• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всички имаме коли, нали ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет яну 19, 2024 8:52 pmB0bi написа:
Духач.
Не говори! Мисълта ти смърди! Човекът е работил в квалитетни маркови сервизи до пенсионирането си. Никой не е съвършен и не може да знае всичко в днешния динамичен свят. Вероятно с изключение на някакъв си пожарникар, низвергнат полицай ...
"Оди се пери" ... беше казала Лепа Брена в един филм :x
Боби е жена!
B0bi - специалист
съб яну 20, 2024 9:48 amn_a написа:
Боби е жена!
Точно колкото ти си мъж :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб яну 20, 2024 9:54 amB0bi написа:
съб яну 20, 2024 9:48 amn_a написа:
Боби е жена!
Точно колкото ти си мъж :lol:
Не е малко :-) :-) :goodman:
B0bi - специалист
Приемам мнението на Иванов просто да си сменя капака и това, че майсторът ми по-скоро не е допринесъл за повредата, а тя си е съществувала от преди това. Ще пиша отново, когато има резултат.
Chefo77 - майстор
Кого плюем бре, Боби? Майстора ти ли? Може да не е виновен. Колата ти ли? Тя си е твоята.
B0bi - специалист
съб яну 20, 2024 9:03 amChefo77 написа:

Каква помощ очакваш тук - по email да ти оправят колата ли?
А ми не ... нищо лошо. Хайде кажи това защо го написа? Кой би очаквал по мейл да му оправят каквото и да е? Казах: прочетох мнението на Иванов за PCV-клапана при наличие на вакуум в картера. Не беше коментиран шума. За това конкретно питах. Човекът чу каквото го интересуваше (включително и по мейл да речем - на записан клип) и ми обясни достатъчно ясно това, което ме интересуваше.
Нормално е ти (и други) да не знаете някои неща, но да хулите, че някой изобщо е решил да пита ... Разбирам, че ви е трудно, но все пак ви моля да се въздържате :prost:
Chefo77 - майстор
съб яну 20, 2024 1:41 pmB0bi написа:
съб яну 20, 2024 9:03 amChefo77 написа:

Каква помощ очакваш тук - по email да ти оправят колата ли?
А ми не ... нищо лошо. Хайде кажи това защо го написа? Кой би очаквал по мейл да му оправят каквото и да е? Казах: прочетох мнението на Иванов за PCV-клапана при наличие на вакуум в картера. Не беше коментиран шума. За това конкретно питах. Човекът чу каквото го интересуваше (включително и по мейл да речем - на записан клип) и ми обясни достатъчно ясно това, което ме интересуваше.
Нормално е ти (и други) да не знаете някои неща, но да хулите, че някой изобщо е решил да пита ... Разбирам, че ви е трудно, но все пак ви моля да се въздържате :prost:
Защото и сам не си наясно със себе си. Споделяш някаква драма, след което едва ли не обвиняваш майстора си (онзи, на който вярваш, ама не съвсем) и очакваш някой да ти даде решение, работещо - и ако не може, го хулиш.
Имах една драма с една предишна кола, която драма отказа сума сервизи, напудрени и не съвсем, от това да се справят с нея. Всеки спец, диагностицира с ръце, крака и софт, кълне се че всичко е ток ... и накрая КОР - оказа се една тъпа букса, навряна под акумулатора, за която никой не знаеше, че съществува (образно, разбира се), не се вижда отникъде, но на плановете на колата я има.
В този ред на мисли, тук може само да се гадае, колата трябва да се види и пипне. Иванов може 100 съвета да ти даде, и накрая нито един да не е валиден за твоя конкретен случай - ще го обвиниш ли както споменатия от теб по-горе майстор?
B0bi - специалист
И? Да не питаме? Това ли казваш?
Аз съм попитал. Който е имал желание да бъде полезен е споделил каквото знае. Дали ще ползвам инфото и как, на един или друг си е моя лична работа. Който няма мнение по дадено питане е редно поне да си замълчи. Форумът е пълен с помия, в която плават доста полезни съвети. Не е страшно, че някой изказва някакво различно мнение, което не е най-добро, правилно. Много такива (различни от наложените) са работещи. При един градивен спор много знаещи биха научили нови неща. Ако искат. Никой никого не задължава. Виж, възспирането на някого да пита или да си изказва мнението си (ама не с ругатни и спам), вече не е добре.
Спирам. Няма да ти отговарям повече. И без това пак слязох в батлака да се обяснявам, за което съжалявам за пореден път. Ако много държиш - пиши на лични.
kr1100 - майстор
съб яну 20, 2024 9:32 amB0bi написа:
.....тази повреда стъпва на цялата сума, която му дадох за смяна на бобина, свещи и гарнитура - 450лв.
Тази цена за изброените неща е много висока.
B0bi - специалист
Каза, че е сложил оригинална бобина. Не съм проверявал, но не мисля, че е под 200, та и 300 лв. Каза ми 330 за части, 80 за работа. Аз ги закръглих с 40 нагоре бързо свършената работа.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Защо се получава следния ефект ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: