• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 154
Всички имаме коли, нали ?
DundyTheCroc - майстор
Като сменях на Форда майстора 3 пъти пита сигурен ли съм, че трябва пълна синтетика, явно никой не спазва препоръките на производителя :)
VLADO66 - майстор
Не знам бай Манол който ще ти прати маслото дали има представа за течливост при висока температура-Да не вземеш да си оставиш маслото на пътя, не за друго.
DundyTheCroc - майстор
Аз пък дадох 50 лева за 2 литра пълна синтетика, нищо, че производителя не дава да се сменя. В близките 100к км ще ми е някак спокойно вместо да се чудя какво има във варела за 9 лева, въпрос на избор...
пишман_майстор - майстор
simplex написа:
Мога ли да долея 80W90 в скоростната кутия, в която би трябвало да има 75W90?
Има ли голямо значение дали е GL4 или GL5?
Утре ще сменям консумативите на колата и ще й доливам в скоростната кутия. Поръчах маслата и филтрите по интернет, защото тук са скъпчии. Маслен филтър, който струва 5лв в Интернет е 10лв, а масло от варел е близо 9лв литъра, като в Интернет има масло 5 литра под 30лв - Манол.
За скор.кутия не си прави експерименти. Послушай ме поне за това. Има значение класовете и то голямо. Както и вискозитета.
пишман_майстор - майстор
simplex написа:
Виж сега, Тотал чиста синтетика е 40лв/литър.
Винаги съм се чудил как все се уцелваш на такива цени. Аз па Тотал няма налея ако ще и 14 леа да е.
simplex написа:
Аз не знам дали въобще ще трябва да доливам масло, не съм развъртал пробката на скоростната кутия.
Странно, задаваш питане за доливане, значи щом питаш логиката е , че е необходимо, сега се оказва, че не е съвсем така . После се чудиш, защо колегите те вземат на подбив...
В следващият момент четем :
simplex написа:
Кое според теб е по-добре - да карам кутията БЕЗ масло или с това масло?
Обърках се, има масло, няма масло, доливаме или сменяме...
П.п. ако е на около 5мм под нивото на пробката не ти трябва доливане.
DundyTheCroc - майстор
Пасатко е на 20 години и 200к километра, каквото и да е налял бай Ханс, то вече не е същото. Най-лесно е да източиш малко в прозрачен съд и да видиш какво има вътре, гаранция, че нито е бистро, нито с правилния свят, нито с правилните смазващи свойства. Синтетични масла има като за теб в диапазона 18-20 лева, при това не неизвестни, а Мотул и Кастрол.
п.п. Не ми казвай, че караш с 15-40 :-D
DundyTheCroc - майстор
Не чети какво пише там, сложи 10-40 полусинтетика и няма да сгрешиш.
montoya - майстор
Аз карам с 10-60 в двигателя и някакво прилично 75-90 май полу синтетика в скоростите. Смених го миналата година, това което изтече от скоростите, се надявам някога да е било масло, защото като го източих в никакъв случай не беше
stoianov_n - специалист
simplex написа:
... Масло като масло.
simplex написа:
Свърши! Поръчах 15/40 Motor Gold и филтър.
5 литра за 25 лева...ма покарай малко и пак ще си говорим....може и на лични..... :-D
Абе, важното е да има пари за кебапчета.... :-D
пишман_майстор - майстор
15/40 не, че не става,но 10в-40 щяло е да бъде най-добре. Отделно и идва зима. Голд , силвър ...не съм ги чувал тея фирми , може и да стават ба ли мааму :? А с 80в-90 за скоростите...ще го сменяш пак . Първите 5-7км ще са сериозен проблем дори не и зимата с такова масло.
И после "новото" масло гледай да не е ГЛ5 спец. че след това ще търсим и други части. Примерно скор.кОтия
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 154

Тема "Какъв Пасатко си купих - да ви е яд!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: