Всички имаме коли, нали ?
profesionalist_wood - майстор
Проблемът ми е че смятам да изкарам старата Варшава комби 224 от гаража и да я ремонтирам,много добре е запазена с изключение на седалките.Купена е през 1970г. и е карана около 15 000 км....и сега искам да знам колко ли ще е данъка след 30 години не карана и стояла в гаража и е още със старите черни регистрационни номера.... :?: Предполагам,че ще ме друснат с яка глоба :?:
tysonlkr - специалист
На чие име се води :?
Ако е била на твое, то тогава трябва да си получавал писма от данъчното за дължим данък. В тях може да видиш.
Данък се плаща само ако автомобила е регистриран в данъчното, ако не е то тогава не е изискуем. Има някаква глоба за нерегистриран в срок автомобил, но не съм наясно в какви граници е.
profesionalist_wood - майстор
На дядо ми,но не е получавал никакви писма. :?

Ето снимките на Варшавата 224

Прикачен файл

z10322751Q,FSO-Warszawa-furgon.jpg
z10322751Q,FSO-Warszawa-furgon.jpg (51.52 KиБ) Видяна 5334 пъти

Прикачен файл

fso-warszawa-224-15.jpg
fso-warszawa-224-15.jpg (40.77 KиБ) Видяна 5334 пъти

Прикачен файл

1965-73 FSO Warszawa 224 Kombi 20110206 001.jpg
1965-73 FSO Warszawa 224 Kombi 20110206 001.jpg (14.26 KиБ) Видяна 5334 пъти
шоп - майстор
Благородно ти завиждам за имането. Пожелавам ти да я стегнеш мераклииската и да не пестиш.


Има давност. Дори и да настояват за пари в данъчното по закон дължиш данък само за последните три години. За останалите изминали години парите за данък са подасени по давност.
galin56 - специалист
шоп написа:
Благородно ти завиждам за имането. Пожелавам ти да я стегнеш мераклииската и да не пестиш.


Има давност. Дори и да настояват за пари в данъчното по закон дължиш данък само за последните три години. За останалите изминали години парите за данък са подасени по давност.
Е за това последното с трите години за сефте го чувам. И ако ме питаш не лежи на това уше че ще минеш само с последните 3 години.
25th Hour - специалист
Тая кола толкова одавна е отписана, че изобщо не са начислявани каквито и да са данъци. Ако случайно са, защото общината и КАТ от сравнително скоро започнаха да си разменят информация, се вади бележка от КАТ и в общината се преизчислява, но това крайно ме съмнява....по- скоро са проблем документите за собственост, отколкото данъци и такива работи.
profesionalist_wood - майстор
Ще трябва да се задействам значи,щото рекетъорите на очилатия ни финансист може да почнат да ме муфтят :?
шоп - майстор
galin56, прочети закона за събиране на държавни вземаня в часност чл 22 и ще видиш че срока за ВСИЧКИ видове държавни вземания давността е 5 години
прочети и 110 от ЗЗД и 111 от ЗЗД за хипотезите за тригодишната давност за периодични вземания


profesionalist_wood, ще имаш повече проблеми при пускане в движение тех. преглед , смяна на номера (евентуално технотест ако се води бракувана) и като стигнеш до плашане на данък МПС пиши едно на лични.
profesionalist_wood - майстор
Сигурно ще бъде цирк като закъсам на някое кръстовище и да ме гледат тъпо и странно младите как с манивелата мушната през предната решетка паля мотора :lol: :-D :-D

(според мен нека темата замине в Говорилня)

Тема "Въпрос за данък МПС...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: