• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
batman - специалист
Някой има ли наблюдения за едните и за другите? Мнения и препоръки какви да избера.
Johny - майстор
Карал съм с метални и вършат работа. Но не са панацея. На един завой влязох с по-голяма скорост и понежа веригите са на водещите колела - отпред, то задницата се завъртя и се обърнах в обратна посока :lol: :lol: :lol: Така че умната!
За текстилните нямам впечатления.
bulhomes2 - майстор
И двете. Не са много пари. Сега има промоция на текстилни в Практикер за по 30 лв. Сега имам и от двата вида в багажника. Според мен текстилните ще са за лед, а железните - за дълбок сняг.
bugsbunni - специалист
Съседа има текстилни и е доволен. Само имай предвид , че стъпят ли сух асфалт са " довиждане ".
gogata1987 - специалист
bugsbunni написа:
Само имай предвид , че стъпят ли сух асфалт са " довиждане ".
Особено тези, дето ги продават за по 30 лв по хипермаркетите. Иначе ползвам и текстилни(autosock), и метални (konig). С металните си ходя на вилата, защото пътя е кофти и не е за текстилни вериги. Ако става дума за път с хубав асфалт отдолу(без дупки, камъни и тн), текстилните вериги вършат чудесна работа, ако става дума за черен път или такъв с дупки, доста бързо ще се прокъсат, дори и да са кевларени. Съвета ми към колегата е каквито и вериги да реши да вземе, да заложи да изпитани и познати марки, макар и да са по-скъпи. Миналата зима си купих текстилни вериги от Практикер, които ги сложих веднъж и се прокъсаха за 5-6км, без да стъпват на асфалт. Да не говорим, че трябваше да ги срежа, за да ги сваля от колелата. Мой познат имаше същите приключения с едни китайски метални вериги - сложи ги и после ги сваля с флекса. #-o
рашкета - специалист
Ама как все се намират подобни специалисти бре.Аз съм с китайски от 10 г. и само веднъж скъсах едната след боксуване около 15 мин след като дръгела легна на корема си.
Ейййййй страшни сте бре, със шлайфа викаш , а?
25th Hour - специалист
Металните са доста по- полезни според мен. Въпроса е да се поставят като хората и няма да има проблем. Аз минавам Доспат- Батак хем съм на задно без никакъв проблем. Друг е въпроса, че кефа без вериги специално по тоя път е неописуем....
velsi - Почетен майстор
рашкета написа:
Ама как все се намират подобни специалисти бре.Аз съм с китайски от 10 г. и само веднъж скъсах едната след боксуване около 15 мин след като дръгела легна на корема си.
Ейййййй страшни сте бре, със шлайфа викаш , а?
Нали не мислиш, че само на едно място в Китай произвеждат вериги за сняг?
рашкета - специалист
Не, Велси не мисля.Ако за 25лв ти се струват достатъчно китайски, значи сме се разбрали.Ако ли не значи някой пак се яде... :razz: :razz: :razz:
професионал - специалист
velsi написа:
Нали не мислиш, че само на едно място в Китай произвеждат вериги за сняг?
Впрочем, според един мноого крупен вносител на стоки от Китайна (мой клиент), там производството е строго профилирано - в смисъл, че в един град да речем са се специализирали в производството на коледни украшения, в друг на автоаксесоари и тн.Та в този ред на мисли, напълно възможно е веригите за сняг да се произвеждат в една провинция или регион!? (но това при положение, че онзи ми е казал истината - ма не вярвам да ме лъже)
  • 1
  • 2

Тема "Текстилни или метални вериги?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: