• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 58
Всички имаме коли, нали ?
radius - майстор
Аз съм минавал и със свалени задни седалки, че бях пренасял едни багажи. По принцип не би трябвало, ама както дойде.
Indianec 2 - специалист
Утре ще разберем дали ще гледат в колата въобще, сложих ги за всеки случай.
Даже трябва да сложа и новия пожарогасител от старата кол, че тоя май е дъртичък.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Споко :-) Успех утре!
MamaMy - майстор
Ако става въпрос с един колега минахме каналите на КАТ теглейки се. Беше скъсал ангренажен ремък и мотора беше на чорба. В същото време му изтичаха номерата (нов внос), а имаше и гаранция за плащане (по времето на митата) и ДДС. Страшна работа. За да отложи всичко трябваше да внесе почти колкото беше дал за колата. Ония в КАТ като ни видяха с въжето станаха набожни и почнаха да се кръстят, но като "поразлистиха" документите и минахме успешно. :-D
В митница Свищов бяхме с връзки и само прелетяхме за половин ден :lol:
miroki - майстор
Винаги съм се чудил, като купуваш кола, защо трябва да и правят преглед. Тя може и за части да е и да не върви или повредена.
Трябва да си сверят номерата по документите и толкова. Пък като се отремонтира автомобилът тогава преглед.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юни 12, 2023 9:55 ammiroki написа:
Винаги съм се чудил, като купуваш кола, защо трябва да и правят преглед. Тя може и за части да е и да не върви или повредена.
Трябва да си сверят номерата по документите и толкова. Пък като се отремонтира автомобилът тогава преглед.
Защото нередовна кола не би трябвало да е по пътищата. Редно е да я спрат от движение след такъв преглед. С случая ставаше дума за комплектацията... Няма да го спрат, но са в пълното право да го глобят
... но то в тасдържавасичкотоезавканала
DundyTheCroc - майстор
То па един преглед е първоначалния в КАТ, само свериха номерата на рама и двигател и това е, дори валяците им не бачкаха :)
miroki - майстор
Никой не е казал, да е по пътищата. Купуваш кола с блокирал двигател. Ясно е че ще я караш в сервиз и чак тогава на преглед. Защо да не можеш да си я купиш? Или ударена, както става най-често. Не може покупка да е обвързана с технически преглед. Нека си проверят изрядността на документите и номерата на двигател шаси и това е. Не може всеки да влезе в 10 дена период от покупка до регистрация.
Регистрация не е равно на технически преглед. А го правят да е така.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юни 12, 2023 11:10 ammiroki написа:
Никой не е казал, да е по пътищата. Купуваш кола с блокирал двигател. Ясно е че ще я караш в сервиз и чак тогава на преглед. Защо да не можеш да си я купиш? Или ударена, както става най-често. Не може покупка да е обвързана с технически преглед. Нека си проверят изрядността на документите и номерата на двигател шаси и това е. Не може всеки да влезе в 10 дена период от покупка до регистрация.
Регистрация не е равно на технически преглед. А го правят да е така.
Уф, ама като почнеш така да се заяждаш/чудиш...! Не е така! Прехвърляла съм кола, без колата. На гишето казвам, че е в сервиз и толкоз. Бяха минали години даже и не ме хващаше и глобата за закъснение
Въпросът на момчето бе точен и ясен, отговорите също, всичко друго е чесане, ама чеши се по-пространно пък и ти, бре!
miroki - майстор
Аз писах във връзка с мнението на MamaMy.
До сега нямам кола на която да не са ме накарали да пускам мигачи и пръскачки на стъкло. Дори са ме връщали от КАТ при покупка, заради пробит ауспух, да ходя да си го сменя, както и болтове по окачването. Явно във Варна е по-различно. За това писах. Но скоро не съм ходил. Може да са облекчили процедурата.
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 58

Тема "RENAULT SCENIC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: