• 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 154
Всички имаме коли, нали ?
kozl - майстор
stoianov_n написа:
Ся за българина, кажи как има 5 лева за цигари всеки ден, а като трябва да плаща нещо пари няма?
Как има пари за гориво, да иде да си купи цигари щот го мързи да ходи пеш, а няма пари за поддръжка на колата?
Да значи аз отдавна не съм българин оти цигарите съм ги зае6ал не помня от кога. Ама нещо с майсторите и сервизи за коли трудно ми върви. Или пък може би аз съм мноо по-взискателен от българите. Ама как може мАстора да ми регулира преден мост и да ми остави маншона на кормилните щанги насукан. Мърлячество и тарикатски мързел, тва е типична нашенска черта.
Програмистите са друго, говоря ти ако искаш сравнение за машинописките. Има празни листи трябва да се запълнят с 32 букви и 10 цифри. Няма фантазия, творчество и майсторлък. Съвременните майстори по сервизите са развивачи на болчета и детайли от колата. Разглобяват един детайл не го ремонтират а го сменяват със същия завиват същите болтчета които са развили преди 5 минути. И за тая си работа искат пари като за майстори, все едно са ти отремонтирали нещо а не просто сменили. И са мърлячи. След сервиз и ти трябва да инспектираш щото я някоя кора не стегнали както трябва я маншон превили.
montoya - майстор
Е не така Жоре, вече в сервизите не се карат за ремонт жигули и москвичи, където можеш да ремонтираш нещо и то в повечето случаи сам. Аз примерно съм си ремонтирал водната помпа, сменяване на мехчето, лагерчето. Да ама сега такава кола на която да и се ремонтира помпата няма, а се сменява. А пък ако знаеш на някои коли къде е навряна, разглобява се половината двигател за да се извади водната помпа..
Няма да споменавам за тия съвременните коли на които за да смениш поленовия филтър на климатика, трябва да им махнеш педалите, щото от там се надява филтъра!
Така че не е само до завивачи на болтчета
stoianov_n - специалист
simplex написа:
Айде, айде - ще си признаеш, че ако не ти, то 60-80% от сервизите съществуват да ударят кьоравото от някой будала.
Признавам, точно в тоя процент.
joro ruse написа:
Не работя в сервиз и съм далече от тая работа. Но имам поглед . Логиката на сервизите е ремонт се прави с нови части. И ги събрали едни развивачи и завивачи на болчета. Майстори. :-D
Дааа, наистина си мноогоо далече от тая работа.Ся ако гаражния майстор където ходиш прави така, това не значи, че всички са така. :wink:
И не нямаш поглед.....мога да ти обясня някои работи, но няма смисъл...
Не отричам, че голямата част са такива, но има и такива които са наляли много пари и им пука.Просто трябва да ги намерите. :wink:
gogo7777 - майстор
Колко струва смяна на маслото на Москвич АЗЛК 1,5 4V дефорсе с АГУ Ловато, нови гуми и маймунка на огледалото и на Ауди А8......само труда..... :?
zz_stefanov - майстор
simplex написа:
Българинът не е пинтия. С 600лв заплата, която е реалната средна - какво може да си купи? А за отстъпките ви - знам. ....
Ти си срам за компютърния бранш с тея 600 лв. Знам хора в малки градчета дето се хранят с ремонт на PC и парите са им много над тези. За пишещите софт да не коментирам.
А и средната реална заплата вече не е толкова в България https://money.bg/finance/tazi-grafika-p ... lasti.html
Стига си хленчил по форумите, изкарай някой лев и ще ти се промени мирогледа.
kr1100 - майстор
simplex написа:
Проблемът е, че антифриз на Приста, както и дори по-престижни марки не си спазват написаното на опаковката. Ако ти се чувстваш будала да си купиш спирт за 20лв/литъра - браво.
Абе Тинки каков реве- като вдовица за х.. ??
Отдавна съм ти писал какъв да купшуваш , ама не скъп бил.Като главата ти е куха лейка зьа каков ревеш ? Толкова хора ти даваха съвети , ама не не възприемаш нищо.
Като не се вслувшваш в съветите НЕДЕЙ рева после във форума.
ESPACE - майстор
Имаш много опростенчески модел на мислене. То и сегашния ти ник го показва. Що не вземеш да изтеглиш едно кредитче и да спретнеш едно цехче за антифриз. То е проста работа, евтини базови суровини. Ще сцепиш пазара от продажби. След това може и за масла да направиш.
zz_stefanov - майстор
Да бе, ще храни банките, после 10 сраници за високите лихви :)
zz_stefanov - майстор
Хич не си добре с математиката, за пример цена за 3 литра http://www.kastrade.bg/products/zimni-a ... d-3-3.html , а и в нея сигурно има и ПАВ.
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 154

Тема "Какъв Пасатко си купих - да ви е яд!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: