твой проблем, предполагам има връзка със стерилната среда, в която си расъл през детството ти.
Ето, пак надяна памперсите.
Какво мога аз не е важно - за справка - мога нова и не само на лизинг (защото го мразя да пълня гушите на мошеници).
За разлика от теб и боклуците, мисля не само за себе си. Гледам какво могат и какво карат (и други неща които искат да си позволят) останалите хора.
Нещо което ти никога няма да достигнеш и проумееш... Елементарно.
Така и ти, като ония на жълтите павета няма да разберете че да е добре държавата, трябва и тези покрай вас да са добре.
Ноооо... за това се иска образование...
:partyman:
P.S.
вт яну 23, 2024 10:08 pmAndri01 написа:
Вече даже и прекрасните "Лади", станаха китайски. Да не споменавеме нечий т.н."кортеж"
Не е ли време да си извадиш шнорхела, да си измиеш краката и да си лягаш? :-D
Като можеш, купи си, стига си пропагандирал, колко беше хубаво, когато отговорните другари бяхте по-равни от другите.
Пък за икономика, моля, не ми обяснявай, придържай се където ти е силата.
kr1100 - майстор
вт яну 23, 2024 5:35 pmКиррил написа:
https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/824613
В проекта е записано, че екологичният коефициент за най-вехтите коли (на над 20 или повече години), които нямат екологична категория или отговарят на стандарта Евро 1, да се увеличи както следва - за бензиновите автомобили между 1,40 и 1,80, а за дизеловите - от 1,80 до 2,50. Към момента пределната ставка, разрешена от закона, е 1,40 и за двата типа.

Към момента за стандартен автомобил среден клас, произведен през 2002 година (голяма част от автопарка под тепетата попада именно в тази категория) и с мощност 82 киловата и екокатегория Евро 1, дължимият налог ще бъде в размер 160,74 лева.

Ако приложим новата формула, данъкът за подобен бензинов модел вече ще бъде с близо 28,56 на сто повече, или 209,65 лв. Още по-голям е скокът, ако примерният автомобил е с дизелов мотор. При него, ако приемем, че местната администрация ще избере максималния коефициент (2,50), увеличението ще стигне 78,57%.

В числово изражение това значи 282,21 лева, или цели 121,47 лева повече за данък на 20-годишен дизел.
Кирилчо спри се пишеш тъпотии.
А и ме боли оная работа за дизелите. Да ги забранят напълно като тровещи . Имали катализатори имали ДПФ - изгорелите газове смърдят .
hidrazin - майстор
вт яну 23, 2024 10:41 pmAvas_co написа:
...но България не ви обича....
Пак двойка.
България не обича малцинството като теб дето мое да напише такива простотии:
вт яну 23, 2024 10:41 pmAvas_co написа:
...но България не ви обича.
На касата плати с ваучери, и си доплати остатъка от два лева, в жълти стотинки. Беше с дъщеря си, та съм убеден, че и малката ще е такава, когато порасне.
Къф си те бе б...ук за да решаваш каква щяла да стане дъщеря и? :evil:
:partyman:
P.S. Айде на белото. Надрусания трол па се ос...ра.
Последна промяна от hidrazin на вт яну 23, 2024 10:51 pm, променено общо 1 път.
DundyTheCroc - майстор
вт яну 23, 2024 10:41 pmAvas_co написа:
Ще добавя нещо и ще ви оставя да се вайкате, колко сте големи пичове, но България не ви обича.
Този цитат ще си го сложа в рамка, защото хем е много верен, хем отразява истинското отношение на имащите власт към останалите.
Avas_co - майстор
вт яну 23, 2024 10:50 pmhidrazin написа:
вт яну 23, 2024 10:41 pmAvas_co написа:
...но България не ви обича....
Пак двойка.
България не обича малцинството като теб дето мое да напише такива простотии:
вт яну 23, 2024 10:41 pmAvas_co написа:
...но България не ви обича.
На касата плати с ваучери, и си доплати остатъка от два лева, в жълти стотинки. Беше с дъщеря си, та съм убеден, че и малката ще е такава, когато порасне.
Къф си те бе б...ук за да решаваш каква щяла да стане дъщеря и? :evil:
:partyman:
P.S. Айде на белото. Надрусания трол па се ос...ра.
Хубаво е, че се надяваш, че мнозинството в страната си умира, пак да бъдат привилегировани такива като теб, пък другите да се редят на опашка за елементарни неща.
Съжалявам, ама имаш само едно голямо самочувствие, без голямо покритие.
Каквото е било, било. Вече бачкаш за някакъв турчин и му викаш шефе.
Пък, какво си фантазираш, че ще стане като пак узурпирате властта, си остава само в болната ти фантазия.
MamaMy - майстор
вт яну 23, 2024 10:49 pmkr1100 написа:
А и ме боли оная работа за дизелите. Да ги забранят напълно като тровещи . Имали катализатори имали ДПФ - изгорелите газове смърдят .
Недей така защото не е вярно. Точно пушещите дизели са по-малко отровни от непушещите и от бензиновите. Виждат се саждите, но те са просто твърди частици въглерод. Невидимите азотни оксиди са силно отровни и карциногенни.
Последна промяна от MamaMy на вт яну 23, 2024 11:05 pm, променено общо 1 път.
B0bi - специалист
вт яну 23, 2024 10:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
...
За пращане - пращан съм. От "много хубаво" съм се пращал и на много повече километри. В едни условия ... не е много сигурно дали си бил в по-лоши. И някак си го докара, че ти завиждам - не. Не мисля, че изкарваш повече пари от мен. Но не се и оплаквам от условията за разлика от теб. Не обичам да се хваля и да се присмивам на по-ниско стоящите от мен във всякакъв смисъл.
hidrazin - майстор
вт яну 23, 2024 10:41 pmAvas_co написа:
Ще добавя нещо и ще ви оставя ...
Айде пътувай де... Към царството на Морфей. Е за теб може и с евтина кока да те приемат.
:partyman:
P.S. Пак лъжеш като д'рът ман...ал. Нещо нормално за теб и темподобното малцинство.
D.Kalchev - специалист
вт яну 23, 2024 10:29 pmDundyTheCroc написа:
Пак сложиха каруцата пред коня, никой не му се кара 20 годишен смърдящ дизел, ама при нашия стандарт друго не може да си позволи. Времената с "трите москвича" уж останаха далеч назад в лошото минало, но в същото време говорим за мерки, реално ограничаващи това дали можеш да имаш кола или не. Преследваме някакви "зелени" цели, които нито са зелени, нито са по джоба на хората.
Какво означава, че някой не може да си позволи друго? И защо като не може да си позволи друго трябва да го съжаляваме? Тоест, като не може да кара друго освен стар и разпадащ се кошник с капещо отвсякъде масло, не може да се качи на автобус или градски транспорт? Някак си не съм съгласен. Комшията на етажа има 5 (пет) трошки нахвърляни отпред, отзад и в тревата около блока. Пет! И защо ги има?! Ами защото със смешни пари можеш да караш МПС в неизвестно техническо състояние, да го паркираш в градинката и да ревеш, че "имаш право"! Баси правата...! Мисля, че започна да се прекалява с това общо понятие "хората". Всякакви идиоти, олигофрени и малоумници покатерени на коли и това било тяхно право?! Ай стига бе...! :?

Не двоен, троен и петорен трябва да става данъка за стара втора, трета или пета кола. А застраховката трябва да стане наистина застраховка и да покрива големи щети, особено при злополука със смърт. Сега какво е?! Застрахователите събират пари на калпак и всеки пиян и надрусан убиец си кара както му дойде, защото знае че ще мине метър.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Увеличение данък за старите бензин и дизели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: