• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 154
Всички имаме коли, нали ?
shotik - майстор
/ ЦИТАТИ /
Какъв Пасатко си купих - да ви е яд!



VW Passat CL 1.8 RP, 90hp. Като екстри има подгрев на задното стъкло и табло с оборотомер и електронен часовник.
Няма централно, няма ел.стъкла, няма хидравлика. Кара се не трудно като за кола без хидравлика.

Аз не искам екстри. Екстрите се чупят и после ме занимават да ги ремонтирам. Исках нещо тъпо, здраво, което лесно се ремонтира и не прави проблеми. Що да съм за съжаляване? Много съм доволен от колата. Страшно тиха е, запалена понякога на светофара се плаша да не би да е изгаснала. Познава се, че работи двигател само по оборотомера на таблото. За първи път карам толкова уникално тиха кола. /

Аз се радвам ,че си намерил кола ,която ти харесва и няма екстри, към които много се стремят.
Аз също съм за обикновена кола ,с която да си върша работа и да пътувам !
Дори ел.стъклата ме изнервят по някога , защото трябва да се даде контакт, тогава и централното се заключва ,вдигаш стъкла и чак като върнеш от контакт, тогава наново бръмчи компресорчето на централното, за да може да се отключат вратите и да ги отвориш
Друго няма да пиша ,за да не разгарям страстите.
infomar
Важно е на теб да ти харесва!!
DundyTheCroc - майстор
Сещам се едно време с баба Жуца как слизах последен, та да заключа всички врати :)
Ай честито и дано темата да не стане пак пет-шейсет страници :-D
kr1100 - майстор
simplex написа:
Аз първо взех ангренажен комплект(SKF) Като всичкото с обслужването ми е наред, тогава ще се занимавам с дреболии.
To сега ще започнеш с дреболиите :-D .Като за начало лагери задни колела, предни амортисьори,проблеми с маркучетата по вакуумите, термостат /още е рано , но зимата наближава/ фланеца на блока към маркуча за радиатора/ да не се набуташ да купуваш нов- купи си само О пръстен/,задни спирачки/жила, радиаторче парно .... Всички изброени са първа младост.
Оставам в очакване на нова тема за ремонти
egomen66 - майстор
simplex написа:
Какъв Пасатко си купих - да ви е яд!
Какъвто и да е , си е твой......и не ме е яд. :-D

Да си го караш с кеф , и да ти служи вярно и евтино , през останалите му години живот.

:partyman:
iliya_i - майстор
Абе ти фиестата нещеше да водиш на майстор, щото майсторите са ти прецакали Вентото, пък сега водиш майстор да ти избира кола.... :? :? :?
Да не ти е паднала тухла на главата?

Хайде, дано е по-сполучлива от предните :partyman:
Chefo77 - майстор
Е честито, какво друго да ти се каже!
Когато търсих работна кола (и взех Фиатката), Пасатите бяха или прекалено скъпи, или прекалено големи дараци. Силно се надявам, че си взел от първите.
velsi - Почетен майстор
Тинки, ти направо изби рибата с тези екстри. :-D Разсмя ме истински, благодаря за което. Че те и Москвичите навремето имаха подгрев на задното стъкло.
И чак пък да ни е яд... Аз пък си купих миналата година чистто нова кола от магазина. За първи път ми е. И никак не ме е яд да ти кажа. На всичкото отгоре я изплащам с 0% лихва. И моята няма екстри, щото е базов модел, ама подгрев на задното стъкло и обортомер имам!
Та честито и дано този път изборът да се окаже сполучлив!
VLADO66 - майстор
Има изследвания и стандарти относно бюджета на едно домакинство и частта от него която може да се поеме като кредитна/лизингова/ задлъжнялост, а именно - до 30% от бюджета без проблем могат да се обслужват при спазване на някаква дисциплина.Иначе казано, при заплата от 1200лв. и нагоре, може да си позволиш лизинг от 300-400 лв.За тези пари може да се вземе една нормална нова кола, без изхвърляне.
cholev - майстор
VLADO66 написа:
Има изследвания и стандарти относно бюджета на едно домакинство и частта от него която може да се поеме като кредитна/лизингова/ задлъжнялост, а именно - до 30% от бюджета без проблем могат да се обслужват при спазване на някаква дисциплина.Иначе казано, при заплата от 1200лв. и нагоре, може да си позволиш лизинг от 300-400 лв.За тези пари може да се вземе една нормална нова кола, без изхвърляне.
Колега. Имаш още едни 200лв на месец разходи за гориво, данък, гражданска, винетка, консумативи. Каско също е задължително за лизинг. И така отиваш на 600-650лв ако караш 1000км на месец. Ти ни убеди, че си готов да даваш 50-60% от заплатата си за някакъв автомобил :shock: :shock:
Повече от 10% за автомобил са си разсипия. Разбира се за България това би означавало в България почти да няма коли в София, а в провинцията да са цяло чудо.
Нормално е нова кола на лизинг от 6000бона доход. Въобще да караш кола от 2500лв нагоре. Е разбира се всички караме коли и харчиме за тях и по 20 и по 30% от дохода, че и нагоре, но това не значи че е нормална ситуацията :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 154

Тема "Какъв Пасатко си купих - да ви е яд!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: