• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 40
Всички имаме коли, нали ?
stoianov_n - специалист
nikolovvd написа:
....Помнете, че тези хора не са на пътя за собствено удоволствие или по свое желание, а да ни предпазват от собствената глупост, самоувереност и безрасъдство....
:lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot:
Ти къде живееш бе колега? :lol: :lol: :lol: :lol:
bigdragon - майстор
Преди две години ходих в Кобрата във Варна, за смяна на задно стъкло (моето е подвижно и се държи на два болта за пантите) и докато чаках, гледах технологията на смяна на предни стъкла с прехвърляне на винетката:
1.С шило се прекарва корда между стъклото и рамката;
2.С кордата се отрязва лепилото по периферията на стъклото и се сваля (не се пази стъклото);
3.И сега по темата. Старото стъкло се поставя на стойка хоризонтално и от един чайник, постоянно стоящ на котлона, се полива стъклото в зоната на винетката. Понеже стъклото е така поставено, че винетката е в най ниската точка, горещата вода се задържа върху нея. След няколко минути винетката се сваля, едва ли не сама, просто изплува...;
4.Поставя се с лепило новото стъкло и се фиксира с хартиено тиксо, лепи се огледалото и други неща (стикери), ако има такива;
5.Взима се винетката от старото стъкло и се поставя на мястото си на новото стъкло... и те така, хората са професионалисти.

ПП Вероятно ако се нагрее стъклото с топъл въздух до температура на вряла вода, винетката ще се свали и без да се разруши, но не знам дали стъклото ще оцелее... Аз няма да пробвам.
Последна промяна от bigdragon на пет фев 05, 2016 1:52 pm, променено общо 2 пъти.
nikolovvd - майстор
Сред полицаи живея. Сутринта в асансьора бях с един катаджия. :)
Мислиш ли че с огромно желание стоят на пътя при -20 и +40 градуса.
Имат си график - в колко часа на кое място трябва да са. Ако ги няма следва наказание.
stoianov_n - специалист
nikolovvd написа:
Сред полицаи живея. Сутринта в асансьора бях с един катаджия. :)
Мислиш ли че с огромно желание стоят на пътя при -20 и +40 градуса.
Имат си график - в колко часа на кое място трябва да са. Ако ги няма следва наказание.
Ааа, ти за това така говориш.. :-D
А за рушветите нищо не казваш......по 20 лева, по 20 лева......горките за съжаления са......
А това че не плащат, гражданска, винетки, отделно че не плащат и за ремонтите на колите си...
bigdragon - майстор
stoianov_n написа:
nikolovvd написа:
....Помнете, че тези хора не са на пътя за собствено удоволствие или по свое желание, а да ни предпазват от собствената глупост, самоувереност и безрасъдство....
:lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot:
Ти къде живееш бе колега? :lol: :lol: :lol: :lol:
Типичен пример за човек, който си мисли, че всички хора постъпват така,
както той би постъпил...
:axe:
На stoianov_n не трябва да се възлагат задачи по опазване на обществения ред.
Не само че няма да свърши работа, ами и ще забогатява на гърба на обществото...
Последна промяна от bigdragon на пет фев 05, 2016 2:01 pm, променено общо 1 път.
stoianov_n - специалист
bigdragon написа:
Типичен пример за човек, който си мисли, че всички хора постъпват така,
както той би постъпил...
:axe:
На stoianov_n не трябва да се възлагат задачи по опазване на обществения ред.
Не само че няма да свърши работа, ами и ще забогатява на гърба на обществото...
А, ти сигурно си в системата......няма лошо...
На мен ми предлагаха преди години....ама не е за мен тая работа...прекалено съм честен...... :-D
Пък и не търпя шефове. :-D

пп.http://vbox7.com/play:2baaecae54
:-" :-"
Chefo77 - майстор
stoianov_n написа:
nikolovvd написа:
Сред полицаи живея. Сутринта в асансьора бях с един катаджия. :)
Мислиш ли че с огромно желание стоят на пътя при -20 и +40 градуса.
Имат си график - в колко часа на кое място трябва да са. Ако ги няма следва наказание.
Ааа, ти за това така говориш.. :-D
А за рушветите нищо не казваш......по 20 лева, по 20 лева......горките за съжаления са......
А това че не плащат, гражданска, винетки, отделно че не плащат и за ремонтите на колите си...
Това, че една-две-три жени са курви, не означава, че всички са така. То и много мъже се изпедерастиха, ти слагаш ли си руж и сенки? Не забравяй, че имаш много колеги некадърници и крадци, но ти не се числиш към тях, нали?
dido uzunov - специалист
stoianov_n написа:
nikolovvd написа:
Сред полицаи живея. Сутринта в асансьора бях с един катаджия. :)
Мислиш ли че с огромно желание стоят на пътя при -20 и +40 градуса.
Имат си график - в колко часа на кое място трябва да са. Ако ги няма следва наказание.
Ааа, ти за това така говориш.. :-D
А за рушветите нищо не казваш......по 20 лева, по 20 лева......горките за съжаления са......
А това че не плащат, гражданска, винетки, отделно че не плащат и за ремонтите на колите си...
Ти давал ли си?
stoianov_n - специалист
Chefo77 написа:
Това, че една-две-три жени са курви, не означава, че всички са така. То и много мъже се изпедерастиха, ти слагаш ли си руж и сенки? Не забравяй, че имаш много колеги некадърници и крадци, но ти не се числиш към тях, нали?
Напълно съм съгласен с теб.
-------------------------------------

Всички жени са курви, с изключение на майка ми. Но да не забравяме, че и тя е жена.
Наполеон I Бонапарт 1769-1821

:-D
Andri01 - майстор
30% от полицаите си вършат работата,за която им плащат !Собствени наблюдения за Варна. даже и шефа на КАТ с увереност мога да твърдя,че е извън тези проценти! А иначе ,ако ги питаш -всеки полицай по отделно или началниците им,ще ти докарат от 10 кладенеца вода: как все били потърпевши,как работели по 10ч. на ден,няма дрехи и т.н. Но никой от тях не напуска Защо ?Елементарно: къде другаде ги има тези превилегии? " Тука коматя е по-бял и по-голям"-казваше един бивш от тях!В момента си получава голямата пенсия,взе си 20-те заплати,пробва 1г. да пътува/като моряк/ но:" а,това не е за мене,как издържате там,в морето..."! Е,сега работи във ВИК ,като обикновен работник! Ето ,това са болшинството полицаи и бивши военни! Глезените синчета на всяко правителство!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 40

Тема "Лепене на Винетки?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: