• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всички имаме коли, нали ?
zz_stefanov - майстор
Оптичните ефекти ги има, не са чак толкова фатални.
DundyTheCroc - майстор
нед яну 14, 2024 2:25 pmivanovbg написа:
Не се пънете с тези фордове. Форд и циганин зимата не работят :-D
За спорта врътнах ключа на Мондеото и запали след 2 седмици престой като Космич на 1/4 оборот. Много ме е яд, че няма подгрев на предния джам, ама идва от Гърция и явно тази екстра там не е била необходима.
ESPACE - майстор
Преди много години колега имаше от първите Мондео с такова стъкло. Карал съм го и съм се возил, но никога не ми е пречило. Половината не работеше.
После тъст ми имаше Scenic RX4 пак с вградено отопление в стъклото. Тази кола съм я карал много повече и също никога не съм усещал нищо негативно в оптично отношение. И при него не работеше половината, за късмет частта пред пасажера.
Нишките са доста ...невидими. Страхотна екстра за улична кола.
Николай Ников - специалист
За това говорех, старите технологии вече не работят, за форд го знам, нали е форд, един запалил от първият път и го кръстили ФОКУС. Това е новото:
Цитат "Отоплението, достъпно при определените модели, се осигурява от ултра тънъй слой от сребро, който се намира в ламинираното стъкло. Използването между 400 и 500 вата ще позволява стъклото да се загрее достатъчно бързо дотолкова, че да може да стопи сняг или лед.
Освен обаче иновативната подгряваща технология, най-вероятно ще предложи и подгряване на чистачките, което би предодвратило залепването им за замръзналото стъкло.Отопляемите предни стъкла не са нещо ново. Тук специалното е именно това, че от компанията са запазили ефективността на технологията без познатите загряваща решетка или тънки жици. Системата няма да се предлага серийно, а само срещу допълнително заплащане - около 340 евро."
Николай Ников - специалист
нед яну 14, 2024 2:40 pmzz_stefanov написа:
Оптичните ефекти ги има, не са чак толкова фатални.
Ех... не са чаккк толкова......
Прикачен файл:
avtostekla-s-obogrevom.png
zz_stefanov - майстор
Това е монтаж. изобщо не отговаря на размерите на нагревателите, нито на броят им спрямо стъклото.
Виж на моята снимка колко са нишките спрямо точките по периферията на стъклото.
kozl - майстор
Нямам Форд.
Ползвам препарат против замръзване на автостъкла.
Всъщност пак замръзват, но се чистят по-лесно.
Препарата е спрей - някаква смазка, която не позволява на леда да се залепи за стъклото.
Обаче ако вали дъжд отмива напръсканото и после като застуди до мраз, пак се лепи леда за стъклото.
Киррил - специалист
Последно, най лесно и безпроблемно с кофа топла вода ли става?
Да не се напука заледеното стъкло от топлата вода?
Или с шише със син спирт и да се опръска и забърше?
kr1100 - майстор
Палиш и пускаш да духа топло на предно стъкло.След 5 мин е жегичка.
Спирт с пръскалка върши работа.
В никакъв случай топла или гореща вода, че може да се спука стъклото- зависи колкоп е минус навън
Офф чудя се защо на Фродо- ве слагат нагревател на предно стъкло след като зимата като цигани не палят и не работят ?? :-D
За топлата вода писах. Синия спирт е воднист - замръзва
Последна промяна от kr1100 на нед яну 14, 2024 8:24 pm, променено общо 1 път.
DundyTheCroc - майстор
Топла вода в студа аз лично не бих, пробвал, предпочитам да го остържа с пластмасова стъргалка, тъкмо през това време двигателя ще се постопли. Син спирт, тоест метанол, избягвам да ползвам за каквото и да е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Как предпазвате стъклата на автомобилите при отрицателни температури и снеговалеж?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: