Всички имаме коли, нали ?
25th Hour - специалист
Това не е съвсем вярно. Както знаеш, повечето кросове с които се катерят по планини и паланки нямат номера и си ги карат на ремарке. Дори вързани пак ги спират и се заяждат за какво ли не. Горе вече няма и кой да те спира. По въпроса със скутера е пределно ясно. Без номера имаш проблем без значение къде караш а то няма къде освен по асфалт или път. / ако те спрат/ а то рано или късно се случва. С такъв пукавец няма и как да избягаш и.т.н. изобщо както ти писах и по- горе търси си нещо с номера и талон.
bulhomes2 - майстор
25th Hour написа:
Това не е съвсем вярно. Както знаеш, повечето кросове с които се катерят по планини и паланки нямат номера и си ги карат на ремарке. Дори вързани пак ги спират и се заяждат за какво ли не...
"ГИ спират" и се заяждали?!? Не знам от къде ти е мнението, но те уверявам, че не е заради товара на ремаркето. Защото АЗ карам, спирали са ме, винаги съм изряден и няма за какво да се заяждат. Спирали са ме и с джип без номера в каросерията на бусчето. Братовчеда пък кара с автовоз сума ти и коли без регистрация. И с него ли се заяждат?
25th Hour - специалист
Казвам, че кросовете без номера на ремарке полицията ги спира и иска документи за тях / ако решат/ . Освен това казвам, че който дава акъл да си купи човека скутер без номера и талони го вкарва в ненужна разправия ако ще да кара в Долно Уйно. За 300-400 лева можеш да вземеш проста Хонда Дио с талон и номер да я сцепиш от каране без гък да каже, както направих и аз защото освен през преките скутер не бих карал. Ако искаш да минеш със 100-200 лева за скутер и да няма документи сещай се какъв погреб ще е и дали изобщо ще караш, поне опита до момента показва нещо такова...другото е въпрос на пари...
bulhomes2 - майстор
Абе човек! А ти казвам, че АЗ САМИЯ карам, спирали са ме, и няма такова нещо. Ти твърдиш, че ако някой решил, щял да спре някой си друг човек. Е на кого да вярвам? На шефа на КАТ, на полицаите или на теб?
25th Hour - специалист
И аз карам и ти казвам тук как е. А щом тук е така, значи е въпрос на време да се затегне навсякъде. Не Ви знам шефа на КАТ, но аз наистина игрех футбол с шефа на КАТ тук и положението е такова. Спрат ли те без документи на каквото и да е, което иска документи имаш грижи или си както казват "по договаряне"... вече ако си ги знаеш.... ти си знаеш.

Понеже се отдалечаваме от темата... скутер само с документи а и знаем, че регистрацията давайки пари за нея се продава доста бързо, както и да погледнеш е оправдано.

И само малко полезно инфо ако някой не знае. Пише ли в макият талон мотопед / каквото и да значи това за скутер/ и малък номер имате нужда само дори само от малък талон, пак е добре. Ако искате да сте съвсем изрядни и си имат голям и малък Има данък няколко лева / за 50 кубика/ и не минава технически преглед. Разбира се и ГО / което си е като за писта егати/
bugsbunni - специалист
bulhomes2 написа:
Абе човек! А ти казвам, че АЗ САМИЯ карам, спирали са ме, и няма такова нещо. Ти твърдиш, че ако някой решил, щял да спре някой си друг човек. Е на кого да вярвам? На шефа на КАТ, на полицаите или на теб?
Явно АТВ - то го водят за "моторни превозни средства, предназначени за състезания по затворен маршрут" за това нямаш проблем , обаче ще стане весело да те спрат със скутер без регистрация. :axe: Утре ще кажете на човека да си купи и кола без документи. :shock:
bulhomes2 - майстор
Ей, аз се предавам. Повече няма да споря. За последно само ще кажа за едно предаване по дискавъри. Един купува коли на старо, поправят ги и ги препродават. Веднъж бяха купили един джип, който се оказа повече ръждясал от допустимото. Отказаха се да го поправят - съответно нямаше как да го регистрират. Продадоха го на голяма загуба на фермер, който ще си го КАРА ПО ЧЕРНИ ПЪТИЩА БЕЗ РЕГИСТРАЦИЯ. Това е предаване, което се гледа от милиони по цял свят. Вземете та им се обадете да им обясните, че са сгрешили!

Тема "Скутер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: