• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всички имаме коли, нали ?
ditronix - специалист
И аз щях да питам за бутилката,пълна с пропан бутан :roll: Защото като го видях това на времето-изтъпях! Мой познат си беше извадил нивомера да му сменя гарнитурката и в бутилката имаше поне 50-60% от обема и газ! Като водичка си стоеше там,само леееекичко понамирисваше!Та втечнения пропан бутан и на атмосферно налягане си е течен. А за омокрянето на свещите-мокрят се и още как! Само да се удави на газ колата! И няма как и къде да се изпарява газта,та затова паленето поне за половин час е "Мисията невъзможна!" Особено пък и ако се пробва и на бензин-тогава в цилиндрите се забърква една смес-не ти е работа! Мен са ме дърпали около 200-250 метра,за да запаля! С какъв акъл се навих-не знам! Но бяхме на морето и трябваше да ходим нейде! В крайна сметка излиза точно така-всички сме на едно и също мнение,ама .....всеки със свои думички го казва :-D
kuuuuuul - майстор
С бутилката се случва точно това което описах по горе,като се отвори втечнената газ започва да се изпарява и тъй като няма какво да я подгрява изстива до точката на кипене и изпарението почти спира и бутилката се заскрежава.И за да разведриме малко обстановката да ви разкажа една случка.Веднъж при ремонт на една сонда свалям бутилката изнасям я отпред на поляната и свалям сондата,влизам вътре да я ремонтирам и след малко на вратата се показва един Бричет и пита ; А бе бате този бойлер за изхвърляне ли е? ,добре че съседката ги видяла преди да тръгнат да го товарят на каруцата :x :lol: :lol:
25th Hour - специалист
Идеално... хайде като ми се трие мнението поне на едно лично да знам причината. Иначе се получава малко тъпо... не за първи път при това... доколкото помня форума има правила /въпреки, че не се спазват/ а не виждам с какво съм прекрачил някое...

Ако някой модератор се чувства безработен нека почисти малко тоя подфорум, защото е пълен с нулеви теми и полезните почти не могат да се открият.. търсачката реално не работи одавна...

Молим.
lacezarasia - специалист
от 4 години карам само на газ (от толкова нямам бензинова помпа) и зимата и лятото. паля дори и на -25 на газ, просто оставям колата да поработи около 3 минути на място и засега нямам проблеми.

П. П. когато колата е студена пали по-лесно на газ отколкото на бензин, това го казвам от личен опит и не зная защо е така.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "подгряване на изпарител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: