Всички имаме коли, нали ?
abracadabra - специалист
Колата еЕ36 БМВ, 22годишна е... изпокъса е тапицерията на доста места. Не мисля че стоят добре тези готовите чохли. А и са по 40лв. Пробвах се с кърпене с конец, но е трудно и пак се къса... до кърпеното. Мисля си за някаква машинка за шиене на мястовърху седалките, или със някакво лепило за текстил да лепя парчета... Само лепилото да не ме отрови после като карам... Втора употреба трудно се намират, а и не ми се сменят седалките а само тапицерията. Дайте съвет?
stiv1961 - майстор
Щом се къса до шитото място значи вече за нищо не става, решението е да облечеш старата баба в нова рокля :) - претапициране.
abracadabra - специалист
Да, ама е скъпо. А не ми се купуват и тези калъфите(и те са скъпи). Например дали няма да стане да залепя парче плат(от тапицерия някакъв) върху скъсаното? И с какво лепило?
25th Hour - специалист
За Е36 салоните вървят от 60 до 1000 лева, като за 100 лева купуваш идеален текстилен салон за фейслифт демек по читавия.
Корите и тавана можеш да си ги направиш със специален плат, 12 лева е метъра с дунапрен подложка и лепило което издържа на топлина. Има тема специално за таваните и вратите в БМВ форума със снимки и всичко, а смяната на салона е елементарна. Само не давай на контакт преди да вържеш буксите на седалките за еърбеците, защото ще запише грешка и трябва да я триеш...

Като цяло за около 200 лева имаш изцяло нов интериор.

В случая направи си сам е тавана и корите, както и работата да смениш салона. Никакви шиенета и лепенета не стават..проверено.
abracadabra - специалист
Казваш: "като за 100 лева купуваш идеален текстилен салон", -къде ги продават да ги видя? Дай линк, или нещо там ... аз не открих.
25th Hour - специалист
Бръкни в БМВ форума, половината 36 ци не стават за нищо, но изпадат хубави салони, просто прерови раздела продава на части и ще си намериш... има много ..

Тема "Как да ремонтирам скъсана тапицерия на седалките?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: