Всички имаме коли, нали ?
sstefanov - майстор
simplex написа:
Имал съм VW с фул екстрите, за които говориш...
Е де*ба маааму, аз само ремонтирах до момента, в който скъса болт на колянов вал. Писна ми.
Не ми е кеф каквото казваш, но не ми пречи.
И пак си купи VW???? :?
montoya - майстор
sstefanov написа:
simplex написа:
Имал съм VW с фул екстрите, за които говориш...
Е де*ба маааму, аз само ремонтирах до момента, в който скъса болт на колянов вал. Писна ми.
Не ми е кеф каквото казваш, но не ми пречи.
И пак си купи VW???? :?
На мен ми прави кеф да го ръчкам, защото е направена доста лесна за бърникане кола и сравнително трудно се чупи. Ръчкал съм е така за забавление. Не съм свалял само биелите и буталата, иначе смених гарнитура на главата превантивно и на почти 400 хил километри тогава, още седи хонинга на цилиндрите.
Заради лека вибрация във волана примерно разглобих цялата кормилна колона и конзолата на педалите, просто ей така
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аз съм ентусиаст обаче, а цялата вибрация идваше заради много тъпо нещо. Кормилната колона е закачена за конзолата на педалите, на която и се бяха спукали няколко от точковите заварки и като се натисне съединител, педала избутва кормилния вал надясно с малко, което кара карето да преплита
:supz:
montoya - майстор
Нямам друга кола, тая я използвам всеки ден. Както казах направена е малоумно и само основен ремонт на двигателя може да ме забави за повече от ден.
Гарнитурата на главата я смених за 4 часа, като около час време отне шлайфането при майстор. Тая колона я правих цели 2 часа. За 2 часа и половина сменявам радиаторчето на парното с лепене на клапите. Около 3 часа ми трябват за смяна на съединител, ако разполагам с подемник и около 4-5 часа ако съм на канал. Най много времре ми отне първия път смяната на семеринга на коляновия вал откъм скоростната кутия, щото бях на тесен и къс канал /задницата на колата беше извън гаража/, нямах никакъв подходящ инструмент за отвиване на полуоските и това ми отне само 2 часа с един секач да отвия болтовете които превъртяха. Накрая се оказа, че на семеринга му няма нищо и всичко е било бадива. Поне видях, че съединителя е за смяна, сглобих всичко и след 3 дни отново за затвърждаване на знанията си смених съединителя. На същия този канал, само че вече с подходящ инструмент
gogo7777 - майстор
1 седмица ми сменяха съединител в сервиз, а гарнитура на глава - 4 дни.
Как па точно на тебе се случват тия небивалици....? Че кой е бил монтьора.....да не си бил ти и комшийката :lol:
На моята таратайка смениха скоростите за един ден /оставих колата в сервиза и я взех на другият ден/. Във фактурата бе отразено 5 часа труд.
p.v.x - майстор
simplex написа:
montoya написа:
...Около 3 часа ми трябват за смяна на съединител, ако разполагам с подемник и около 4-5 часа ако съм на канал.
Баси... Ти да не се обърка и да си учил висше Механика? :? 1 седмица ми сменяха съединител в сервиз, а гарнитура на глава - 4 дни.
То главата иска сериозен инструмент и динамометричен ключ.
Във тази една седмица , са чакали 6 дена и половина да им занесеш съединител.
Щото ти така без да видиш , не може да занесеш предварително , заменяемата част.
За гарнитурата същата работа.Чакали са 3 дена и половина да им я доставиш.
Щото ти , вяра им нямаш , там на някакви си майстори.
gogo7777 - майстор
Ама нали ти казаха да сложиш трици.....що не тури? Ти да не мислиш, че в сервиза друго ще направят. :lol:.....и ще ти вземат парите отмах... :wink:
montoya - майстор
simplex написа:
montoya написа:
...Около 3 часа ми трябват за смяна на съединител, ако разполагам с подемник и около 4-5 часа ако съм на канал.
Баси... Ти да не се обърка и да си учил висше Механика? :? 1 седмица ми сменяха съединител в сервиз, а гарнитура на глава - 4 дни.
То главата иска сериозен инструмент и динамометричен ключ.
Баси, както казах това е кола направена лесна за ремонт и ако не са ти заврени ръцете в задника всичко става и то бързо. Не съм учил висша механика, а съм завършил военно училище средно сержантско и от как се помним все съм военен и все съм полицай /до края на този месец обаче/
gogo7777 - майстор
Да слага трици и да приключваме с тая гумичка...предстои ни още много работа.
Най-хубавите трици стават от смокиня рязана с Райдер. Тинки, имаш подръка всичко.......не ми казвай, че имаш Макита, щото с нея няма да направиш хубави трици :wink:
p.v.x - майстор
Те оттатък една смокиня я дърпат , режат , пресаждат , поливат , копаят , сладко правят , компот варят , вече цяла седмица.
А виж ти.
От нея ставали и трици за запушване на течове.
gogo7777 - майстор
Ти "там", през ключалката ли гледаш :lol:

Тема "Какъв Пасатко си купих - да ви е яд!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: