Всички имаме коли, нали ?
vlax - майстор
чет дек 14, 2023 3:42 pmAndri01 написа:
... Документа/ бележката/ с печата от НАП и при мене.Това беше-както съм писал преди 2г.!!! сега не знам как е.
Заличи си личните данни и я снимай тая бИляжка да я видя.
vlax - майстор
чет дек 14, 2023 3:36 pmn_a написа:
При покупко-продажба на кола, щом новият собственик си я регистрира в КАТ, отпада от партидата на стария. Ако старият собственик няма вяра на новия, може сам да иде до КАТ и да си я отрегистрира
Cpoĸът зa oтпиcвaнe нa cтapитe aвтoмoбили в KAT изтичa в ĸpaя нa 2023 г.

По закон, ако собственикът не регистрира МПС до 2 месеца след прехвърлянето, следва служебна дерегистрация. Регистрационният номер става невалиден. Регистрацията може бъде възстановена след подаване на ново заявление от собственика. Издава се нов талон и нови регистрационни табели.
Прехвърлянето, в рамките на институцията е много лесно. Преди 12 години се случи за 2 седмици от подаване на заявленито.
Виж, изгонените от ТУК, няма как да се върнат отново.
Бих могъл да поработя още малко- няма тайни ППДто, пък и ми е тръпка.
Зная си стария контингент, той ме помни също (шамари не се забравят лесно, затова и ме уважават) ще науча новия точно за три завъртания...
Сега обаче, не смятам да си развалям рахата, сал зарад едина екшън, а и помагам по друг, по директен начин.
Спомняш си дето съм споделял и това те комплексира, хаха! Страшен екшън има, особено в СПС. Споко, всеки е мъж, поне в собствените си представи!
На границата може би да има повече полза, че не стигат колеги. А, ко ш'кайш?
Да не се засилиш да бракуваш отново, само след две години сега?! И вече не в НАП!

Някой пак ще ме гълчи, но мишките трябва да се третират редовно.
kr1100 - майстор
чет дек 14, 2023 9:20 amvlax написа:
чет дек 14, 2023 9:13 amAndri01 написа:
Носиш документа за бракуването в НАП и го отписват.
Нерде НАП нерде общината.Сигурен ли си в това което пишеш?
=D>
чет дек 14, 2023 7:48 pmkr1100 написа:
чет дек 14, 2023 9:20 amvlax написа:
чет дек 14, 2023 9:13 amAndri01 написа:
Носиш документа за бракуването в НАП и го отписват.
Нерде НАП нерде общината.Сигурен ли си в това което пишеш?
=D>
Грацко, недей- ще намрази и теб.
Стара процедура;
- минава се през КАТ, с рег.№ра и талоните.
- от там- Местни данъци и такси, т.н НАП.
- Воала, хлопела е бракмуван.

Нова процедура;
- същото упражнение в КАТ.
- отпаднало е, незнайно за мен кога, но пък за щастие.
- Воала, хопела не се е мъчил толкова, но е успешно бракмуван.
silent - майстор
Плати си данъка преди това за текущата година. Надзветото ще ти върнат следващата година. След което отиваш в КАТ .
За връщане/приспадане на надвзетото се подава отделен документ В Местни данъци и такси (т.н.НАП)
В същият се уточнява дали парите да бъдат върнати или приспаднати от последващи данъчни задължения.
За решението на съответната служба, същата уведомява лицето подало искането с писмо, в някакъв срок, който не помня. 14 или 30 дни, нещо такова.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб дек 16, 2023 8:57 amТрифон П.Трифонов написа:
Местни данъци и такси (т.н.НАП)
Съвсеем различни неща са, нищо, че си ги наричаме "данъчното". В Русе даже са географски разделени от половината град
съб дек 16, 2023 9:47 amn_a написа:
съб дек 16, 2023 8:57 amТрифон П.Трифонов написа:
Местни данъци и такси (т.н."НАП")
Съвсеем различни неща са, нищо, че си ги наричаме "данъчното". В Русе даже са географски разделени от половината град
Кака, за теб слагам и кавички, в скобите, пред които се мъдри- така нареченото.
Познай за кого си мисля и кого гъбаркам! Така и не качи биляшката, да видим как е било преди 2г.
Ти живееш в Русе и ти прави впечатление геогравското разположение на институциите.
В "село" Аджемлер има само МДТ.
kr1100 - майстор
съб дек 16, 2023 8:57 amТрифон П.Трифонов написа:
За връщане/приспадане на надвзетото се подава отделен документ В Местни данъци и такси (т.н.НАП)
В същият се уточнява дали парите да бъдат върнати или приспаднати от последващи данъчни задължения.
От опит унашто град няма такова понятие като връщане. Приспадат от следващото задължение.

Тема "Бракуване на автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: