• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всички имаме коли, нали ?
filmatoplo - майстор
:) Здравейте , може ли да питам тук нещо и за мотори .Въпроса е такъв че си търся мотор Симсон -изгодно и с документи.Преди 20 год им бях доста голям разбирател , имах главно десетина Балканчета , едно ЧЗ 350 ,МЗ 250 , Ява 250 ,сега ми е мерак за кеф едно Симсонче .Под разбирател имам предвид че,им цепех двигателите ,подменях лагери ,колянови валове ,семеринги,цилиндри,бутала сегменти -сам изчуквах гарнитури .Някой може и да е правил -сложих трети сегмент на бутало на Балканче .По външен дизаин пък съм ги правил неознаваеми , 87 ма направих централен заден амортисьор на Балканчето -сам си го измислих , сега колелетата са така :wink: .На Явата пък сложих ел част от Ковровец ,можех да я паля и обратно .
puh4 - специалист
filmatoplo написа:
:) Здравейте , може ли да питам тук нещо и за мотори .Въпроса е такъв че си търся мотор Симсон -изгодно и с документи.Преди 20 год им бях доста голям разбирател , имах главно десетина Балканчета , едно ЧЗ 350 ,МЗ 250 , Ява 250 ,сега ми е мерак за кеф едно Симсонче .Под разбирател имам предвид че,им цепех двигателите ,подменях лагери ,колянови валове ,семеринги,цилиндри,бутала сегменти -сам изчуквах гарнитури .Някой може и да е правил -сложих трети сегмент на бутало на Балканче .По външен дизаин пък съм ги правил неознаваеми , 87 ма направих централен заден амортисьор на Балканчето -сам си го измислих , сега колелетата са така :wink: .На Явата пък сложих ел част от Ковровец ,можех да я паля и обратно .
И аз да съм изправен пред таз дилема, ще взема симсонкича. Затова не търси изгодно те всички са изгодни (личен опит) :wink: .
професионал - специалист
puh4 написа:
На Явата пък сложих ел част от Ковровец ,можех да я паля и обратно .
Ха-ха,колко пъти с ужас усещах,че Ковровеца тръгва назад вместо напред при отпускане на съединителя! :shock:
housedoktor - майстор
Не бих се отказал от AWO 25O турист от 50-те или Кавасаки Z 900 от първата генерация - 72 г .Иначе аз съм правил преустройства безброй,чак до електронно от Трабант на Хонда 750.В началото на 90 частите за мотори бяха дефицит:).
batkotony - специалист
Сменил съм доста мотори,предимно туристически и пистови.Последно имах едно Kawasaki GPZ 500S.От няколко години обаче съм фен на скутерите и предимно на макси-скутерите.Този тип мотоциклети съчетават динамиката и функционалността по един неповторим начин.Целта,която преследвам от известно време и все ми убягва по една или друга причина е ето този мотор:Изображение
Оптимист съм и знам,че ще го притежавам все някога... :)
colyo - специалист
Айде пак се почна :))) Като темата за прашката. Преди месец продадохме 4 стари Симсона на един колега. Бяха пообрани, но младежа е ентусиаст и каза, че ще си ги стегне. Мога да го попитам дали ще му се откъсне от сърцето единия. Остана едно ИЖ-е с кош за продаване, мога да попитам и за него. А като се сетя, навремето отидох да крада едно Балканче, ама ме хванаха и го купих за 15лв. :))))......и като се почна една.....2 Балканчета смених, 2 Симсона, 2 МЗ-та, 1 Хонда и сега съм с 3-тото поред Сузуки. Като ученик покрай картовете доста двигатели съм правил дармадан. За републиканското през 87-ма направихме един двигател от МЗ ТС 125 - 34 коня при 15000 оборота. Пусто покрай новата къща не остава време за каране и човъркане, а всяка свободна стотинка заминава във обекта. Така и така отворихме тема за мотори, на някой не му ли се кара SUZUKI GSX-R 750 R, че не останаха пари за канализацията.

ПП: Като чета подобни теми със спомени от детските и младежките, години имам чувството, че сме израстнали в една махала:))) Много е приятно. :)))

Прикачен файл

27205_1218891362286_1528972429_30504155_3573564_n.jpg
27205_1218891362286_1528972429_30504155_3573564_n.jpg (97.54 KиБ) Видяна 7210 пъти
filmatoplo - майстор
:) Хе хе 87ма картове , може и набори да излезем ,аз съм 1970 .Бях забравил за Ижетата , имах 2 соло и 1 с кош .Бързо им прецаквах запалването -понеже от де акомулаторче ,и им монтирах магнет от пусково на трактор -има малко играчка с обръщане на посоката на въртене на магнета ,обръщам гърбицата и завъртам постоянния мягнит с 10 градуса обратно .Само че няма фар :wink: с магнета .Пък за Симсона -къде ли седи и ме чака в някой гараж или мазе :? дано чете някой с такъв :) .
colyo - специалист
Държиш ли да е в движение или може и в насипно състояние?
25th Hour - специалист
Според мен симсона е напълно безмислено да се притежава в тия години по ред причини. Иначе аз реших проблема с ходенето на работа с една Хонда Дио... ето ми темата направи си сам...


http://scooterclub-bg.net/index.php?topic=1524.0
filmatoplo - майстор
Само да има документи мотора :) го взимам.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Може ли и за мотори да говорим" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: