• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
chapara - майстор
нед сеп 17, 2023 9:11 pmtorbalan написа:
нед сеп 17, 2023 8:43 pmLazarGanev написа:
...
Стефане, кой получава 200лв месец?
...
Е, как кой - председателя на местното ТКЗС, но при условие,
,,Нека Оди бос"😁😁😁😁😇😄
LazarGanev - "Велик майстор"
Ма мутрата кат си плати ДДС-то, порцията цаца ш'стани 15 и Стефан ще още по-недоволен, ама на другата година пак ще е там мрънкача.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 17, 2023 6:31 pmESPACE написа:
нед сеп 17, 2023 5:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
От друга страна, цитирам;
-" Сегашните родители имат нужда от възпитание, наравно с първолаците".
Думи на началната учителка на дъщеря ми.
В работата ми има доста млади хора и като възпитание нямам забележки, готини са, кефят ме. Ама хич не им се работи на повечето, знанията им никакви и все с телефоните в ръка. Поне да ги ползваха за нещо полезно, а то все клипчета разни. :)
Ха-ха, че какво, споредн теб, е "възпитание"?
Chefo77 - майстор
нед сеп 17, 2023 7:58 pmkr1100 написа:
чет сеп 14, 2023 9:08 pmChefo77 написа:
Аз що смених Темпрата - трака, пропушва при настъпване - обаче върви и се не чупи. За 6 години съм дал общо 1000 лева за ремонти и поддръжка (без първоначалното обслужване и двата комплекта нови гуми). Широка, ръбата - всичко събира. В един момент просто ми писна...
Че какво и е на бабата / По тркане и пушене разбирам ,че е локомотив. Иначе какво ? е малко кофти,че носачите са цели / не е отделно шарнирен болт, а и страдат от втулки по ноасчите. Пт дуртост им се кспава сервото - мембраната пробива/ при 155 цата имаше 2 вида серво голямо и дебело и по тънко/.АБС а не е проблемен.За електриката е зле положението. Ако си с климатроник първата работа е тъмен дисплей / лоши спойки по светодидите лекува се.. Стартер , алтернатор бели кахъри . Лощо е , ако скоростната кутия е от типа на 155 .Къса се нит и става мазало.
Бабата беше дизел - 1.9 TDs, куче. Климатик имаше, но имаше проблем с управлението му и изпускаше ... след 200 лева за ремонт и дозареждане първата година (не изключваше по високо налягане и трябваше ръчно да го пускам и спирам, да не гръмне тапата) и връщане в първоначално положение на втората, реших че ми е по-изгодно да оперирам с прозорците. Другият проблем, който ми направи, беше да изгние ухото на минуса на платката за подгрева - спестих едни почти 300 лева като го побългарих. Пък ухото изгнило заради потекла химия от акумулатора преди време ..

Друго нищо. Пали на -15 от раз, върви доволно, място много... Просто ми втръсна в един момент. Продадох я за толкова, за колкото я купих 6 години по-рано. Година по-късно новият купувач (колега) я препродаде, последният собственик беше съсед на нашите в Аксаково. Няколко месеца след това Темпрата я видях в Игнатиево и после - никога повече. Аксаковлията я закарал на сервиз в Игнатиево, там се запалила ... и толкова беше земния ѝ път. :( До последно нямаше грам ръжда.
Chefo77 - майстор
нед сеп 17, 2023 7:33 pmESPACE написа:
нед сеп 17, 2023 7:26 pmЧираче написа:
За мен не е нормално производителя на храната да получава примерно 200 лв за месец, а IT специалистите 5000.
Голямата разлика е, че IT-то ще може да върши работата на оня с ниската заплата. Обратното е невъзможно.
Това съм го чувал и друг път и всеки път звучи еднакво идиотски...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 17, 2023 11:00 pmChefo77 написа:
нед сеп 17, 2023 7:33 pmESPACE написа:
нед сеп 17, 2023 7:26 pmЧираче написа:
За мен не е нормално производителя на храната да получава примерно 200 лв за месец, а IT специалистите 5000.
Голямата разлика е, че IT-то ще може да върши работата на оня с ниската заплата. Обратното е невъзможно.
Това съм го чувал и друг път и всеки път звучи еднакво идиотски...
Може би, ако не си буквален, няма да ти звучи идиотски
chapara - майстор
Въпитание ли. Много е просто, така са ме учили мен. Винаги играеш два филма!!! В единия си ти главния герой, в другия отсрещния! То се вгражда в първите 7😉 И тогав знаеш винаги как да постъпиш👍
Опитайте, не боли🙄🥰
Chefo77 - майстор
нед сеп 17, 2023 11:09 pmn_a написа:
нед сеп 17, 2023 11:00 pmChefo77 написа:
нед сеп 17, 2023 7:33 pmESPACE написа:


Голямата разлика е, че IT-то ще може да върши работата на оня с ниската заплата. Обратното е невъзможно.
Това съм го чувал и друг път и всеки път звучи еднакво идиотски...
Може би, ако не си буквален, няма да ти звучи идиотски
Може би когато осъзнаеш, че от всяка професия има нужда, за да се движат нещата нормално, ще разбереш колко идиотски звучи такава сентенция.
Ако пък хептен се замислиш, 90+ процента от практикуващите намазаните професии, задника не могат да си обършат извън специализацията им.
MamaMy - майстор
Твърдите, че няма хора за селското ни стопанство, а на острова фермите пълни с българи. В Гърция също. За една и съща работа там получават 10 пъти повече. При цена на зеленчуците колкото тук. Е как е възможно, ще попитате вие? Явно има начин. Щом собственика на фермата е с гумените ботуши и работи на равно с наетите значи може. За това за дадени професии няма кадри. Собствениците тук очакват да не работят, а само да въртят синджира, а в това време някой да се чанчи без пари. И такива познавам много.
Един такъв собственик на кравеферма даже се сърди, че никой не иска да му работи на фермата. Бил им давал по 1000лв заплата. Осигурил им безплатна стая там при кравите и даже готварска печка им осигурил, а те недоволни и напуснали. Изобщо не споменава тънките си помисли, че ги е настанил там за да са денонощно на разположение и да икономиса от охрана. Дори наслага камери навсякъде за да ги следи дали работят. Не толкова против кражби.
По автосервизите същата история. Ма те били на процент. Колко от собствениците седнаха с работниците и направиха сметките: Приходи - толкова, разходи - толкова, чиста печалба - толкова, като последната не се дели по равно. Собственика взима по-малко когато не участва и с труд. Е, предложете 3000 заплата в автосервиз и си избирайте качествени кадри. Да, ама не. Мислите, че тези пари няма да си ги изкарате? Вчера един приятел плати 550 лв. труд за смяна накрайници и амортисьори на дърта Тойота. частите бяха 280 лв. Един работник в сервиз за ден ще направи поне 4 предници. Повече чужда сметка няма да правя. Това беше само за опонентите които ще ми наскачат.
Chefo77 - майстор
Мама Му
Имам много близък приятел с автосервиз. Малко чепат е откъм характер, но като професионалист е топ. Сервизът е специализиран главно в определени марки, т.е. не е широкоспектърен да прави всичко от тротинетки до камиони ... Цените му са съвсем нормални, прясно на Бипъра - смяна ангренажен комплект, пистов ремък + водна помпа = 130 лева.
Е няма - идват, завъртат се за по 3-4 месеца и заминават. Дава им твърда заплата + процент, осигуровки от него ... под 2К чисто на месец не падат. Далеч съм от мисълта, че са много пари, но не им се работи за толкова. Това са обикновени механици, диагностиката не е тяхна работа - развий/завий само.

А експлоататори има навсякъде. Просто търтеите са ни повече.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Автокъща Крис2-Враца и Крис1-Враца са измамници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: