• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
housedoktor - майстор
4 та година карам Меган Сценик.Единственият сериозен проблем имах с електрониката"Made in Germany"на Siemens.Наиистина е много сполучлив автомобил.Както споменах 3 то поред Рено ми е...Имал съм и немски коли и още имам една -качеството им е силно прехвалено
сола 180 - специалист
Нали ви казах"бити и еб.ния......"
Аз пък много се кефя на колегите с Рено като всеки ден си говорят "ама на мойта това и се счупи знаеш ли как да го оправя" или "ей тъй ме одра тоя майстор...." Нека, нека.Всеки сам си е виновен за това което му се случва.
gattaka - специалист
25th Hour написа:
gattaka написа:
И пак ще кажа: стига с тези марки колеги!Особено при новите коли марката е абсолютно без значение!Значение имат класа и цената!
Човек не си прав...има фирми,които тепърва откриват независимото окачване отзад,впръскването на гориво и куп други работи, които са стандарт одавна... това всичко идва от разбирането на конструкторите на дадена марка как да се реализира даден модел... марката винаги има значение въпросът е дали да се робува на нея или да не се робува...

Отиди в някой автосалон и виж например една нова астра J и една Киа Сийд със сходни характеристики и коя как е направена... разликата е огромна...
Прав си,но аз тези марки ато киа и подобни такива,които от скоро правят коли изобщо не ги включвам в сметките! :)
gattaka - специалист
gattaka написа:
25th Hour написа:
gattaka написа:
И пак ще кажа: стига с тези марки колеги!Особено при новите коли марката е абсолютно без значение!Значение имат класа и цената!
Човек не си прав...има фирми,които тепърва откриват независимото окачване отзад,впръскването на гориво и куп други работи, които са стандарт одавна... това всичко идва от разбирането на конструкторите на дадена марка как да се реализира даден модел... марката винаги има значение въпросът е дали да се робува на нея или да не се робува...

Отиди в някой автосалон и виж например една нова астра J и една Киа Сийд със сходни характеристики и коя как е направена... разликата е огромна...
Прав си,но аз тези марки ато киа и подобни такива,които от скоро правят коли изобщо не ги включвам в сметките! :)
Колега сола 180,не е лошо да вярваш силно в това,което мислиш,ама тези неща,които ги пишеш са някакви конкретики!
Аз пък имам двама колеги-единия с корса,а другия с голф!И двамата са вечно с вдигнати капаци,но това не ме кара да си мисля,че тези 2 марки коли се развалят много,аз наистина не ги харесвам,но поради съвсем други пречини!И недей да си мислиш,че има коли,които не "ходят" по сервизите всичко си зависи от начин на поддръжка,начин на каране,хиляди километри и т.н.,а не от марка!
сола 180 - специалист
Приятелю, твоите колеги си вдигат капаците за да покажат един на друг кой мотор е по-чист и кой какво подобрение е направил.
А за "начин на поддръжка,начин на каране,хиляди километри и т.н.," бъди сигурен, че е свързано с марката.
Ако ти отидеш на сервиз веднъж в месеца с твоята френска кола аз отивам веднъж на 4 месеца с моята немска ,а брат ми ,който е любител и има японска ходи веднъж годишно.
И колкото и да обеснявате тук никой не ви вярва на противното.Ама нали ви казах за поговорката........ :lol: :lol: :lol:
stan_slav - специалист
housedoktor написа:
4 та година карам Меган Сценик.Единственият сериозен проблем имах с електрониката"Made in Germany"на Siemens.Наиистина е много сполучлив автомобил.Както споменах 3 то поред Рено ми е...Имал съм и немски коли и още имам една -качеството им е силно прехвалено
Имам чуството че германците нарочно пробутват калпава електроника на другите негермански производители. То и повечето болежки на италианките идват пак от немска електроника само че Бош.

А иначе сме се нагледали на безкрайно здравите немски коли, които са карани по 10+ години на по 200 - 300 000 км. и нищо не е ремонтирано по тях. Обикновено след оглед и направа на списък от необходимите части за да се преведе в здрав вид - поемат към скраба.

Относно Рено Меган - имат си някои кусурчета, но са сравнително безпроблемни коли. Избягвай дизеловите модели.
Успех с покупката.
pipbel - майстор
Прав си,но аз тези марки ато киа и подобни такива,които от скоро правят коли изобщо не ги включвам в сметките!
Тука само си чешете езиците и оспамихте темата на човека.
Айде и аз малко :wink:
Ето какво казва най големия пазар в света с 300 млн потребители. Като че ли най напред в класациите са точно тези дето не слагате изобщо в сметките. :cool:
http://www.automedia.bg/news/article_12378.html
сола 180 - специалист
Ами старче кво да ти кажа бе човек??
В БГ е пълно с Рена и Фиати защото купуваш евтина кола с много екстри(които после си плащаш като поп).
Е това е истината никой не му се дават 15 000 лв за VW или Ауди като за същата година и същите екстри може да даде 8 000.А ма после неусетно си плаща гяволъка...
housedoktor - майстор
И понеже спомена някой за традиции.Ето по памет кой фирма кога започва да прави автомобили:
Фолксваген 1937
БМВ 1929
Ауди 1909 -1932
Даймлер Бенц 1926
Рено 1899г
Пежо 1889
Ситроен 1919
Тойота 1937
Фиат 1899
Алфа Ромео 1910
Ланча 1906
Форд 1908
Кадилак 1903
Волво 1927
Сааб 1947
Шкода 1895
Татра 1897
сола 180 - специалист
хаусдокторе , а знаеш ли колко синове са надминали бащите си ?????
Мнооооооого.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Рено 19 или Рено меган" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: