• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 40
Всички имаме коли, нали ?
kopaiko - специалист
До тук добре но колко пъти ще се отлепи и залепи тая пущина преди да спре тотално да се залепва.На мен ми се налага доста често да я менкам.
dido uzunov - специалист
Kirilpm написа:
..... за глобите,които пишат по вестниците всяка година по-големи и по-тлъсти лъжи с цел сензация.За глоби може да се има вяра само на държавен вестник.......но всеки некоректно съставен акт дори при най-малък пропуск пада в съда и става черна точка за полицая,при повечко черни точки въпросния катаджия го изпращат да връчва призовки по домовете.
Вярвай на когото искаш за глобите ,но те наистина са си големи-пише го в ЗДВП. Гарантирам ти, че трудно падат актовете, както и това, че за паднали актове освен началника да мърмори няма какво друго да стане-кварталните разнасят призовките. Много зависи къде ще ги жалиш. Жаленето на АУАН или наказателното постановление са различни неща.
И не забравяйте от ЗДВП
Чл. 100.
(2) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност. Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да предоставя при необходимост валиден документ, доказващ плащането на съответните такси в съответствие с тарифата и наредбата по чл. 10, ал. 6 от Закона за пътищата.
За това което съм удебелил глобата е 50лв на брой не премахнат стикер, нищо, че имаш валидна винетка. Обикновено не се заяждат за това освен ако не ги издразниш или най много да човъркаш 20мин. по стъклото.
stoianov_n - специалист
Абе, Тинкитуу не се включва нещо....много разпален беше в друг форум за винетките....... :-D

http://news.plovdiv24.bg/615637.html
iliya_i - майстор
stoianov_n написа:
Абе, Тинкитуу не се включва нещо....много разпален беше в друг форум за винетките....... :-D
Защото има само една кола, и тя не пали...
stoianov_n написа:
http://news.plovdiv24.bg/615637.html
Това е като за 50 лв. глоба. Пречи на видимостта...
hidrazin - майстор
Chefo77 написа:
Аз веднъж коментира това целофаненото творение (аз бях така по-миналата година), Хидрата ме насра и от тогава не съм го правил :-D
Стига бре! :shock: После не те ли забърсах? :-D
Честно казано не помня. :?
:partyman:
Kirilpm - специалист
dido uzunov написа:
Kirilpm написа:
..... за глобите,които пишат по вестниците всяка година по-големи и по-тлъсти лъжи с цел сензация.За глоби може да се има вяра само на държавен вестник.......но всеки некоректно съставен акт дори при най-малък пропуск пада в съда и става черна точка за полицая,при повечко черни точки въпросния катаджия го изпращат да връчва призовки по домовете.
Вярвай на когото искаш за глобите ,но те наистина са си големи-пише го в ЗДВП. Гарантирам ти, че трудно падат актовете, както и това, че за паднали актове освен началника да мърмори няма какво друго да стане-кварталните разнасят призовките. Много зависи къде ще ги жалиш. Жаленето на АУАН или наказателното постановление са различни неща.
И не забравяйте от ЗДВП
Чл. 100.
(2) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност. Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да предоставя при необходимост валиден документ, доказващ плащането на съответните такси в съответствие с тарифата и наредбата по чл. 10, ал. 6 от Закона за пътищата.
За това което съм удебелил глобата е 50лв на брой не премахнат стикер, нищо, че имаш валидна винетка. Обикновено не се заяждат за това освен ако не ги издразниш или най много да човъркаш 20мин. по стъклото.
Мисля че си ме разбрал погрешно,колега,аз не оспорвам твоите думи,а глупостите по вестниците.Същото беше преди една две години с талоните БЕНЗИН/ГАЗ е много шум за нищо,до сега не съм чул за някой глобен или недопуснат на преглед заради несъответсвие в талона,а сумати народ задръсти каналите да ги сменя.На скоро със закона за задължителните гуми,сумати глупости се изписаха по вестниците за проверки и глоби,а закона още неприет.Често от вестниците си позволяват да преувеличат нещата.А за жаленето е много разтеглива история,имам приятели и познати юристи,които още като се заприказват с катаджията той решава да не с занимава и да не им пише акт,но в масовия случай се случва описаното от теб,глобата си остава + съдебните разноски и ядовете,понеже не всичко може да се обжалва.По принцип рядко ме спират,колата ми е някак незабележима за катаджиите,както и начина ми на каране,но и в случаите когато ме спират не си спомням дори да са поглеждали винетката,застраховката са ми гледали и прегледа.От правна гледна точка не знам дали въобще е позволено на полицая да влиза в колата без разрешение от собственика.За проверка на багажника съм сигурен че ако собственика откаже полицая или пожелава приятен ден или търси заповед.
nikolovvd - майстор
Коментираме смешни неща!
Ако мога да си позволя 2 коли или кола и бус, то би трябвало да мога да си позволя и съответната винетка.
За тези две превозни средства се плащат минимум около 500 лв. данъци, такси, застраховки, ГТП, гориво, гуми, масла, филтри и някой друг текущ ремонт.
Винетка слагам на колата, която ползвам постоянно, а за другата само седмична винетка, когато ми потрябва.
Защо е необходимо да правя номера и да карам 365 дни, а по изключение тази - 366, под напрежение и стрес. Нима стреса по пътищата не е достатъчен от дупки, глупави знаци и джигити по пътя, а трябва да се натоварвам и допълнително. Живота е един, с определена от Горе продължителност и не е нужно да го съкращаваме излишно.
В Неделя бях в Румъния и за няколко стотин километра не видях нито един излишен знак, както е у нас на всяко отклонение от главен път към някое село - ограничение 60. След всеки знак за ограничение следва друг за край на ограничението - СЛЕД ВСЕКИ! Когато има знак за неравности по пътя (това не са дупки, както правят у нас), то неравностите почти не се усещат при 90 км/ч. Това са участъци, където се преминава от старата към новата настилка и е много плавно направено, докато при нас, ако минеш с повече от 30-40 км/ч в такъв участък можеш да си съсипеш окачването.
За разлика от нашите села при тях селата са дълги по 7-8 километра и през 200-300 метра има пешеходна пътека, обозначена перфектно с хоризонтална и вертикална маркировка - мигащи знаци, зигзагообразна линия от двете страни на платното и перфектно боядисана зебра. На входа на всяко населено място има 3 секции с по 7-8 напречно на пътя черти по 9-10 см които създават неприятен звук в колата и ако това не е достатъчно има камера с радар, които не се виждат, но антирадара ги открива.
Да караш без да си платил винетна такса е НЕВЪЗМОЖНО, както и да ти се размине пътно нарушение. Няма да видите патрулка извън населените места, но в града са доста на често. Почти няма голямо кръстовище без полицейско присъствие. Така че може да се радвате, че не са ви санкционирали само до следващото населено място!
Chefo77 - майстор
Чакай тогава да питам нещо: Имам 2 коли - работна и семейна. Първата се ползва понеделник- събота, втората - неделята. Да речем не всяка, но през неделя или през две. ЗАЩО трябва всеки път, когато реша да ида на вилата, да залагам 15 лева допълнително, само защото някой решил да дои? Вилата ми е на 15 км от Варна.
И не си прав, че който има пари за 2 коли, трябва да има и за винетките им. Достатъчно други задължителни разходи има покрай тях, без значение ползваш ли или не. Ако за теб 100 лева на година за нещо, което се използва черезвичайно не са пари, за мен няма смисъл в това. Защо няма дневни? Защо няма регионални??? Да направят 30 лева годишна регионална (40-50 км около, без да важат за магистралите) и никой няма да рискува и да шмекерува. Ако някой все пак реши - много бой. Нали ти е ясно, и никой не скача срещу цената, ако пътува постоянно и надалеч?
И, я кажи колко е винетката в Румъния. Като се има предвид какво е състоянието на пътищата им...
radius - майстор
И аз като Чефо, влязох в темата да напиша, че според мен винетката трябва да е персонална, а не на автомобила. Т.е. купувам си правото да карам кола по хубавите пътища, ако имам 2 коли, не мога да ги подкарам и двете.
nikolovvd - майстор
Чефо, на винетката пише - 3 Евро.
Излишно е да пиша, че си абсолютно прав, дори бих продължил и бих попитал защо трябва да плащам здравни осигуровки, които влизат в общия кюп, а не ми влизат в моята партида, където да се трупат и когато след пенсия ми се налага най-много да ползвам здравни услуги, да мога да си позволя някоя по-скъпа клиника, защото ще съм натрупал доста пари, тъй като до сега не съм се разболявал до толкова, че да влизам в болница (т.е. не съм ползвал и една стотинка от държавата).
А ми с обещетенията за безработица какво прави държавата? Май дава заплати на служителите от бюрата по труда. Два пъти съм бил безработен и нито веднъж не са ми намерили работа от бюрото по труда. Винаги съм си търсил сам, явявал съм се на конкурси и съм ги печелил, като съдействието от бюрото по труда е било НУЛА.
Много такива въпроси могат да се зададат и много пари отиват за "безплатните кафета" и кюфтета на депутатите.
У нас пътната мрежа извън населените места е на държавата и затова тя иска такси, за да може да пътуваме по нея.
Може би затова ни прибира една камара данъци, за да осигурява обучението на децата, противопожарната и аварийна безопасност и още много УЖ безплатни неща. А ти както и всички останали знаем, че безплатен обяд няма!
Не че държавата не го вижда това, но за нея е по-добре да е така - на самотек! Просто едни пари се вливат в финансовия басейн, а държавата бърка с бюджетния черпак и сипва по паниците на НАШИТЕ хора.
Затова се говори за сенчест бизнес, корупция, контрабанда, картели и монополи.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 40

Тема "Лепене на Винетки?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: