Всички имаме коли, нали ?
ribnikolaevi - майстор
Паднала ми е капачката на горивния филтър. Мислех, че е някакъв сериозен (друг) проблем, даже бях записал колата за диагностика в Юве Брадърс. Добре, че случайно видях липсващата капачака (по-точно капещия бензин от нея). Запуших временно отворчето, колкото да мога да си карам колата и да не гасне (примерно на рампата в МОЛ-а, с коли зад мене). Но сега обикалям разни морги и не мога да намеря тая пуста капачка. Има ли си име по принцип, да знам като звъня по телефона за какво да питам?
Къде има вероятност да я намеря, за Софиа питам?
Да ме притеснява ли това гориво, което е намокрило долната част на филтъра?

Прикачен файл

P1100398 02.JPG
P1100398 02.JPG (94.71 KиБ) Видяна 1444 пъти

Прикачен файл

P1100396_02.JPG
P1100396_02.JPG (99.36 KиБ) Видяна 1444 пъти
stiv1961 - майстор
Ми хубав ,,чеп" си набил, какво искаш :-D Каква е колата, по принцип се продават горивни филтри в много автомагазини?
ribnikolaevi - майстор
Пропуснах да кажа, Голф тройка е возилото.
Стив, цял филтър ли да купувам? Търся само капачката, пробвах на няколко места и като не намерих реших да попитам тук.
А чепа е дибла ф8, обвита с хартийка, от мебелното ми производство (това имах подръка). Не посмях да набия ф10. По принцип при този отвор се получава вакуум, смуче яко. Но сега поне може да се кара колата. Понякога намалява оборотите, като е изключена от скорост, но не гасне сама, което е голям дерт в задръстванията в София. Спирачката ли да натискам, газта ли да подавам за да не изгасне ... Че и няколко деца возих като се случи случката ...
Тази вечер ще измеля със шублера диаметъра на тай стърчишка, на която трябва да се надене тапата.
Chefo77 - майстор
Е па той горивният филтър трябва да се сменя от време на време ...
Доколкото виждам, това е капачката за дренажа. Вземи един нов и му използвай капачката. Само да е същия. После като сменяш филтъра, ще използваш същата капачка. Или иди в някой сервиз и помоли да ти дадат капачка от стар филтър, ако имат.
stiv1961 - майстор
15 лв., какво му плащаш :) ако е същия де. 3- ки има всякакви- бензинка, дизел, ТДИ и т.н.
http://prodavalnik.com/prodavam-sveschi ... s-i7627075

Тема "Капачка на горивен филтър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: