• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 40
Всички имаме коли, нали ?
kopaiko - специалист
Здравейте майстори.Ето че пак дойде време за новите винетки.Имам два автомобила но малко солено излиза тази година за две винетки.Дайте акъл как най успешно може да се лепи от единия на другия автомобил така че да се запази здрава при честите сменяния.
Кики - специалист
То имаше тема за това ама не ми се търси както и на теб явно, един приятел я лепи върху екранен протектор за телефон изрязан точно по винетката, след това като се мести от кола на кола трябва винаги добре да се почиства стъклото преди залепяне. Обаче той я прехвърляше много често и към края на лятото вече протектора не залепяше добре към стъклото и започна да прилага захарни сиропи, втори протектор и разни други магии.
-Тони- - специалист
Мен ме спряха полицаи рутинно и провериха дали винетката е залепена. Само това, дори и документите не ги гледаха.
naB4o - специалист
И аз съм с 2 коли, като на по-икономичната е винетката, като се налага излизане от града, аз или жената я взима. Както каза Тони, ако те хванат така - жална ти майка... А това с протектора е ефектно. За миналогодишните винетки, съм чувал с пистолет с горещ въздух отпред на стъклото и отлепяне и т.н. НО новите не знам...
stoianov_n - специалист
naB4o написа:
За миналогодишните винетки, съм чувал с пистолет с горещ въздух отпред на стъклото и отлепяне и т.н. НО новите не знам...
С новите пробвах...не става...пък не е като да нямам опит...... :x
Kirilpm - специалист
Два три пъти внимателно прилепяте към памучна дреха или чисто парче плат да хване малко власинки и после лепите на стъклото,отлепя се с поглед и не си личи.Това с проверката за пръв път го чувам,но дори и да успее катаджията да я отлепи какво ще ти каже?Има ли си винетка колата има си.
AAsat - специалист
На касовата бележка на моята винетка написаха номера на автомобила.
nikolovvd - майстор
Тази година ще местите, а от 2017 ще сме ето така:
Прикачен файл:
Vinetka2.jpg
Vinetka2.jpg (43.81 KиБ) Видяна 9789 пъти
За сега глобата, ако те хванат е 300 лв., а от следващата може да стане 500-600.
Kirilpm - специалист
При мен нищо не са писали на бележката.А до колкото знам полицая няма право да иска бележката,нито някой те задължава да я пазиш.А глобата от 300 лева мисля че е за липса на винетка,едва ли могат да те глобят за недобре залепена винетка,дори да се случи,докато го видят в съда и е паднал акта.Ако стане това от 2017 се падам от най-еб*ната страна понеже за буса ми трябва винетка 4-5 пъти годишно през 1-2 месеца за пробег от по 100км та или трябва да купя 5 седмични винетки за 500км рушене на прекрасната републиканска пътна мрежа или една годишна,оферта си е отвсякъде.И откакто са пуснали винетките говорят че ще ги направят само за една кола,но все още няма нищо,което да спре човек с две или повече коли да ползва една винетка.
iavor - специалист
Това е от днес във вестник "Стандарт"


"Глобяват за незалепена винетка
Шофьорите ще отнасят глоби и за незалепена винетка, предупредиха от Агенция "Пътища". Стикерът за платена пътна такса трябва да се постави в долния десен ъгъл на предното стъкло, пише на инструкцията. Ако лепенката е закрепена със скоч или изобщо не е сложена, КАТ ще санкционира водача с глоба от 100 до 1000 лева. Веднъж поставен, стикерът не може да се ползва втори път. Винетката има и втора част, която не се отлепва, а стои у шофьора. Тя е нужна, в случай че лепенката бъде открадната или унищожена. С талона се взима нов стикер. Безплатно се възстановява само годишна винетка.
Виктория Илков"
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 40

Тема "Лепене на Винетки?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: