• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
kr1100 - майстор
пон авг 28, 2023 5:07 pmn_a написа:
Не в темата ти, но се изненадах леко, че някой би искал да купи Шкода. Не че познавам много коли, но от тези, които съм карала, Шкода са най-измислените. Не в добрия смисъл
Толкова много пари за такъ чупещ се кенеф - не мерси.
Ако коdа на двигателя е АКL жална му майка на купувача.
XpacTa - специалист
На тази конкретно двигателя би трябвало да е EA111 / BTS. Което не знам дали е добре или не, ама на - изкарал е 350 хиляди километра.
XpacTa - специалист
Най-накрая намерих пример и за Италия (не че не можех да ползвам този на Espace). Номера с който тесвах е DV012EA:
Изображение Изображение

Може да се видят показания на километража от последните няколко прегледа от този линк:
Изображение

Освен това може да се види екологичната категория, което не знам доколко е полезно.
hidrazin - майстор
чет сеп 28, 2023 4:57 pmXpacTa написа:
Освен това може да се види екологичната категория, което не знам доколко е полезно.
Не е полезно ако не те бърка какъв годишен данък ще и плащаш...
:partyman:
MamaMy - майстор
Забелязвам, че в някои държави прегледа е на две години. Нас ни гърбят всяка година. Ма защо не? Ние сме богати. Слагат ни наравно с англетата. Значи имаме още кожи за дране. :snakeman:
silent - майстор
И година е много като се има в предвид качеството на ремонтите и
частите менте ....Ако стегнат прегледите 80 процента от кенефите са спрени от движение и поне половината от тях ще отидат за скрап. Така че не се напиняй толкова да сменяш системата. Искаме като в по-белите държави ма не всичко само това дето ни отърва.
Chefo77 - майстор
чет дек 07, 2023 7:31 pmsilent написа:
И година е много като се има в предвид качеството на ремонтите и
частите менте ....Ако стегнат прегледите 80 процента от кенефите са спрени от движение и поне половината от тях ще отидат за скрап. Така че не се напиняй толкова да сменяш системата. Искаме като в по-белите държави ма не всичко само това дето ни отърва.
Всъщност, точно това е и начинът да спрат таралясниците. Не да ми ограничават движението в центъра - Мерца с двата избушени катализатора пак си пуши, нищо че е Евро 4...
XpacTa - специалист
Оказа се, че и за Швеция има официален сайт - https://fordon-fu-regnr.transportstyrelsen.se/. Доколкото видях има информация за броя предишни собственици и километража при последния преглед. За съжаление няма информация за по-стари коли, които са отрегистрирани. Не е ясно дали и колко време се пази информацията, но намерих един пример с обява от mobile.bg:
Изображение

Както се вижда - при последния преглед през Август 2023та колата е била на 214746 км, тоест килоетража е реален:
Изображение

Може да се види и кога е придобита от последния собственик и колко предишни собственици е имала:
Изображение

Не е много, но пак е по-добре от Германия, която крие тази информация под фалшивия претекст на GDPR.
Chefo77 - майстор
Те германците в това отношение са шибани егоисти, подсъдно е да връщаш километраж преди продажба ... Но не и ако автомобилът е за износ :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Сайтове за проверка на реален километраж преди покупка на кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: