• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 154
Всички имаме коли, нали ?
nikolovvd - майстор
А ако газта се възпламени преди нафтата в цилиндъра, какво ли ще стане?
Дори си мисля, че мощността ще падне, просто защото си заместил част от въздуха с газ и ще се наруши правилното изгаряне. :yawinkle:
Това е интересен въпрос, но трябва да се намеси някой специалист по ДВГ. :?
Някой вкарват вода в цилиндъра и повишават мощността, но това се прави от знаещи хора! :)
Последна промяна от nikolovvd на вт окт 04, 2016 1:42 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
nikolovvd написа:
@ По-нагоре писах, че последното Б3 мина през ръцете ми преди 10+ години и бе с газов инжекцион.
-За Б3 е лукс ГИ , дори и за 2Е двигател. От какъв зор ГИ ?

@ Предишната ми кола 91-ви набор беше с 2 литра двигател и вадеше 120 коня при това с 8 клапъна, .
-ако е била Б3 2л с 2Е е само 115 к.с. , както по-модерните 2л 8 клапанни на Б4
Сега по темата - Тинки е застой защото е в борба с гаснене на ПХ или високи обороти на ПХ
SEV - специалист
kozl написа:
SEV написа:
Я кажи,аз как да си газифицирам автопарка в нас.Всичките са дизелови.
Може да добавяш газ към входющия въздух с неясен резултат.
Аз питам тинки бре,ти къде се буташ :-D
tarlyo - специалист
На старото ми Рено 19, 1.7 моно, му навъртях над 150000 км на газ, без да му е прекъсната бензиновата помпа. При по-екстремно изпреварване, цъкаш копчето и полита. Разхода му беше: градско 10/100, а извън градско окло7/100. Но разбира се Рено-то е по-леко. А за паленето зимата на газ, никога не съм имал проблеми. Просто я оставям да чука на обороти за 1-2мин и тръгвам. Даже на газ палеше по-лесно, отколкото на бензин.
kozl - майстор
SEV написа:
Аз питам тинки бре,ти къде се буташ :-D
Не се бутам, щот съм се набутал :lol:
В толкоз страници или по-точно "сраници" не можех да се стърпя :lol:
montoya - майстор
Ако не си с комън рейл и електрическо подаване на газ, спокойно слагаш едно обикновено АГу, напъхваш маркуча от изпарителя преди дросела и сам отрябва да сложиш един обикновен шалтер някъде на жилото за газта, да спира газовия клапан под 1500 оборота на двигателя, че не му е хубава работата на дизела на ниски обороти с подадена газ. Добавяш малко газ към въздуха и си караш. Това обаче няма да ти даде икономия на нафта, но ще повиши значително вървежа. В едно монтаско село има един, дето юмз-тета са му на газ, алфата дето гара и тя е с добавено по същия начин газ и те така.
tarlyo написа:
На старото ми Рено 19, 1.7 моно, му навъртях над 150000 км на газ, без да му е прекъсната бензиновата помпа. При по-екстремно изпреварване, цъкаш копчето и полита. Разхода му беше: градско 10/100, а извън градско окло7/100. Но разбира се Рено-то е по-леко. А за паленето зимата на газ, никога не съм имал проблеми. Просто я оставям да чука на обороти за 1-2мин и тръгвам. Даже на газ палеше по-лесно, отколкото на бензин.
Аз пък карам от 9 години тая кола на газ, първите 4 години с работеща помпа, колата беше с пълен инжекцион и обикновено АГУ. Като изгоря оригиналната помпа, смених я с китайка, която за една година започна да блокира. Раздвижвах я два пъти и накрая я спрях с едно реле. Преди две години смених пълната инжекция с моно, помпата си остана спряна. До ден днешен нито веднъж не съм имал проблем при превключването от газ на бензин и обратно. Всичко става мигновено, мога и клип да направя някой ден. Та и до ден днешен съм си с оная китайска помпа, дето беше започнала да блокира
nikolovvd - майстор
simplex написа:
Нямам гаснене на ПХ, а гаснене на свободна.
Ко речи?
montoya - майстор
Ами онова стеснение на тръбата от емблемата към въздушния филтър, засилва въздуха и понякога ако си с по висока скорост, гаси двигателя. Ако не се оправи и след като го махнеш, дупчиш на капака на мембраната за ниското налягане 8-10 мм дупка за да уравновесиш изпарителя
gogo7777 - майстор
Пасатко радва ли се на нов въздушен филтър?........и разкарай газта от там.....101 път ли да ти повтарям.... :wink: .
hidrazin - майстор
:? Гръмна ли вече?
:partyman:
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 154

Тема "Какъв Пасатко си купих - да ви е яд!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: