• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
XpacTa - специалист
Disclaimer: Не гарантирам за достоверността на информацията - не се занимавам с внос и продажба на коли, намерих тази информация покрай отчаяните опити за някаква проверка на километража на колите предлагани в mobile.bg. Ще се радвам ако някой по-голям разбирач даде по-добри съвети.

Проверка на коли от Франция - HistoVec

За целта ви трябва талона на колата. Френските коли би трябвало да дойдат с него, както и с френските си номера, защото във Франция няма транзитни номера. От талона се вземат имената на собственика, номера на колата и някакъв номер наречен Numéro de formule.
Изображение

Отваряте сайта HistoVec, скролирате додолу и избирате лявата опция Propriétaire (собственик). Избирате вида на регистрационния номер, попълвате данните от талона и натискате Rechercher:
Изображение
Изображение
Изображение

Давам примерни данни за колата която проверих (вижте пост) - Имена Pernot Christophe, регистрационен номер AP-663-SJ, Numéro de formule 2019CU07658
Отваря ви се справката, като трябва да разгледате различните табове - най-ценните са четвъртия, петия и шестия:
Изображение
Резултата може да ви шокира:
Изображение
Ето и връзка към справката ако искате да я разгледате - цъкнете тук

Ако ще докарвате колата на собствен ход от Франция е добре да поискате да ви извадят сертификат, че колата не е крадена от този сайт

Проверка на коли от Полша - historiapojazdu.gov.pl

Сайта изглежда подобен на френския, за съжаление нямам примерни данни и не мога да видя каква информация изкарва. Трябват ви регистрационнен номер, VIN и дата на първа регистрация

Проверка на коли от Италия - ilportaledellautomobilista.it

Трябва ви италианския регистрационен номер. Отново нямам пример за момента.

За другите държави засега не съм намерил нещо смислено - за Германия за съжаление май няма как да се извади информация, заради криворазбраната им политика за поверителност на личните данни.

Проверка на коли от VAG групата - https://erwin.volkswagen.de/, https://erwin.audi.com/erwin/showHome.do, https://erwin.skoda-auto.cz/, https://erwin.seat.com/erwin/showHome.do
Това сякаш работи за по-нови коли - дава информация за сервизното обслужване в оторизираните сервизи на марката
Правите си регистрация в съответния erWin сайт и отивате на Product and Services - Digital service schedule
Изображение

Въведете VIN, натиснете Search и ако имате късмет ще се появи бутон Open DSS с който отваряте историята на техническите прегледи:
Изображение

Ето примерен резултат:
Изображение

С лупичката можете да видите повече детайли какво е направено:
Изображение
XpacTa - специалист
Накратко какво ме накара да напиша този ферман по-горе. Вчера отидох да гледам колата от следната обява в mobile:
Изображение

Колата на снимките изглежда относително добре. Липсата на лети джанти е притеснителна, но предполагам би свалила цената. На живо обаче колата беше тотална щета - ръжди, надрано, пукнато стъкло, износеня боя около шофьорската врата (от провисване) Неработещи бутони на ел. стъклата, неработещ климатик... талона беше на сенника и я проверих в френския сайт, но видях само първия таб, че е имала четири собственика. Чак когато се прибрах вкъщи отворих пак справката и на монитора видях, че има още таб-ове и в единия се виждат реалните километри на колата.
Изображение
А иначе продавача изглеждаше свестен човек и даже настояваше, че я продава по-евтино от реалната цена, защото била с газова уредба... Затова смятам, че ще е полезно всеки да може да се упражни вкъщи на спокойствие с примерни данни и когато отиде на място да гледа някоя кола да може бързо да си извади справката от телефона. Повечето продавачи крият тези данни, ясно защо.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не в темата ти, но се изненадах леко, че някой би искал да купи Шкода. Не че познавам много коли, но от тези, които съм карала, Шкода са най-измислените. Не в добрия смисъл
XpacTa - специалист
Кажи го на продавачите, че да свалят малко цените :-D

Иначе Дачия са много по "измислени" - на две дачии съм се качвал и двете са ми пускали кръв. Личи си че са Румънски коли.
ESPACE - майстор
Италианския сайт дава само данни за последното преминаване на преглед, дата и показание на километража. Там проверих кола която купих преди три месеца, на 6 години и 200хил. реални. Изглежда и външно и вътре като нова. Ето какво дава сайта.
Прикачен файл:
2023-08-28_173303.jpg
torbalan - Дървен философ
Според мен информацията трябва да я има във всеки фирмен сервиз. При Ситроен е така още от преди 2000та година. По номера на шасито виждат сервизната история на колата (поне докато е била в гаранция).

Необходим е само номера на шасито.
silent - майстор
пон авг 28, 2023 5:07 pmn_a написа:
Не в темата ти, но се изненадах леко, че някой би искал да купи Шкода. Не че познавам много коли, но от тези, които съм карала, Шкода са най-измислените. Не в добрия смисъл
Спряла си някъде по времето когато влезнахме в ЕС. Сега е време да се изненадаш яко, че не само искат да ги купуват ами и държат цена!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 06, 2023 7:37 pmsilent написа:
пон авг 28, 2023 5:07 pmn_a написа:
Не в темата ти, но се изненадах леко, че някой би искал да купи Шкода. Не че познавам много коли, но от тези, които съм карала, Шкода са най-измислените. Не в добрия смисъл
Спряла си някъде по времето когато влезнахме в ЕС. Сега е време да се изненадаш яко, че не само искат да ги купуват ами и държат цена!
Глупости пишеш :-) Аз казвам, че не си струват, защото съм карала. Според мен няма защо да 'държат цена'... Ма, трошете си главите
Indianec 2 - специалист
Абе те и за пежата някои така казват, и са прави донякъде. :-D
Ама изводи за даден модел човек може да прави за нова кола, старите са на късмет.
  • 1
  • 2

Тема "Сайтове за проверка на реален километраж преди покупка на кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: