• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всички имаме коли, нали ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон яну 15, 2024 8:24 amChefo77 написа:
пон яну 15, 2024 8:20 amn_a написа:
пон яну 15, 2024 8:17 amChefo77 написа:
... си чистеше чистачките като ги вдигаше и пускаше върху стъклото. Голям кеф...
:shock: :? Не се ли чистят така чистачки??
Като са замръзнали и температурата вън е под нулата - категорично нье.
Добре, че тук трета година не замръзва и не вали. Много съм нехайна с колите си. Чистех ги директно с лопатата, как не съм счупила нещо, не знам. Само надрани покриви. Беше то
Но поне, като обичайна домакиня, не ми е хрумвало да поливам стъкло с гореща вода
ivanovbg - майстор
Не бъркай гореща с топла. Ако температурата е -1-2 става и със студена. То тя е около 12-14 градуса от чешмата, но бързо топи скрежта
5kof - специалист
Да дам и моите 5ст. Преди 5-6 години на паркинга на еди хотел във Велинград намерих колата си ( Нисан Кашкай) като една голяма ледено-снежна топка. Докато пиехме кафе и се уточняваше програмата за деня, поразрових с телефона си из нета. Най-приемлив, а и най-лесен се оказа съветът да смеся 1 шише оцет със същото количество вода със стайна температура. 1.5л смес ни стигнаха да напръскаме стъклата на две коли. След това не беше никакъв проблем да махнем сняг и лед от остъклението. От тогава след 01,11 до 01,04. в багажника ми има едно шише с тази течност. Ползвал съм я доста пъти и винаги с успех.
Lisko - майстор
нед яну 14, 2024 5:52 pmivanovbg написа:
Откакто имам кола - вече над 40г. поливам. Няма спукано стъкло. Даже катое под -10 поливам по два пъти защото докато пусна чистачките и отново замръзва.
Аз също.
kozl - майстор
Ей тва за лопатата за сняг ми хареса. Не съм се сетил. Трябва да го пробвам при следващото чистене на сняг.
zz_stefanov - майстор
Това с духалката ми хареса, но ползвам метличката.
Аз като любител на предните реотани все пак да ви кажа, че знам за едно субару трибеца дето му се пукнало предното стъкло когато са били включени на размразяване. :)
bigdragon - майстор
Моята кола е оборудвана със система за размразяване на
предното стъкло без нагревател върху стъклото.

Във въздуховода за обдухване на предното и страничните
стъкла има монтирани ето такива нагреватели.

Изображение
Когато натисна бутона за размразяване на предното
стъкло става следното:
-клапите на въздуховодите се настройват да пращат
въздуха само към стъклата;
-пали мотора заради климатика и нагревателите, ако
не е запалил (колата е хибрид);
-вентилаторите тръгват на макс;
-включва климатика като осушител;
-включват се въпросните нагреватели за затопляне на
въздуха към стъклата.
Предното стъкло се размразява по-бързо от задното...

При заледени стъкла са необходими 2...3 минути.
ESPACE - майстор
пон яну 15, 2024 7:05 pmbigdragon написа:
При заледени стъкла са необходими 2...3 минути.
При заскрежени вероятно да, при заледени абсурд. Без клип не вярвам. :)
15-17кг стъкло с 2-3кг лед по него при -10 по бакалски сметки трябва да му се вкарат около 0,35kWh за да се загрее до 5 градуса.
Вярно че машината е хибрид и разполага с повече ток, ама все пак тези нагреватели трябва да са с мощност 10кW за да са способни на това упражнение
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Как предпазвате стъклата на автомобилите при отрицателни температури и снеговалеж?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: